'Це - перегин': навіть Гройсману стало ніяково за  мільйонні премії працівникам 'Нафтогазу'

"Це - перегин": навіть Гройсману стало ніяково за мільйонні премії працівникам "Нафтогазу"

08.06.2018, 18:51

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман направив офіційного листа до наглядової ради "Нафтогазу" з проханням переглянути рішення про виплату мільйонних премій працівникам компанії за перемогу у Стокгольмському арбітражі.

Про це він заявив під час години запитань до уряду в парламенті, повідомляє "Укрінформ".

"НАК - компанія, яка управляється незалежною наглядовою радою, і це (преміювання — ред.) компетенція не уряду, а незалежної ради. Я теж був і залишаюся занепокоєним таким рішенням, тому я направив офіційного листа у незалежну наглядову раду із тим, щоб вони переглянули своє рішення і поінформували Кабінет міністрів. Я очікую відповіді на це запитання", - сказав глава уряду.

Він підкреслив, що "Нафтогаз" дійсно здобув серйозну перемогу над "Газпромом" в інтересах України, проте наголосив, що політика винагород наразі не на часі.

"Це - перегин", - прокоментував Прем’єр-міністр ситуацію з преміюванням у "Нафтогазі".

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому". НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом узгоджених обсягів газу для транзиту.

Пізніше наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення щодо виплати 41 працівнику компанії премій у зв’язку з перемогою у Стокгольмському арбітражному суді. Загальний обсяг виплат затверджено на рівні 1% від суми виграшу в арбітражі ($4,6 млрд), він становитиме $46,3 млн. Із цієї суми планується сплатити податок на доходи фізичних осіб та інші збори на суму понад $9 млн.

ДОВІДКОВО

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко ініціює розгляд у парламенті питання про звільнення з посади голови НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва. Юлія Тимошенко нагадала про безпрецедентну корупцію, що розквітла в «Нафтогазі».  Замість зниження ціни на газ для населення, після перемоги на «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі, керівники «Нафтогазу» виписали собі премій на 1 млрд 200 млн гривень і планують підвищення вартості газу на 60-70%. Це призведе до того, що абсолютна більшість українців не зможуть сплачувати за комунальні послуги і можуть бути позбавлені власного житла, яке в них відберуть за борги. Лідер партії «Батьківщина» вимагає включити до порядку денного законопроект №5059 про заборону конфіскації житла у громадян, якщо воно є  єдиним.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.