Норма про мову навчання в законі «Про освіту» відповідає Конституції України і Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, - Міносвіти

Норма про мову навчання в законі «Про освіту» відповідає Конституції України і Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, - Міносвіти

11.09.2017, 17:07

В ухваленому Верховною Радою новому законі «Про освіту» норма про мову навчання відповідає Конституції України і Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Про це повідомило в роз'ясненні Міносвіти і науки України.

Згідно з ним, закон «Про освіту», який 5 вересня 2017 року український парламент ухвалив 255 голосами, містить статтю 7, яка регулює питання мови освіти.

«Ця редакція статті 7 закону України «Про освіту» відповідає Конституції України і ратифікованої Україною Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», - сказано в роз'ясненні.

За інформацією Міністерства, в Україні мовами національних меншин навчається близько 400 тис. дітей в 735 навчальних закладах і, як правило, в таких закладах українська мова вивчається виключно як предмет.

Міносвіти «змушене констатувати, що спостерігається стійка тенденція до зниження рівня і погіршення якості» шкільної освіти у дітей зі шкіл з навчанням на мовах нацменшин, що підтверджують результати зовнішнього незалежного оцінювання (у 2016 році 60,1% школярів з румунської та угорської меншин не змогли успішно здати тестування з української мови). Міністерство зазначає, що така ситуація призводить до порушення конституційного права дітей на вступ до вищих навчальних закладів, тому важливо розширити викладання предметів державною мовою в школах нацменшин.

«Вперше за історію незалежності на законодавчому рівні розширюються обсяги навчання українською мовою в державних і комунальних навчальних закладах, де навчання ведеться мовами нацменшин», -  йдеться в роз'ясненні.

Починаючи з 1 вересня 2018 року, дошкільну і початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти навчатимуться державною мовою, а мову національної меншини вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливо викладання однієї або декількох дисциплін.

Для дітей, які зараз навчаються мовами нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть здобувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою, а з 2020 року мають перейти на навчання державною мовою

http://tvi.ua/ 

Фото: ukrinform.com

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.