Після всеукраїнського скандалу у Нижньо-Станівецьому будинку-інтернаті прибрали та побілили вуличну вбиральню

Після всеукраїнського скандалу у Нижньо-Станівецьому будинку-інтернаті прибрали та побілили вуличну вбиральню

18.01.2018, 15:55

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації з метою перевірки фактів, зазначених представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час робочої зустрічі 22 грудня 2017 року та викладених у ЗМІ, в період з 2 по 16 січня 2018 року здійснив позапланову перевірку у Нижньо-Станівецькому психоневрологічному будинку-інтернаті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці перевіряють факти розтрати коштів підопічних Нижньо-Станівецького психоневрологічного будинку-інтернату

Випадки катування та приниження у психоневрологічних будинка-інтернатах має розглянути обласна рада, а винні понести покарання, - Ігор Малишевський

У психоневрологічному інтернаті на Буковині є випадки катування та приниження - моніторинг

За результатами перевірки встановлено, що адміністрацією будинку-інтернату було усунено низку недоліків, про які усно інформували представники Уповноваженого з прав людини під час завершення моніторингового візиту в Нижньо-Станівецький будинок-інтернат.

Зокрема, у всіх житлових корпусах та корпусі денного перебування встановлено кулери із питною водою та забезпечено необхідним посудом.

У житловому корпусі демонтовано металеві двері, замінено вікно на металопластикове та кімнату обладнано дерев’яними лавицями для відпочинку.

У корпусі денного перебування з вікон знято дерев’яні перегородки та забезпечено відповідний контроль за вчасною заміною скла на вікнах при постійному пошкодженні їх підопічними під час перебування в даному корпусі. 

 Здійснено генеральне прибирання та побілку вуличної вбиральні, яка знаходиться на території установи і якою регулярно користуються підопічні, заплановано капітальний ремонт даного об’єкту.

Також у житлових корпусах і в корпусі денного перебування додатково встановили декілька телевізорів для дозвілля підопічних, а також придбано книги.

З метою належного медичного обслуговування підопічних, в будинку-інтернаті щорічно здійснюється поглиблений комплексний медичний огляд лікарями Кіцманської центральної районної лікарні (в т.ч. проводиться флюорографія). В 2017 році такий огляд відбувся 31 листопада.

Щодо інформації про катування підопічних холодом.

З метою своєчасної підготовки установи до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років розроблено заходи з підготовки будинку-інтернату до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років. Відповідно до плану заходів з підготовки об’єкт до зими проведено капітальний ремонт газової котельні.

Варто зазначити, що в будинку-інтернаті система опалення централізована і знаходиться в хорошому стані, тому нарікання на холодні приміщення, в яких перебувають підопічні є безпідставними, оскільки температурний режим  відповідно до норм дотримується. На час перевірки в житлових кімнатах температура повітря від +20 С і вище, а в корпусі денного перебування від +16 С до +18 С, що підтверджується температурним градусником.

Щодо використання 25% пенсій підопічних в Нижньо-Станівецькому психоневрологічному будинку-інтернаті за 2017 рік перевіркою встановлено  наступне.

Відповідно до п.4.9, 4.10 Правил опіки та піклування, затвердженого наказом Держкомітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, МОЗ України, Мінсоцполітики України  26.05.1999  №34/166/131/88 суми, які належать підопічним у вигляді пенсій, допомоги чи аліментів, інших поточних  надходжень або прибутків від належного їм майна, переходять у  розпорядження  опікуна  і витрачаються на утримання підопічних.

Опікуном  недієздатних осіб – підопічних Інтернату є соціальний працівник Гуля Г.Т. (яка здійснює опікунство згідно судових рішень), зокрема станом на 01.01.2017 року соціальний працівник Гуля Г.Т. є опікуном 159 підопічних, та відповідно станом на 01.01.2018 –  151 підопічного.

Вказаним опікуном ведуться щомісячні відомості по обліку 25% пенсійних коштів, в яких є дані по кожному підопічному. Відомості разом з накладними, чеками, актами, чеками банкоматів  про видачу готівки та залишки коштів зберігаються в окремих папках та формуються  помісячно.

Проведеним аналізом використання 25% пенсій підопічних встановлено, що ці кошти використовувались на закупівлю цигарок, продуктів харчування, подарунків, палива,  передплату періодичних видань тощо.

Щодо інформації про купівлю і використання цигарок.

Згідно із списками на роздачу цигарок на одного підопічного списується (видається) від 10 до 25 пачок на місяць, в середньому 18 п. на місяць на 1 підопічного або 0,6 пачки на 1 день на 1 підопічного.

Щодо перевірки технічного стану будівель інтернату, встановлено наступне.

Відповідно до плану заходів з підготовки об’єкт до зими проведено капітальний ремонт газової котельні. Роботи проводились за рахунок обласного бюджету (вартість робіт склала 164,9 тис. грн.).

Власними силами проводиться поточний ремонт приміщень у житловому корпусі.

Під час проведення спільного обстеження Нижньостанівецького психоневрологічного будинку-інтернату представниками робочої було встановлено низку недоліків та порушень в експлуатації будівель, пожежної безпеки, санітарних норм.

Не відповідає будівельним та санітарним нормам приміщення денного перебування.

Також проведено аналіз по площі приміщень житлової групи на одного підопічного Нижньостанівецького психоневрологічного будинку-інтернату і встановлено, що житлова площа на одного підопічного не відповідає вітчизняним стандартам – 9 м2, фактично площа на одного підопічного складає від 2,91м2 до 4,03м2.

На даний час з метою покращення умов проживання підопічних з обласного бюджету виділено 788 тис. грн. на заміну дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.