Поки в університеті витрачають мільйон на пошуки 'жучків', Фищук пообіцяв ректору ще два на створення Центру інформаційно-комунікаційних технологій

Поки в університеті витрачають мільйон на пошуки "жучків", Фищук пообіцяв ректору ще два на створення Центру інформаційно-комунікаційних технологій

15.06.2018, 22:13

У Чернівцях за майже 2 млн грн створять Центр інформаційно-комунікаційних технологій.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Зазначається, що сьогодні було підписано угоду про співробітництво між Чернівецькою ОДА та ЧНУ імені Юрія Федьковича.

Угодою передбачено створення Центру інформаційно-комунікаційних технологій.

Повідомляється, що з обласного бюджету виділено 500 тис грн на створення цього Центру на базі Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ. Упродовж 5 років всього планується виділити 1,9 млн грн.

Як зазначає прес-служба ОДА, створення Центру забезпечить:

- здійснення іміджевої політики щодо популяризації у мережі Інтернет інноваційного та соціально-економічного розвитку Чернівецької області;

- створення відео-студії для проведення вебінарів, онлайн-презентацій, нарад, інтернет-конференцій, онлайн-тренінгів, онлайн-курсів та інших форм дистанційного навчання та заходів обласного значення;

- створення та розміщення банку інновацій у галузях освіти та економіки Чернівецької області, об’єктів культурної спадщини області;

- сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет через розроблення, підтримку та змістове наповнення україномовних освітніх ресурсів, енциклопедичних та словникових джерел, інформаційно-довідкових баз даних, популяризація інноваційного потенціалу Чернівецької області тощо.

Нагадаємо, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича 25 травня уклав угоду з Колективним підприємством Розрахунковий науково-технічний центр "Квант" про закупівлю радіообладнання на 881 тис грн. 

Про це повідомляється у системі "Прозорро".

Цьогоріч поставлять автоматизований комплекс радіомоніторингу та пошуку закладних пристроїв (пристроїв негласного знімання голосової та відеоінформації) власного виробництва за ТУ У 32.3-13847488-002:2010 у складі:

центрального блоку комплексу – аналізатора спектрально-часових параметрів у діапазоні частот від 9 кГц до 9 ГГц;

двох широкосмугових антен SA-1 для виявлення сигналів у діапазоні частот від 1 до 3 000 МГц;

головних телефонів;

акустичної колонки;

приймальної штирьової антени MA-1 для локалізації закладних пристроїв;

мережевого адаптера універсального CAU-1 для контролю електромережі й телефонних ліній у діапазоні частот 10 кГц … 500 МГц;
антени SA-5 для локалізації закладних пристроїв;

комплекту мініатюрних антен SP для автоматичної локалізації закладних пристроїв;

СВЧ антени SA-3 до 9 ГГц;

кейсу для вкладання комплексу;

кейсу для вкладання аксесуарів;

комплекту монтажних кабелів;

блоку управління комплексом на ноутбука не гірше Intel Pentium Dual-Core 1600MHz / 4Gb / 300Gb / 2USB з ліцензійною операційною системою.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки відкриті торги з очікуваною вартістю 882 тис грн. двічі доводилося відміняти через нестачу учасників, бо на них приходив лише "Квант". Ще раніше на два тендери взагалі ніхто не прийшов. 

Крім того, одного разу "Квант" став переможцем аналогічних торгів, однак його відхилили, бо замовник прийняв рішення "щодо додаткового отримання сертифікату відповідності", зважаючи на рекомендації з листа щодо відхилення "Кванту" від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Чернівецькі області Національної поліції України. Про що саме йшла мова у згаданому листі від поліції, в протоколі відхилення не було сказано. Єдиного конкурента – дніпровське ТОВ "Спеціальні захисні системи" Валерія Єсіна та Ірини і Віктора Руденків – тоді теж відхилили, але вже за відсутність довідки про аналогічний досвід, а потім відмінили закупівлю.

Миколаївський "Квант" зі статутним капіталом 0 грн. належить директору Ксенії Єрмоленко та Наталії Опаріній. У 2014 році засновником була ГО "Миколаївська обласна спілка наукових та інженерних об’єднань", а керівником – Володимир Опарін.

У Чернівецькому національному університеті розповіли, навіщо навчальний заклад придбав обладнання для виявлення "жучків".

Про це йдеться у сюжеті телеканалу ТВА.

Зокрема, проректор ЧНУ з адміністративно-господарської роботи Василь Верстяк прокоментував необхідність закупівлі так:

"В Україні зараз є таке поняття як кібербезпека. Бачите ці напади, коли атакують хакери. Сайти порушують. Має бути захист - кібербезпека".

У вузі також пояснили, що автоматизований комплекс для пошуку "жучків" та інших прихованих приладів придбали для кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки. Адже тут ще у 2016 році відкрили спеціальність "Кібербезпека".

За словами завідувача кафедри Леоніда Політанського, покупка скерована на те, щоби "унеможливити не тільки несанкціонований доступ до засобів передавання інформації, а також на захист стратегічно важливих об’єктів міста від можливих атак на інформаційні системи"

Тож вчитися роботи це будуть і студенти ЧНУ. Для цього використовуватимуть два кейси із системою радіомоніторингу. Тут і комп’ютер, і антени, і приймачі, і ще безліч необхідного оснащення.

"Ця система дозволятиме проводити моніторинг та дозволятиме знаходити закладки, які можуть бути поставлені зловмисником для "перехоплення" інформації - як на підприємствах, так і на держустановах", - додав Політанський.

 

Джерело: molbuk.ua

1


КОМЕНТАРІ (1)

А "прислужник" бурбаки, Зарайський мовчить про це... А чому? Невже не отримав "платню"?

avatar

Юрій

16 червня 2018 18:43