Прокурор зізнався Середюку, що заступника мера затримували для картинки у ЗМІ за вказівкою від керівництва, - ЗМІ

Прокурор зізнався Середюку, що заступника мера затримували для картинки у ЗМІ за вказівкою від керівництва, - ЗМІ

08.11.2018, 13:06

Заступник міського голови Чернівців Володимир Середюк, якого у травні 2018 року правоохоронці затримали з підозрою на хабарництво, заявив, що у цій справі відсутні будь-які матеріали з доказами його причетності до злочину.

Про це посадовець повідомив у передачі "Майдан", яка вийшла в ефір на телеканалі "Чернівецький промінь". 

Він сказав, що у правоохоронців "немає факту вимагання хабара" та "немає факту одержання грошей".

За словами Середюка, досудове розслідування у цій справі було завершене приблизно місяць тому.

"П’ять місяців пройшло з моменту так званого затримання, коли мене було вперше допитано. При чому, допит проходив досить швидко, і фактично ті всі матеріали, і те, що задавав слідчий - це фактично все було те, що було п’ять місяців тому озвучено. А саме - матеріалів немає взагалі ніяких. (…) Немає факту вимагання хабара, він не доведений. Друге - немає факту одержання коштів", - сказав заступник мера Чернівців.

Він сказав, що після завершення досудового розслідування в правоохоронців є два шляхи – або закривати кримінальне провадження, або передавати справу до суду.

"Зустрівшись із слідчим на так званому допиті… Після допиту ми неформально спілкувались… Я запитував: "Які плани? Що ми далі робимо?". Він каже: "Ви ж розумієте, вісім прокурорів працювали над справою. Задіяно відділ "К" СБУ і всі інші підрозділи, які брали участь у цьому шоу. Не можемо ми закривати таку справу. За це будуть відповідні санкції по відношенню до нас". Але, як сказали мені не для протоколу, із восьми слідчих, троє відмовились від підписання обвинувального акту", - повідомив Середюк.

Посадовець вважає, що правоохоронці, які вели його справу, "не хотіли брати на себе цю відповідальність, розуміючи, що справа для них у суді буде програшною".

"Місяць крутилося це все, і буквально три тижні тому повідомили про те, що знайшли "смертника", який під цим підписався. Відповідно, пішла процедура ознайомлення з матеріалами, всі фігуранти справи ознайомлюються", - сказав Володимир Середюк.

«Потрібна була картинка для ЗМІ»: Середюк розповів про свою неформальну розмову з прокурором

Чиновник розповів, що "відверто спілкуючись із прокурором, задавав йому запитання" щодо того, кому вигідна справа проти Середюка:

"Факту передачі у вас не було. Ви знали, що грошей нема. Ви це знали достеменно. Навіщо треба було робити це шоу? Ви знаєте, що він відповів мені на це? "Нам також інколи потрібна картинка, щоб потім було вийти з чим у ЗМІ та прозвітувати й показати, як це все відбувається".

"Він мені дав відповідь. Він сказав, що, звичайно, вам ніхто не скаже прізвища та ім’я, але сказав, що вказівка була від керівництва", - продовжив Середюк.

Водночас чиновник зазначив, що під час слідчих дій у травні правоохоронці відібрали в нього посвідчення заступника міського голови та мобільний телефон.

"Посвідчення повернули. А з телефоном, сказали, що мабуть треба буде попрощатися", - повідомив він.

На запитання ведучого телепрограми, кому вигідна справа Середюка, посадовець відповів, що не є прихильником розкидатись звинуваченнями.

"Різні думки були. Але напевно я все ж таки не є політиком, тому я не прихильник розкидатися фразами... Навіть на своєму брифінгу я нікого особисто не звинувачував. Тому що прямих доказів у мене немає. А розкидуватись словами, опускаючись до рівня політикана, який хоче на цьому собі якісь бонуси одержати - напевно, я трохи не з тієї генерації", - сказав В. Середюк.

***

Нагадаємо, 4 травня правоохоронці затримали на хабарі заступника міського голови Володимира Середюка.

Співробітники київської прокуратури та Служби безпеки України проводили слідчі дії в кабінеті посадовця, після чого його вивели з приміщення мерії та відвезли мікроавтобусом з тернопільськими номерними знаками у невідомому напрямку.

"Правоохоронці встановили, що виконувач обов’язків голови правління ДАК "Хліб України", змовившись з директором дочірнього підприємства ДАК "Хліб України" "Чернівецький комбінат хлібопродуктів", а також заступником міського голови м. Чернівці та юристом ДАК "Хліб України", вимагали від директора приватної компанії щомісячно сплачувати неправомірну вигоду у розмірі 100 тис. грн за невжиття заходів щодо розірвання договору оренди державного майна, а саме промислових приміщень", - йдеться в повідомленні прокуратури м. Києва.

За результатами комплексу слідчих дій, проведених на території Києва та Чернівців, задокументовано отримання цими особами 200 тис. грн неправомірної вигоди, які були передані їм двома траншами, повідомила прес-служба прокуратури.

5 травня столичний суд відпустив Середюка під заставу розміром 120 тис грн.

Пізніше чиновник заявив, що його затримували за хабар, якого він не брав. Також він висловив здивування від реакції ЗМІ на його затримання: "Таке враження, що все було підготовлено".

Згодом перший заступник глави СБУ повідомив, що Володимир Середюк був посерединком в отриманні хабара.

Джерело: molbuk.ua

1