Потяг «Чернівці – Київ» поїхав через Молдову

Потяг «Чернівці – Київ» поїхав через Молдову

08.06.2014, 02:07

Сьогодні, 7 червня, на І пероні залізничного вокзалу ст. Чернівці відбулось перше відправлення зміненого Укрзалізницею маршруту потягу № 118-117 «Чернівці – Київ» через Молдову.

На урочистому заході були присутні перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Іван Рибак, начальник Львівської залізниці Богдан Піх, заступник Міністра інфраструктури України Андрій Бондаренко, заступник генерального директора залізниці Молдови Аркадій Вікул, заступник голови обласної ради Валентин Маніліч, працівники залізниці та громадськість краю.

За словами Івана Рибака, зміна маршруту відбулась завдяки внесенню змін до Угоди між урядами України та Молдови про діяльність залізничного транспорту, що дозволило зробити графік руху поїзда більш зручним для пасажирів - відтепер він прибуватиме майже на дві години швидше. «Потяг курсуватиме територією Республіки Молдова без зупинок, державні види контролю у пунктах пропуску не здійснюватимуться», - наголосив представник обласної виконавчої влади.

 Із крайової столиці поїзд № 118/117 «Чернівці – Київ» відправлятиметься о 19 год. 55 хв. та прибуватиме до Києва о 08 год. 05 хв. У зворотному напрямку поїзд відправлятиметься о 18.42 та прибуватиме до Чернівців о 06 год. 31хв.

Впродовж свого руху потяг зупинятиметься на визначених розкладом руху станціях: Новоселиця, Ларга, Кам`янець-Подільський, Гречани, Хмельницький, Вінниця, Козятин та Фастів.

Таким чином, потяг № 118/117 «Чернівці – Київ» прискориться у напрямку Чернівців на 1 год. 46 хв., а у напрямку Києва – на 1 год. 35 хв. Також буде збільшено кількість вагонів – з 14 до 16 -  а це додатково близько 100 місць.

Присутні мали можливість оглянути оновлені вагони та поспілкуватись із першими особами щодо покращення умов пасажирів під час переїзду, зокрема зручнішого часу прибуття до Чернівців.

Раніше ми повідомляли: Чернівецько-київський транзит через Молдову не знімає потребу в обхідній залізниці?

 Довідково: 15 травня 2014 року Верховна Рада України ратифікувала Протокол про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.Відповідно до протоколу спрощено перетин транзитними поїздами українсько-молдовського кордону. Транзитні поїзди, пункти відправлення і призначення яких розташовані на території однієї і тієї ж держави, перетинатимуть кордон без зупинки (без проведення державного контролю), однак лише через визначені Угодою пункти пропуску, а також у місцях беззупинкового перетину кордону поза пунктами пропуску, що визначені у додатку до Протоколу.

1


КОМЕНТАРІ (1)

Ціна білета в купе у будні дні - 285,69 грн.
У суботу та неділю - 303,14 грн.

avatar

УРА

08 червня 2014 14:15