'Покласти під проросійські сили': куди ведуть Аграрну партію України Козак і Бортич?

"Покласти під проросійські сили": куди ведуть Аграрну партію України Козак і Бортич?

12.09.2018, 11:57

В Аграрній партії України (АПУ) вирують пристрасті. На початку вересня лідер Аграрної партії Віталій Скоцик заявив, що всередині є змова, пов’язана із інтеграцією в політсилу проросійського політтехнолога Володимира Грановського. Віталій Скоцик повідомив, що через його небажання "покласти партію під проросійські сили", було здійснено спробу захоплення влади в партії: з ради голів хотіли зробити центр прийняття рішень в обхід лідера партії і всупереч її статуту.

 Натомість у лавах політсили частина однопартійців вважає, що нинішній розкол — справа рук самого Віталія Скоцика, якому приведені ним раніше спонсори, зокрема, і з наявних політсил, тієї ж «Батьківщини». Підстава — вони побачили, що рейтинг голови партії нижчий від загальнопартійного, тому його шанси на президентських виборах незначні, а відтак може постраждати й імідж партії.

 З’явилась у ЗМІ інформація про посилення російського сліду та Віктора Медведчука у фінансуванні АПУ, про можливе об’єднання з Ігорем Коломойським через УКРОП. І все це на фоні значно поріділих лав впливових аграріїв-бізнесменів, яких поступово виштовхували з АПУ останні 2 роки.

 Внутрішній конфлікт в Аграрній партії міг виникнути через різне бачення майбутньої участі у виборах у її лідера Віталія Скоцика та інвесторів. Про це в ефірі InerVizor розповів політолог Володимир Фесенко.  Політолог вказав на специфіку Аграрної партії, яку реанімували, відтворили під місцеві вибори і змогли досягти непоганих результатів – зараз рейтинги сягають 2-3%. У ній основу складали інвестори.

Політолог Володимир Фесенко сказав, що причини у конфлікта можуть бути іншими, і пов’язані вони з різним сприйняттям важливості виборів у інвесторів і у лідера. Інвестори, які фактично контролюють окремі обласні організації, а в деяких випадках і районні, думають про те, щоб поборотися на парламентських виборах.

 "І тут раптом став проявляти амбіції лідер партії, – пояснив Володимир Фесенко. – Скоцик там не перший рік. Персонаж дуже цікавий. З американською освітою, талановитий комівояжер – продавець товару, освічена людина. Але сталася метаморфоза. Він продавав товар на аграрному ринку, був з багатьма знайомий. Він став активним елементом в цій партії. Він став продавцем політичного товару. У ролі франшизи виступила вивіска Аграрної партії. Коли він був активним координатором, менеджером по довірі, збирачем партійних організацій, кожен інвестор підсапував свою територію. Але з наближенням загальнонаціональних виборів, почали замислюватися про майбутнє. У чому когнітивний дисонанс? Інвестори думають про парламентські вибори, як вивести партію на більш високий рівень. Вони хочуть мати потужного лобіста у Верховній Раді. А у лідера партії запаморочення, і він почав подумувати, а чи не розкрутитися на президентських виборах. Це і спровокувало серйозний конфлікт".

На 13 вересня у Києві заплановано засідання політичної ради політсили. На порядку денному два гарячих питання: звільнення з посад низки заступників голови АПУ (Корбана, Шандру, Поживанова та інших), а також — прийняття страховки від об’єднання Аграрної партії з будь-якою іншою політсилою. Із таким «компромісом» (вимученим) до однопартійців вийшов голова Аграрної партії Віталій Скоцик. Він заявляє, що сьогодні партію рейдерять, спеціально інтегруючи в керівні органи проросійських агентів, та намагаються розколоти.

Вже 11 вересня стало відомо, що Аграрна партія висловила недовіру Віталію Скоцику. Зараз недовіру Віталій Скоцик вже висловили 11 обласних партійних організацій і цей процес триває. Про це заявив заступник голови Аграрної партії, голова Київської обласної партійної організації Олег Корбан під час прес-конференції у Львові, за участю глав західних обласних партійних організацій АПУ.

Під час прес-коференції учасники повідомили, що мають достовірну інформацію про те, що їхнє керівництво провело таємні переговори з Ігорем Коломойським, щоб залучити фінансування для участі Віталія Скоцика в президентській компанії. 15 серпня 2018 була скликана політрада і більшістю голосів проголосовано за заборону на об'єднання з іншими політичними силами і підтримана стратегія партії, щодо участі у виборчому процесі в Верховну Раду України. Віталій Скоцик не підписав рішення політради Аграрної партії України, чим грубо порушив статут і показав неповагу до членів політичної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернівецька організація Аграрної партії України заперечує злиття з іншими політичними силами

Наскільки глибокими є протиріччя між керівництвом і членами партії, можна буде оцінити за підсумками засідання політради, призначеної на 13 вересня. Володимир Фесенко вважає, що варіанти вирішення конфліктної ситуації можуть бути різні: від врегулювання, до розколу або клонування політсили. Другий і третій варіанти мають на меті пошук нового лідера.

За матеріалами: https://agropolit.com/, https://znaj.ua/ та http://m.kievvlast.com.ua/

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.