Нардепи обрали аудитора НАБУ від Ради і відправили у відставку міністра фінансів

Нардепи обрали аудитора НАБУ від Ради і відправили у відставку міністра фінансів

07.06.2018, 17:29

Верховна Рада обрала аудитором Національного антикорупційного бюро України від парламенту правознавця Володимира Василенка.

Це рішення було ухвалено після рейтингового голосування депутатів.

На посаду аудитора НАБУ претендувало два кандидати - американський правозахисник, партнер компанії Baker & McKenzie Томас Файєрстоун і український правознавець-міжнародник Володимир Василенко.

За Василенка в рейтинговому голосуванні проголосувало 276 депутатів.

За Файєрстоуна - 208.

Після рейтингового голосування спікер ВР Андрій Парубій оголосив про визначальне голосування за Василенка. За нього віддали свої голоси 289 народних обранців.

Після цього Парубій оголосив його членом комісії по оцінці ефективності і діяльності НАБУ від Верховної Ради і попросив комітет підготувати відповідну постанову.

Володимир Василенко - український правознавець-міжнародник, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор.

Народився 16 січня 1937 в Києві. Закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка у 1959 році та аспірантуру за спеціальністю "Міжнародне право" у 1964 році. У 1972 – 1992 рр. був науковим консультантом Міністерства закордонних справ України з правових питань.

Наприкінці 1989 року брав участь у виробленні юридичних підвалин економічної самостійності України.

Навесні 1990 року підготував перший проект Декларації про державний суверенітет України, надалі як консультант Верховної Ради України брав участь у виробленні остаточного варіанту Декларації. З 1992 року – посол у країнах Бенілюкс, а також представник України при Європейському Союзі та НАТО. В 1998 – 2002 рр. – посол у Великій Британії і за сумісництвом в Ірландії.

У 1991 – 2009 рр. неодноразово брав участь у роботі Генеральної Асамблеї ООН як експерт, радник, заступник члена делегації і член делегації України, представляючи Україну у Третьому (питання прав людини) та Шостому (юридичні питання) комітетах. У 2001 році обраний Генеральною Асамблеєю ООН до Міжнародного Кримінального Трибуналу з колишньої Югославії, де працював суддею до січня 2005 року.

З 2006 року по 2010 рік – представник України в Раді ООН з прав людини.

У 2008р. Уповноважений України в Міжнародному Суді ООН під час розгляду справи Румунія проти України. Делегат Установчого з'їзду Народного Руху України, член редакційної комісії з'їзду, член першого складу Великої ради НРУ. Член Народного Комітету захисту України. Доктор юридичних наук. Заслужений юрист України.

Верховна Рада підтримала урядовий проект постанови про звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.

За відповідне рішення проголосували 254 народні депутати.

Як повідомлялося, у середу, 6 червня, Комітет ВР з питань бюджету підтримав проект постанови Кабінету міністрів про звільнення Данилюка з посади міністра фінансів.

Сам Данилюк попросив надати йому слово з трибуни Верховної Ради перед голосуванням за його звільнення.

Урядовець також стверджує, що протягом року на нього чиниться тиск, зокрема від нього вимагають підтримати програму "Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів", що, за його словами, означає "роздачу грошей на проекти депутатів-мажоритарників".

У Верховній Раді у середу був зареєстрований проект постанови Кабінету міністрів № 8433 про звільнення Данилюка з посади міністра фінансів.

23 травня, на закритій частині засідання Кабміну у Данилюка виникла суперечка з Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Причиною стало те, що Данилюк попросив призначити йому п'ятого заступника - Яну Бугрімову, але той сказав, що це не на часі. Після чого Данилюк залишив залу засідань. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що міністр фінансів може незабаром залишити свою посаду.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.