Проти Яценюка і Петренка, які не дозволили одіозному олігарху безпідставно стягнути з України 5,5 млрд доларів США,  запустили брудну інформаційну кампанію: кому вигідно?

Проти Яценюка і Петренка, які не дозволили одіозному олігарху безпідставно стягнути з України 5,5 млрд доларів США, запустили брудну інформаційну кампанію: кому вигідно?

14.11.2018, 22:49

На сьогодні Україна є учасником найбільшого в історії країни судового процесу, в рамках якого структури, наближені до одного з одіозних олігархів, намагаються безпідставно стягнути з держави України понад 5,5 млрд доларів США.

Уряд і Міністерство юстиції вживають всіх можливих заходів, щоб захистити інтереси України в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція) в рамках даного судового процесу і не допустити безпідставного стягнення з держави коштів, які належать українським громадянам. Для цього до процесу залучені найкращі міжнародні юридичні радники, які мають успішний досвід у такого роду справах.

Запуск брудної інформаційної кампанії щодо порушення нібито кримінальних справ за фактом можливих зловживань службовим положенням з боку колишнього очільника Уряду Арсенія Яценюка та чинного Міністра юстиції Павла Петренка в рамках залучення до вищезазначеного судового процесу юридичних радників світового рівня є не чим іншим, як спробою вплинути на вищезгаданий процес, слухання в рамках якого призначені на початок 2019 року. Ці заяви нічим не підтверджені й не відповідають дійсності.

Український Уряд звертається до всіх правоохоронних органів, в першу чергу - до Національного антикорупційного бюро України, із закликом вжити усіх можливих законних заходів у межах своєї компетенції, щоб не допустити використання своїх структур як засобу впливу і тиску на державу з боку одіозних олігархів. Правоохоронні органи не повинні стати інструментом, який зашкодить інтересам держави в цьому та в інших міжнародних судових процесах.

Кабінет Міністрів, як вищий орган виконавчої влади в Україні, засуджує будь-які спроби тиску на посадових осіб Кабінету Міністрів з використанням маніпулятивних технологій і відвертої дезінформації.

Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ була розповсюджена неправдива інформація щодо можливого зловживання владою та службовим положенням з боку колишнього керівництва Уряду та Міністерства юстиції у рамках придбання юридичних послуг для представництва держави України за позовами міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція). Раніше за заявою підставних осіб Солом’янський районний суд Києва зобов’язав НАБУ зареєструвати відомості про можливі правопорушення, без зазначення фабули справи та прізвищ вищих посадових осіб. У брудній інформаційній кампанії фігурують прізвища колишнього Прем’єр-міністра країни та вищого керівництва Мін’юсту.

Залучення міжнародних юридичних радників Latham&Watkins та HoganLovells відбулося із чітким дотриманням процедур та відповідно до чинного законодавства, яке регулює відбір юристів і консультантів для захисту інтересів держави України в міжнародних судах. 
 
Джерело: Урядовий портал

ДОВІДКОВО: 

Відкриття НАБУ кримінального провадження у зв’язку із зловживанням владою екс-прем'єром Арсенієм Яценюком і міністром юстиції Павлом Петренком виглядає, як продовження боротьби з корупцією серед високопосадовців.

 У чому підозрюють чиновників, і з чим може бути пов’язано відкриття провадження, – далі в матеріалі 24 каналу

 Інформаційні маніпуляції

Згідно повідомлення, НАБУ інкримінує Яценюку і Петренку частину 2 статті 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою – позбавлення волі від п’яти до восьми років. Фахівці запевняють – реальних підстав для кримінального провадження немає. Це маніпуляції зацікавлених осіб.

Зокрема, це може бути помста екс-регіонала, екс-керівника адміністрації Янукович – нині нардепа від "Опоблоку" Сергія Льовочкіна. За словами політолога Михайла Басараба, інформація почала розганятися близькими до Льовочкіна мас-медіа. Яценюк, зазначає він, під час прем’єрства в 2014 році зробив серйозний наступ на газову імперію партнера Льовочкіна – олігарха Фірташа. На переконання експерта, Яценюк і Петренко не мають до скарги прямого відношення. Але НАБУ, згідно процесуального законодавства, змушене реагувати.
 
Яценюк НАБУ Льовочкін
Яценюку мстять екс-регіонали Льовочкін і Фірташ? 
 
Про маніпуляції заявили в Мін’юсті.
 
Розповсюджена інформація щодо зловживання владою та службовим положенням з боку вищого керівництва Міністерства юстиції та колишнього Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в рамках придбання юридичних послуг для представництва держави України за позовами міноритарних акціонерів ПАТ "Укрнафта" в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція) абсолютно не відповідає дійсності,– повідомив Павло Петренко.
 
