Представники Чернівецької, Львівської областей України і Сучавського повіту Румунії зустрілися заради розвитку буковинських Карпат

Представники Чернівецької, Львівської областей України і Сучавського повіту Румунії зустрілися заради розвитку буковинських Карпат

09.03.2018, 15:52

Зустріч голів Чернівецької та Львівської обласних рад Івана Мунтяна та Олександра Ганущина з головою Сучавської повітової ради (Румунія) відбулась сьогодні, 9 березня у м.Сучава. Участь у зустрічі також взяли голови Вижницької та Путильської районних рад Михайло Андрюк та Микола Шевчук, голови Вижницької і Вашківецької об’єднаних територіальних громад Олексій Чепіль і Микола Перч, а також виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин.

Обговорено окремі питання розвитку прикордонної інфраструктури гірських регіонів Чернівецької області та Сучавського повіту, визначено пріоритети транскордонної співпраці на 2018 рік, окреслено коло першочергових завдань, зокрема, в контексті спільної реалізації транскордонних проектів в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020». Розглянуто можливість підписання відповідних угод про співпрацю.

Власне мова про участь наших регіонів, у тому числі окремих районів та громад, у реалізації транскордонних проектів в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020» та підписання відповідних угод про співпрацю, які відкриють дорогу до європейських грантових коштів для розвитку місцевої інфраструктури українських Карпат. Адже саме такі європейські проекти можуть стати альтернативним джерелом фінансового ресурсу для вирішення багатьох давно назрілих проблем, на які постійно бракує коштів державного та місцевих бюджетів, - поділився враженнями Іван Мунтян

- До слова, на наступному тижні Сучавський повіт має підписати відповідні угоди на отримання 270 мільйонів євро для проведення реконструкції інженерних мереж та комунікацій впродовж наступних чотирьох років.

«Транскордонні проекти можуть стати альтернативним джерелом фінансового ресурсу для вирішення багатьох давно назрілих проблем, на які постійно бракує коштів державного та місцевих бюджетів. Гадаю, що досвід наших румунських партнерів є дуже корисним, адже окрім проведення базових реформ ми повинні навчитися грамотно залучати та цивілізовано використовувати кошти європейських і міжнародних фондів, щоб не потрапляти у ситуації, подібні до тієї, яка виникла із реконструкцією пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ», – наголосив Іван мунтян, звертаючись до учасників зустрічі.

«Переконаний: якщо у сьогоднішніх непростих умовах ми зможемо зробити життя мешканців наших регіонів хоча б трохи комфортнішим та заможнішим, ми виправдаємо довіру людей», – підсумував голова крайового парламенту Буковини.

 На завершення Іван Мунтян подякував пану Георге Флутуру за дружній прийом та прихильне ставлення до нашого регіону. Адже в сучасному прагматичному світі панує жорстка конкуренція як на міждержавному, так і на міжрегіональному рівнях.

П.С. Домовилися, що наприкінці березня зустрінемося на кордоні у ширшому форматі.

  • Джерело: Прес-служба обласної ради та офіційна сторінка Івана Мунтяна у ФБ. 
1


КОМЕНТАРІ (1)

Оця балаканина безкінечна. Румуни хитріше нас виторговують кошти у Євросоюзу, але хоч в діло те пускають, а наші ненажери обов"язково вкрадуть половину. 

Мунтян навряд  тут щось зарадить. Як майстер словобливого крутійства, щось лепетатиме, а час ітиме на його користь, бо чим більше тяганини, тим ліпше для, мяко кажучи, несунів.

avatar

Мигай

09 березня 2018 22:02

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.