Олексій Каспрук та Ека Ткешелашвілі підписали Меморандум про співпрацю з метою зниження корупційної діяльності у Чернівцях

Олексій Каспрук та Ека Ткешелашвілі підписали Меморандум про співпрацю з метою зниження корупційної діяльності у Чернівцях

11.10.2017, 17:49

З метою зниження корупційної діяльності у м. Чернівцях міський голова Олексій Каспрук та очільниця Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI) Ека Ткешелашвілі 11 жовтня у Ратуші підписали Меморандум про співпрацю у впровадженні антикорупційних реформ.

У цьому заході також взяли участь голова адміністрації EUACI Барбара Джеймс, керівники фракцій у Чернівецькій міській раді та громадські активісти. Меморандум закріплює попередні домовленості між Чернівцями та EUACI з впровадження практик, що сприяють збільшенню рівня відкритості міської влади та підвищенню довіри чернівчан. У ході реалізації антикорупційної програми буде здійснено аналіз корупційних ризиків у Чернівцях, визначено способи їх подолання, розроблено та впроваджено антикорупційний інструментарій. Ці заходи дозволять підвищити прозорість та підзвітність міської влади перед громадою, розширити можливості для участі громадян у прийнятті рішень та в інших аспектах місцевого управління. На основі аналізу корупційних ризиків EUACI надасть Чернівцям підтримку у написанні муніципального стратегічного плану розвитку, а також у створені механізмів громадського нагляду для зменшення корупційних ризиків. Меморандум буде діяти до 14 грудня 2019 року. Окрім Чернівців, EUACI співпрацюватиме ще з 5-ма містами України.

За словами Еки Ткешелашвілі проект важливий для Европейського Союзу, адже ми прагнемо допомогти Україні розвивати ефективні механізми у боротьбі з корупцією. Тому важливо, щоб така ініціатива виконувалася не лише на центральному рівні, а необхідно залучитися підтримкою місцевого управління. Пані Ека переконана, що такий процес централізації в Україні змінює відносини держави і громадян. Тому задля ефективного результату важливо залучитись підтримкою і діяти узгоджено.

Кореспондент поцікавився в Еки Ткешелашвілі:

- Чи буде у Чернівцях центр, який керуватиме антикорупційний процес?

- У нас буде фірма де працюватиме група консультантів буде допомагати у шести містах України в тому числі і в Чернівцях розвивати співпрацю. В місті буде діяти група з трьох чоловік , які будуть вибрані аби бути частиною всього процесу.

- Консультанти будуть передавати інформацію про корупційні дії безпосередньо вам? Чи в них інша мета?

- Ця група буде допомагати людям і не буде частиною нашого ресурсу аби передати нам дані. План заходів, який ми розробляємо аби зменшити рівець корупції буде контролюватись саме цими людьми. Вони допомагатимуть місцевому управлінню запобігати ланці таких злочинів.

Довідково

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – це найбільша програма підтримки з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Її імплементацією займається Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Бюджет ініціативи на три роки становить 15,84 млн. євро (14,5 млн. євро надає Європейський Союз, 1,34 млн. євро – Міністерство закордонних справ Королівства Данія).

Джерело: http://www.chas.cv.ua/ та  http://chernivtsy.eu/ 

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.