Скандал з Кам'янською школою не завадив 'Слузі народу' Бічеру отримати ще один підряд вартістю 134 млн грн. на добудову школи у Чагрі

Скандал з Кам'янською школою не завадив "Слузі народу" Бічеру отримати ще один підряд вартістю 134 млн грн. на добудову школи у Чагрі

08.11.2021, 16:42

Чагорська сільська рада у Чернівецькій області підписала договір із СТОВ "Надія" на будівництво школи вартістю 134 млн грн. Засновницею фірми є дружина депутата Чернівецької обласної ради від "Слуги народу" Василя Бічера, Валентина Бічер. А сам депутат є директором підприємства.

Про це повідомляють "Наші гроші".

Школу зведуть на вулиці Олімпійській у селі Чагор, що в 7,5 км від центру Чернівців. Будівництво школи розпочали ще у 2007 році. Тоді її кошторисна вартість була 24 млн грн, а підрядником обрали УПП "Сантехбудмеханізація". Але при зведенні стін першого корпусу школи фірма використала неякісну цеглу, повідомляв голова Глибоцької районної державної адміністрації. Підрядника зобов’язали зняти плити перекриття з будівлі та розібрати більшу частину зведених стін. За інформацією місцевих ЗМІ плити були зняті, а зведені стіни будівлі під впливом кліматичних погодних умов почали руйнуватися, з 2010 року роботи тут не проводились.

Нова школа складатиметься з трьох блоків, в одному з яких планують розмістити дитячий садок. Загалом школа розрахована на 650 учнів, а роботи планують завершити до кінця грудня 2023 року.

Технічним завдання передбачено, що окрім загальнобудівельних робіт підрядник встановить комунікації, сантехніку, збудує котельню та проведе благоустрій території.

Фінансувати будівництво будуть з двох джерел: місцевого бюджету ? 13,4 млн грн і коштів Державного фонду регіонального розвитку ? 120,7 млн грн. Прибуток компанії складе 4,3 млн грн, тобто 3,2% від суми закупівлі.

Окрім переможця участь у торгах взяла ще одна компанія ? ПП Проектно-виробниче підприємство "Капітальне будівництво". Пропозиція конкурента була на 548 тис. грн дорожчою. Під час аукціону учасники не торгувались.

Депутатський бізнес

Для товариства "Надія" це не перше будівництво освітніх закладів. Наприклад, у 2019 році фірма отримала контракт на будівництво школи в с. Кам’янка Глибоцького району за 56 млн грн. Проект реалізовувався у рамкам програми "Велике будівництво" і став скандальновідомим у всій області. Готову школу не приймали в експлуатацію, але водночас голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук звітував про її відкриття.

А загалом з початку 2020 року фірма одержала 18 держзамовлень на 158 млн грн.

Згідно з даними декларації, Василь Бічер у 2020 році отримав 77 тис. грн доходу із СТОВ "Надія" та 3,9 тис. грн – від роботи за сумісництвом у ремонтному кооперативі "Райрембудсервіс".

1