«Народний фронт» заявив про вихід із коаліції і закликав сформувати нову коаліцію державницьких фракцій (відео)

«Народний фронт» заявив про вихід із коаліції і закликав сформувати нову коаліцію державницьких фракцій (відео)

17.05.2019, 12:58

Фракція «Народний фронт» оголосила про вихід із коаліції й закликала фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди.

Про це з трибуни парламенту в п`ятницю, 17 травня, оголосив керівник фракції НФ Максим Бурбак.

Відповідну заяву «Народного фронту» він передав Голові Верховної Ради.

Максим Бурбак підкреслив, що відповідно до Конституції України у парламенті формується нова коаліція, парламент працює до чергових виборів 27 жовтня 2019 року, уряд та прем’єр-міністр України працюють до обрання нового скликання Верховної Ради.

Він наголосив, що нові обставини вимагають максимальної консолідації державницьких сил у парламенті: «Новий президент – новий порядок денний – нова коаліція».

«Коаліція, яка сформована у 2014 році і діяла до сьогоднішнього дня, виконала свої завдання», - наголосив керівник фракції.

Максим Бурбак підкреслив, що низка ключових рішень приймалася конституційною більшістю складу Верховної Ради: «За п’ять років цей парламент, уряди і українська влада у цілому провела змін у країні більше, аніж за два попередніх десятиліття. Але це вже історія. Закладено фундамент сильної і успішної України».

«Треба будувати далі. До цього необхідно залучити всі політичні сили державницького спрямування і новообраного Президента», - підкреслив він.

«Саме тому ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року, та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним», - наголосив Максим Бурбак.

Відповідно до Конституції упродовж 30 днів буде формуватися нова коаліція, підкреслив він.

«Народний фронт» закликає фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди з новим планом дій. На основі цього плану має об’єднатися нова більшість», - наголосив керівник фракції «Народний фронт».

Він підкреслив, що протягом наступних півроку українці очікують від новообраного президента і парламенту рішучих кроків, дій і змін: «Часу на зволікання немає».

Максим Бурбак оголосив пропозиції «Народного фронту» до плану дій:

1. Влада має бути відповідальна перед своїми громадянами. Тому парламент разом з президентом повинен внести зміни до Конституції щодо скорочення кількості депутатів Верховної Ради, одночасне зняття імунітету з Президента, депутатів та суддів. Чіткого розподілу відповідальності між гілками влади. Ліквідацію місцевих державних адміністрацій. Завершення процесу децентралізації влади. Прийняття нового закону про народне волевиявлення, закону про референдум всіх рівнів. Запровадження інституту імпічменту для Президента та відповідальності для народних депутатів і суддів.

2. Прийняття пакету економічних законів. У томі числі податкова амністія. Справедливий ринок землі. Конкурентна приватизація. Доступність дешевих довгих кредитів.

3. Забезпечення членства України у Європейському Союзі і НАТО.

4. Відновлення територіальної цілісності. Повернення Донецька, Луганська і Автономної республіки Крим на українських умовах.

Він наголосив, що «Народний фронт» готовий розглянути всі ініціативи Президента: «У тому числі і його кадрові подання, внесені у відповідності до Конституції України».

«Ми упевнені, що новообраний Президент запропонує нові рішучі кроки для змін у країні. І продемонструє високі стандарти співпраці з суспільством, Верховною Радою, Урядом та Прем’єр-міністром для успіху кожної української сім’ї і нашої держави», - сказав він. 

 
 
Водночас фракція "Народний фронт" та міністри, представлені однойменною політичною силою працюватимуть над реалізацією проукраїнських реформ, незважаючи на вихід із коаліції і формування нової.

Про це заявив Перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук у коментарях журналістам.

"Після інавгурації ми очікуємо від нового президента Зеленського чітких програм - що він збирається робити перші 100 днів, перший рік і усю каденцію, аби ми розуміли, яка у нього стратегія і як ми зможемо допомогти йому її реалізувати. Адже від анонсованих ними ініціатив ми приймемо рішення, що ми можемо вдосконалити, посилити нашою спільною роботою, бо і ми, і Зеленський обрані українським народом", - заявив Тетерук.

Представник "Народного фронту" підкреслив, що усі питання у сфері безпеки "розглядатимуться протягом 24 годин, так як ми і працювали 5 років".

"Всі питання, пов`язані із зовнішньополітичною діяльністю президента ми будемо голосувати і підтримувати, оскільки це наша боротьба і позиція, аби Україна гідно відстоювала свої позиції на зовнішньополітичній арені", - наголосив народний депутат.