Як зазначається в повідомленні, слухання по найбільшому позову проти України відбудеться тільки на початку 2019 року. І розповсюдження недостовірної інформації є частиною брудної інформаційної кампанії, яка спрямована на дискредитацію інституцій, уповноважених захищати національні інтереси України в міжнародних судах. Зокрема щодо претензії акціонерів ПАТ "Укрнафта" до України на суму 5,5 мільярдів доларів США.
 
Тому, вважає Басараб, швидше за все, ця історія не матиме продовження.
 
НАБУ як інструмент передвиборної боротьби Порошенка
 
Михайло Басараб зауважує: НАБУ може використовувати і оточення Порошенка, як засіб боротьби напередодні президентських перегонів.
Перед виборами йде загострення політичної боротьби. Тому всі майбутні конкуренти Порошенка перебуватимуть у полі особливої уваги президента і підконтрольних йому структур. Нещодавно були сенсаційні заяви, що представники оточення Порошенка – нардеп від БПП Грановський – впливає на діяльність НАБУ. Можна допустити, що Порошенко може використовувати НАБУ в політичних інтересах,– зазначає Басараб.
 
 Директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко додає: це може бути частиною політтехнології по "боротьбі" Порошенка з корупцією. За його словами, близько півтора року звучить ідея політтехнологів Порошенка: давайте посадимо представників "Народного фронту" і покажемо боротьбу з корупцією. Не виключено, що Порошенко погодився. Не саджати ж йому близьких до себе народних депутатів Кононенка або Грановського.
 
НАБУ Яценюк Порошенко
Порошенко тисне на Яценюка і "Народний фронт" 
 
У цю технологію цілком вписується кримінальне провадження НАБУ проти міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого підозрюють у незаконному збагаченні та недекларуванні статків. Омелян, як відомо, призначений до уряду за квотою "Народного фронту". І такий потрійний удар по НФ може бути розрахований на те, щоб "фронтовики" відмовилися від участі в президентській і парламентській кампаніях. Щоб не заважати Порошенку і БПП.
 
Кожен відсоток – на вагу золота
 
На думку Віктора Небоженка, хоча рейтинг "НФ" невеликий, разом вони сила. І кримінальні справи проти Яценюка і Петренка, які представляють "Народний фронт" і є партнерами БПП по коаліції, можуть бути примусом до "дружби" з боку Порошенка. До того ж, існує ймовірність балотування Яценюка у президенти. Якщо "фронтовики" пропустять президентські вибори, то їм дуже дорого обійдуться парламентські. Вони стануть чемпіонами за кількістю витрачених на кампанію грошей. Тому їм потрібно йти вперед.
 
Порошенко домагається важливої мети – внутрішнього розгрому "Народного фронту", його розколу. Порошенко сказав: або Яценюк і НФ з ним. Або тоді будуть кримінальні справи. Тим більше, є генпрокурор Луценко, для якого відкрити справу – раз плюнути. Яценюк почав кампанію за системою: "паровозик і вагони". Все, що скаже Порошенко, над цим знущатиметься Яценюк. А це сильний удар,– наголосив Віктор Небоженко.
НАБУ Яценюк Порошенко Тимошенко
Яценюк може змінити розклади на виборах між Порошенком і Тимошенко
 
За словами Михайла Басараба, хоча Яценюк офіційно не говорив про балотування, є тільки його бігборди, ажіотаж навколо екс-прем’єра підтверджує серйозні побоювання Порошенка. Можлива участь Яценюка може істотно вплинути на розклади між фаворитами – наразі Порошенком і Тимошенко.
 
Президент зацікавлений, аби Яценюк не балотувався. Діючий президент хоче одноосібно представляти всі здобутки і позитивні звершення української влади з 2014 року. Бути їх репрезентантом. Тимошенко була б зацікавлена в участі Яценюка. Скільки б він відсотків не взяв, це все будуть голоси з електорального кошика Порошенка. А рейтинги Порошенка сьогодні і так невисокі. І йому важливий кожен відсоток. Тому що 2-5 % для Порошенка – на вагу золота, – підкреслив Михайло Басараб.
1


КОМЕНТАРІ (4)

Що злякалися дуже, панове з НФ? Що, на цей раз вже Порошенко винен? Порада яценюкам-петренкам6 "Треба менше красти!!"

avatar

Юрій

15 листопада 2018 11:03

яценюка на аферу с субсидиями сгноить в тюрьме пожизненно!

avatar

Роман

15 листопада 2018 17:14

Коментарі, які містять образу певних людей чи національностей, нецензурні висловлювання та рекламу будуть видалятися без попередження.

avatar

Taras

15 листопада 2018 22:49

Коментарі, які містять образу певних людей чи національностей, нецензурні висловлювання та рекламу будуть видалятися без попередження.

avatar

Док

16 листопада 2018 10:34

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.