'Оцінити стан пацієнта телефоном' неможливо, тому 'дистанційне лікування COVID-19 зведе в могилу дійсно важких та тих, хто потребує допомоги': лікарі б'ють на сполох

"Оцінити стан пацієнта телефоном" неможливо, тому "дистанційне лікування COVID-19 зведе в могилу дійсно важких та тих, хто потребує допомоги": лікарі б'ють на сполох

19.11.2020, 17:48

Дистанційне лікування хворих на COVID-19 неефективне та "зведе всіх нас до могил".

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євгеній Дубровський.

"Минуле чергування в мене було дуже сумне… У мене померла пацієнтка. Померла за декілька годин. Бо врятувати її було вже неможливо. Адже час був згаяний… 2 тижні вдома. 2 тижні, кожного дня лихоманка 39. Жодного разу лікар не бачив за цей період хвору. Лише декілька консультацій телефоном. Стандартних. Таких, як кажуть майже всім. Знову три антибіотики. І знову надважкий стан – сатурація при надходженні 51%. І летальний випадок", - поділився він.

Водночас, за його словами, деяких пацієнтів госпіталізують без будь-яких симптомів, через що ті, хто хворіють у важкій формі, не мають шансу потрапити до лікарні.

"І в те ж саме чергування – інший, діаметрально протилежний випадок. До мене прилетіли налякані рідні та привезли бабусю на госпіталізацію. Без жодних симптомів. Без лихоманки та з сатурацією 99%. Просто тому, що бабуся живе сама і була налякана, що у неї пневмонія, як сказав лікар телефоном. Одне слово – і вона в стаціонар біжить на госпіталізацію. Такі справи…" - розповів лікар Дубровський.

"Я особисто впевнений, і нехай мене зрозуміють, або простять за необережні слова, стверджую – дистанційне лікування скоро всіх нас зведе в могилу. Точніше не так. Не всіх. А дійсно важких та тих, хто потребує допомоги", - вважає він.

Лікар пояснює, що "стовідсотково впевнено оцінити стан пацієнта телефоном" неможливо, тому "дистанційне лікування зазнає повного краху".

https://molbuk.ua/

1