Нардпепи підтримали закон про 'єдине митне вікно' для переміщення товарів через державний кордон

Нардпепи підтримали закон про "єдине митне вікно" для переміщення товарів через державний кордон

05.07.2018, 15:50

Верховна Рада підтримала Законопроект № 7010, який покликаний значно осучаснити процедуру контролю переміщення товарів через державний кордон України за рахунок використання принципу «єдиного вікна».

Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак. 

Варто нагадати, що ДФС почала рухатись у бік остаточного переходу в оформленні товарів на цей принцип з середини 2016 року. А на початку поточного року механізм запрацював найбільш ефективно – з 1 лютого по 4 березня через «єдине вікно» оформлено 87% товарів. Наразі «єдине вікно» вважається найбільш ефективним методом подолання корупції при проходженні митниці, суттєво спрощує бюрократичну тяганину та часові затрати, скоротить кількість контролюючих органів та значно зменшить тиск на бізнес.

Підтриманий парламентом законопроект впорядкує вітчизняне законодавство до потреб повноцінного функціонування «єдиного вікна» та імплементує європейські стандарти, що передбачено Угодою про асоціацію з ЄС.

Крім цього, спрощення оформлення товару при перетині кордону значно підвищує інвестиційну привабливість та допоможе покращити позицію України в рейтингу простоти ведення бізнесу («Doing Business»).

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.