Після заборони експорту лісо-кругляка в Україні стрімко розвиваєся деревообробна галузь, - Іван Рибак (ОНОВЛЕНО)

Після заборони експорту лісо-кругляка в Україні стрімко розвиваєся деревообробна галузь, - Іван Рибак (ОНОВЛЕНО)

13.02.2019, 10:17

Народний депутат України Іван Рибак взяв участь у розширеному засіданні колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відбулося на базі Державного підприємства “Берегометське лісомисливське господарство”. Фахівці обговорили підсумки роботи за минулий рік, актуальну проблематику лісової галузі та планові завдання на 2019 рік.

- Як голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету ВР з питань екологічної політики, я постійно переймаюся питаннями екології, на всіх рівнях намагаюся привернути увагу влади до проблем Карпатського регіону. Зокрема, лісопереробки та деревообробки, які створюють робочі місця у гірській місцевості, сприяють подоланню безробіття та наповнюють місцеві бюджети, - звернувся народний депутат України Іван Рибак до учасників зібрання

- Після того, як український парламент заборонив експорт лісо-кругляка, в нашій країні швидко почала розвиватися деревообробна галузь. І це очікувано. Створюються робочі місця, знижується соціальна напруга.

- Але для того, щоб вітчизняна деревообробна галузь вийшла на конкурентні позиції у Європі, виробляла продукцію з доданою вартістю, в тому числі на експорт, збільшувала надходження до бюджетів всіх рівнів, необхідна державна програма сприяння деревообробникам.

- Я постійно виступав за те, щоб максимально знизити імпортні мита на ввезення деревообробного обладнання. Це проблема, яку необхідно вирішувати швидко, оскільки в Україну заходять потужні європейські підприємства, з якими нашим деревообробникам все важче конкурувати. Адже це питання десятків тисяч робочих місць буковинців, прикарпатців, які подекуди можуть втратити єдину можливість забезпечувати свої родини.

- Тому ще раз наголошую, що підтримка лісової галузі України, державних лісгоспів, підприємців – деревообробників має бути завжди у полі зору держави, - запевнив парламентар. 

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д Ivan Rybak.

1