"Щодо роботи Кабміну. Я можу сказати про міністрів від "Народного фронту" - це найкращі професіонали, які готові не лише показати свою роботу за п`ять років, а й готові працювати до чергових виборів і бути найефективнішими міністрами за останні 5 років. Кожен міністр від "Народного фронту" показує найвищу якість роботи в українському Уряді",  - підкреслив Тетерук. 

1


КОМЕНТАРІ (3)

Після виходу "Народного Фронту" з коаліції вірогідність розпуску Ради стала меншою, але вона залишається. Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко у коментарі кореспонденту УНН.

"Я б не сказав, що стовідсотково розпуск заблоковано. У даному випадку, безумовно, це (вихід "Народного Фронту" з коаліції – ред.) технологія блокування дострокових парламентських виборів, це інтерес "Народного фронту", він абсолютно не готовий до виборів, тому вони ще трохи хочуть побути на свої посадах", - зазначив Фесенко.

Він додав, що все залежатиме від реакції команди новообраного Президента та інших прихильників дострокових парламентських виборів.

"Насправді, дочасні парламентські вибори, наскільки я розумію, зараз підтримують не тільки у Зеленського. Подейкують, що БПП схиляється до них, "Батьківщина" казала, що вони відносно нормально ставляться дострокових парламентських виборів", - додав Фесенко.

Таким чином, політолог не виключив, що можуть бути контрдії, наприклад, посилання на рішення суддів.

"Можуть бути позови на голову Верховної Ради Парубія за те, що він зловживав своїми зобов’язаннями та не оголосив розпуск коаліції у 2016 році або на початку 2019 року, коли було рішення Окружного адміністративного суду міста Києва", - відмітив Фесенко.

За словами політолога, розпуск парламенту – це питання політичної угоди: якщо команда новообраного Президента вирішить, що можна посилатися на ті чи інші судові рішення, то вони це зроблять.

"Зараз вірогідність розпуску Верховної Ради стала меншою, ніж вчора, але вона ще залишається", - підсумував політолог.
Крім того, він зазначив, що наразі вірогідність створення нової коаліції практично відсутня.

"Теоретично це може статися, але питання – навіщо? Залишилося півроку. Спроби можуть бути, інша річ – хто буде створювати? Можуть дві найбільші фракції, але треба ще знайти голоси, новий уряд створювати. Це можливо, але малоймовірно", - сказав Фесенко.

avatar

Експерт: вихід Народного Фронту з коаліції не захищає ВР від розпуску на сто відсотків

17 травня 2019 13:30

Члени фракції "Блок Петра Порошенка "Солідарність" на своєму засіданні обговорили питання ймовірного розпуску парламенту новообраним Президентом Володимиром Зеленським і вже готуються до дострокових виборів. Про це повідомив народний депутат України (член фракції БПП - ред.) Олексій Гончаренко в коментарі кореспонденту УНН.

"Піднімалось. Ми готові до виборів", - зазначив Гончаренко, відповідаючи на запитання, чи розглядалось питання про ймовірний розпуск парламенту новообраним Президентом на засіданні фракції БПП.

Як зазначив нардеп, він на 90% впевнений, що Володимир Зеленський оголосить про розпуск парламенту і проведення дострокових виборів одразу після інавгурації.

При цьому він додав, що питання про вихід БПП з коаліції наразі фракція не обговорювала і не піднімала.

avatar

У БПП оцінили вірогідність розпуску Ради в 90% і готуються до виборів

17 травня 2019 13:31

У команді новообраного президента Володимира Зеленського вважають, що коаліції в українському парламенті не було уже давно, проте все ще надіються на злагоджену роботу Верховної Ради у наступні 6 місяців.

Про це в коментарі "Українській правді" розповів радник Зеленського Дмитро Разумков.

"Хіба вона (коаліція – УП) була?", - відреагував Разумков на питання про розпад коаліції.

За його словами, "маємо те, що маємо" і команда президента надіється на злагоджену роботу ВР до осінніх виборів.

Водночас, Разумков додав, що висловлює власну позицію і не вповноважений коментувати юридичну складову розпаду коаліції.

Представник команди Зеленського запевнив, що "ситуація 17 травня нічим не відрізняється від ситуації 15 травня".

Нагадаємо, 17 травня фракція "Народний фронт" заявилапро вихід із коаліція та початок 30-денного терміну для формування нової.

Спікер парламенту Андрій Парубій закликав всі фракції та групи долучитися до консультацій щодо формування нової коаліції у Верховній Раді. 

avatar

У Зеленського прокоментували розпад коаліції у Раді

17 травня 2019 14:55