Оксана Продан - не голосувала, Папієв - проти: як голосували нардепи з Буковини за закон про перехід церковних громад

Оксана Продан - не голосувала, Папієв - проти: як голосували нардепи з Буковини за закон про перехід церковних громад

17.01.2019, 13:27

Стали відомі результати поіменного голосування народних депутатів за проект Закону щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи.

Відповідна інформація оприлюднена на офіційному сайті Верховної Ради України, пише molbuk.ua

Згідно з нею, картина голосування народних депутатів, які є родом з Чернівецької області, виглядає наступним чином:

Іван Рибак (БПП) - За

Григорій Тіміш (БПП) - За

Оксана Продан (БПП) - Не голосувала

Богдан Онуфрик (БПП) - За

Марія Матіос (БПП) - Відсутня

Віктор Король (БПП) - Відсутній


Владислав Севрюков (БПП) - За

Сергій Рудик (БПП) - Відсутній

Микола Федорук (Народний фронт) - За

Максим Бурбак (Народний фронт) - За

Михайло Гаврилюк (Народний фронт) - За

Олександр Дроздик (Народний фронт) - Не голосував

Михайло Папієв (Опозиційний блок) - Проти

Іван Мирний (Опозиційний блок) - Проти


Як відомо, у Верховній Раді України був проголосований  за основу і в цілому законопроект №4128-Д щодо зміни релігійними громадами підлеглості.

ДОВІДКОВО:

Верховна рада України підтримала доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи". За документ після декількох невдалих спроб проголосували 229 нардепів, передає РБК-Україна.

Законом вносяться зміни до статті 8 закону "Про свободу совісті та релігійні організації" в частині зміни підлеглості.

"Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту", - сказано у тексті закону.

При цьому зазначено, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад.

"Частина громади, не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем)", - йдеться у документі.

Також проектом уточнюється перелік документів, необхідних для реєстрації статуту релігійної громади.

"Для реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції до органу реєстрації статуту має бути подана: заява за підписом керівника; статут (положення) релігійної громади у новій редакції. До статуту у новій редакції додатково мають бути подані: засвідчена копія протоколу (або витяг з протоколу) загальних зборів", - вказано у тексті.

Також сказано, що у випадку зміни місцезнаходження релігійної громади має бути подано засвідчену копію документа про право власності або користування приміщенням.
 


Окрім того, законом вносяться зміни до статті про власність релігійних організацій, якими забороняється продаж майна до завершення процедури підлеглості громади.

"Забороняється вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням", - свідчить закон.

Нагадаємо, раніше профільний комітет з питань культури і духовності рекомендував Раді схвалити доопрацьований законопроект №4128 про процедуру переходу церковних громад у Православну церкву України.
 
Ухвалений Верховною Радою закон про перехід церковних громад до Православної церкви України має врегулювати цей процес і вберегти парафіян від конфліктів і кровопролиття.

Про це заявив Президент Петро Порошенко у виступі після подячного молебня з нагоди отримання томосу про автокефалію у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира, повідомляє кореспондент Укрінформу.
 


"Я дякую Верховній Раді, яка буквально кілька хвилин тому ухвалила закон, який впорядковує перехід церковних громад. Для чого це робиться? Та для того, щоб, не дай Боже, не пролилася кров. Закон має все врегулювати: якщо дві третини парафіян зібралися і на відкритому голосуванні приєдналися до нової церкви, хто може зупинити народ", - сказав Порошенко.

Він додав, що вже сьогодні десятки парафій УПЦ МП приєдналися до Православної церкви України, і "кожного дня все нові й нові приєднуються до нової церкви".
 
Як писало РБК-Україна, президент Петро Порошенко заявив, що влада не планує прискорювати перехід парафій УПЦ МП у Православну церкву України. 
1


КОМЕНТАРІ (1)

Ну і що нам від цієї інформації? Як хотіли, так і голосували. Вони мають на це повне право...

avatar

Юрій

17 січня 2019 16:01