За Олену Лис найбільше проголосували в обласній дитячій клінічній лікарні та в р-ні вул. Яна Налєпки, Максима Заремського – в с. Реваківці, Георгія Мазурашу –  в р-ні вул. Дібровецької у Чернівцях, Валерія Божика – в с. Грубна

За Олену Лис найбільше проголосували в обласній дитячій клінічній лікарні та в р-ні вул. Яна Налєпки, Максима Заремського – в с. Реваківці, Георгія Мазурашу – в р-ні вул. Дібровецької у Чернівцях, Валерія Божика – в с. Грубна

16.08.2019, 12:31

21 липня відбулися вибори народних депутатів України, на яких більш ніж впевнену перемогу здобули представники партії «Слуга народу» як в межах України, так і Чернівецької області. Проте наступні місця розподілилися досить по-різному в межах області. Крім того, на всіх одномандатних виборчих округах області перемогли представники політичної партії «Слуга народу». Але на деяких дільницях перемогу здобули інші кандидати. Тож представники Громадянської мережі ОПОРА в Чернівцях вирішили проаналізувати результати виборів у регіоні.

Як голосували за кандидатів-мажоритарників у регіоні?

В усіх одномандатних округах Чернівецької області також перемогли кандидати від «Слуги народу». Найбільший відсоток голосів (51,07%) з найбільшим відривом від конкурента (+28,65%) отримав переможець у ВО 204 Валерій Божик. Він входить в 14-ку кандидатів з найбільшою відсотковою підтримкою в Україні. Його підтримку на різних дільницях можна відстежити за інтенсивністю на тепловій карті.

Найменший відсоток голосів серед переможців в одномандатному виборчому окрузі отримав майбутній народний депутат-мажоритарник від ВО 203 Георгій Мазурашу – 27,04% з відривом від конкурентів у +8,16%.

У виборчому окрузі №201 перемогла Олена Лис результатом 34,65% (+21,36% від найближчого конкурента).

На 202 виборчому окрузі перемогу отримав Максим Заремський, отримавши 37,03% голосів (+19,84% від найближчого конкурента) відповідно.

Найбільше кандидатів, які отримали понад 10% голосів в одномандатному окрузі у ВО 203 – 5, а найменше у ВО 204 – 2.

Хто переміг на якій дільниці?

У виборчому окрузі № 201 (м. Чернівці) Олена Лис перемогла на 99 дільницях зі 108. Ще на 4 спецдільницях вона разом з іншими кандидатами набрала однакову кількість голосів (Міська лікарня №4, Обласний клінічний кардіологічний центр, Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер та Клінічний пологовий будинок № 2). На кількох спеціальних дільницях округу тричі з відривом в 1 голос перемогу святкував самовисуванець Микола Федорук (Лікарня швидкої медичної допомоги, Обласний ендокринологічний центр, Міська лікарня №1) та одного разу – висуванець «Опозиційної платформі – За життя» Віталій Михайлішин (Обласний госпіталь ветеранів війни). В Обласному клінічному онкологічному диспансері Микола Федорук та Віталій Михайлішин отримали по 2 голоси.

203 виборчий округ відзначився тим, що, серед районів Чернівецької області, лише в Герцаївському районі на більшості дільницях переміг представник не «Слуги народу». Так, на 15 дільницях більшість голосів отримав висуванець «Опозиційної платформи – За життя» Михайло Жар, на 6 – висуванець «Слуги народу» Георгій Мазурашу, на 3 – висуванець Радикальної партії Олега Ляшка Михайло Танас, на 2 – самовисуванець Григорій Тіміш.

Найбільшою кількістю кандидатів, які перемагали на дільницях, відзначився Глибоцький район – 7. Георгій Мазурашу отримав більшість голосів на 23 дільницях, Михайло Жар – на 7, Григорій Тіміш – на 6, висуванець ВО «Батьківщина» Артур Мунтян – на 5, самовисуванець Микола Герман – на 2, представниця партії «Патріот» Єлизавета Пушко-Цибуляк та самовисуванець Юрій Продан – на 1.

Серед інших районів області, які відзначились широким спектром вподобань – Новоселицький та частина Сторожинецького району, яка знаходиться в межах ВО № 203. Там на виборчих дільницях перемогли 6 кандидатів. У Новоселицькому районі Георгій Мазурашу переміг на 24 дільницях, самовисуванець Іван Семенюк – на 8, Михайло Жар – на 5, Григорій Тіміш – на 5, Артур Мунтян – на 2, висуванець «Самопомочі» Руслан Майданський – на 1. На теренах частини Сторожинецького району Георгій Мазурашу святкував перемогу на 5 дільницях, самовисуванець Мірча Беженар – на 3, Михайло Жар – на 2, Григорій Тіміш, Артур Мунтян та Іван Семенюк – на 1.

Єдиним районом, де на виборчих дільницях перемагав лише один кандидат, є Сокирянський. Там на 31 дільниці більшість голосів отримав Висуванець «Слуги народу» Валерій Божик. Він же переміг на усіх чотирьох дільницях в місті обласного значення Новодністровську. Відповідна ситуація склалась і в частині міста Чернівці, яка сходить до ВО № 203, - на всіх шести дільницях переміг Георгій Мазурашу.

На виборчих дільницях інших районів виборчого округу № 204 в переважній більшості перемагали або представник «Слуги народу» Валерій Божик, або самовисуванець Максим Бурбак. Виключенням є результати голосування в одному з сіл Кельменецького району, де переміг висуванець «Сили і Честі» Руслан Панчишин. На інших дільницях цього району в 21 випадку перемагав Валерій Божик та в 12 – Максим Бурбак. У Заставнівському та Хотинському районах кількість перемога на виборчих дільницях розприділилась у співвідношенні 33 до 7 та 44 до 4 на користь Валерія Божика, відповідно.

Серед районів ТВО № 202 найменша кількість кандидатів, які перемагали у  межах одного району (Вижницького): висуванець «Слуги народу» Максим Заремський на 33 дільницях та самовисуванець Іван Рибак – на 6. В інших районах кількість переможців на виборчих дільницях зросла до 4. В Кіцманському районі Максим Заремський отримав більшість голосів на 41 дільниці, представник ВО «Батьківщина» Андрій Маковей – на 5, Іван Рибак – на 4, висуванець «Сили і Честі» Олександр Фищук – на 1. В Путильському районі на 14 дільницях переміг Максим Заремський, на 10 – самовисуванець Петро Фрей, на 4 – Іван Рибак, на 1 – самовисуванець Іван Тичина. На решті частині Сторожинецького району Максим Заремський святкував перемогу на 43 дільницях, Іван Рибак та Андрій Маковей – на 2, самовисуванець Микола Орендович – на 1.

Найбільшу частку голосів переможці в одномандатних виборчих округах отримали на таких дільницях: Олена Лис – в обласній дитячій клінічній лікарні (52,94%), а серед загальних дільниць – м. Чернівці в р-ні вул. Яна Налєпки (44,9%); Максим Заремський – с. Реваківці Кіцманського р-ну (71,73%); Георгій Мазурашу – м. Чернівці в р-ні вул. Дібровецької (47,4%); Валерій Божик – с. Грубна Сокирянського р-ну (80,98%).

Найбільше відсоткове співвідношення недійсних бюлетенів в одномандатних виборчих округах Чернівецької області було зафіксовано в Сокирянській виправній колонії (14,79%), а серед загальних дільниць - в с. Митків Заставнівського р-ну (10,91%).

За коментарями звертайтеся:
 
Тарас Прокоп, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області
 
Ярина Боринець, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

1