Підозрювані у розбійному нападі на суддю оскаржують міру запобіжного заходу

Підозрювані у розбійному нападі на суддю оскаржують міру запобіжного заходу

04.08.2017, 17:18

Оскаржити рішення Феміди щодо встановленої міри запобіжного заходу. До Апеляційного суду звернулись підозрювані у розбійному нападі та пограбуванні голови Господарського суду Чернівецької області із оскарженням рішення суду першої інстанції про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

10 липня четверо незнайомих у камуфляжних костюмах та балаклавах увірвались до помешкання голови Господарського суду Чернівецької області Бориса Желіка. Невідомі застосувавши електрошокер зв’язали господарів і, погрожуючи вогнепальною зброєю та ножем, заволоділи сумою майже у 330 тисяч гривень. Згодом справу розкрили, підозрюваних затримали. За фактом цього нападу відкрито кримінальне провадження за статтею «Розбій». Нападникам загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі. Нині у Апеляційному суді Чернівецької області розглядалось оскарження двома підозрюваними встановленої судом першої інстанції міри запобіжного заходу, а саме тримання під вартою.

ЯРОСЛАВ МАЛЕРИК, АДВОКАТ ПІДОЗРЮВАНОГО: «В даному випадку сторона обвинувачення нам перераховує фактично усі ризики і при цьому обставини, як на мене надумані. Особа може скоїти якісь дії. Про можливість скоєння мають свідчити якісь обставини. Серед конкретних обставин у нас є лише те, що особа підозрюється у скоєнні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 12 років. Все».  

Один з підозрюваних чоловік 1992 року народження, нині проживає у Івано-Франківську, має дружину та маленького сина. Розповів суду, як його затримували.

ПІДОЗРЮВАНИЙ: «Мене взагалі ніхто, нічого не питав, наскільки я пам’ятаю. Я не в тому стані був, я у момент затримання в машині у наручниках 8 годин відстояв, пару раз получив по голові, мені не дуже хотілось, чесно кажучи нічого».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Все було законно": поліція про затримання підозрюваних у нападі на суддю. Адвокат це заперечує

Прокурор на судовому засіданні оскарження підозрюваного не підтримав, він переконує суд першої інстанції діяв згідно із законодавством.

НАТАЛІЯ МОРГОЧ, ПРОКУРОР: «Клопотання було вмотивоване, з викладом усіх обставин, оголошеної підозри і тих ризиків, які містились на  той час для обрання запобіжного заходу саме тримання під вартою. Крім того усі ці обставини також обумовлені, оговорені та досліджені під час судового слухання судді першої інстанції. Водночас особі надавали слово щодо висловлення своєї позиції щодо визнання вини, щодо позиції по справі».

Ще один підозрюваний, родом з Донецька, нині проживає у Києві. Його адвокат теж оскаржує рішення суду першої інстанції.

ОЛЕНА МЕЛЕНЮК, АДВОКАТ ПІДОЗРЮВАНОГО: «Ми оскаржуємо дії саме правоохоронних органів і законність затримання. Захист вважає, що особа була затримана не законно. Я вважаю, що з незаконного затримання і далі відбувались усі дії незаконно, тому неможливо було обирати запобіжний захід. Я вважаю, що ухвалю слідчого судді треба скасувати»,

Прокурор переконує, ризики того, що підозрюваний ухилиться від відповідальності все ж є, тому запобіжний захід варто залишити без змін.

НАТАЛІЯ МОРГОЧ, ПРОКУРОР«Є ті ризики, що на території Чернівецької області дана особа не проживає, не працює, місця роботи не має, зареєстрована на непідконтрольній Україною території, має тимчасове місце проживання у Києві. Крім того є ризики того, що згідно показань потерпілих  їм після вчинення злочину телефонували з погрозами про те, щоб не повідомляти правоохоронні органи про це».  

І на першому, і на другому засіданні судова колегія постановила залишити апеляційні скарги адвокатів без задоволення.

ГАЛИНА СТАНКОВСЬКА, СУДДЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ«Апеляційну скаргу захисника Малерика в інтересах підозрюваного  залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Першотравневого райсуду міста Чернівці від 25 липня 2017 року, якою клопотання слідчого Чернівецького відділу поліції ГУ НП у Чернівецькій області, про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, відносно підозри задоволено та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, залишити без змін».

Так як підозрювані звернулись до суду із заявами, що до них застосовувались незаконні методи при затриманні, колегія суддів постановила.

ОКСАНА СТРУБІЦЬКА, СУДДЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ:«Прокуратурі чернівецької області перевірити заяву підозрюваного про застосування щодо нього незаконних методів під час його затримання, відповідальним працівниками правоохоронних органів. Про що повідомити Апеляційний суд».

ЛЕОНІД ІЛЮК, ПРЕДСТАВНИК СЕКРЕТАРІАТУ УПОВНОВАЖЕНОГО ВРУ З ПРАВ ЛЮДИНИ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ: «Коли ми були в установі виконання покарань чернівецькому №33, до нас звернувся один з підозрюваних в резонансному злочині, який є учасником АТО, він повідомив про порушення свої прав, під час свого затримання».

Джерело: https://bukovyna.tv/pidozryuvani-u-rozbijnomu-napadi-na-suddyu-oskarzhuyut-miru-zapobizhnogo-zahodu/

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.