Найбільше коштів місцева влада всіх регіонів витрачає на освіту

Найбільше коштів місцева влада всіх регіонів витрачає на освіту

08.04.2021, 08:45

Аналітики пояснили, звідки беруться і куди діваються гроші у громадах.

Виявилось, що найбільше коштів місцева влада всіх регіонів витрачає на освіту. 

 У 2021 році українці самостійно наповнюють бюджети своїх громад на понад 50%. Раніше більшість грошей громади отримували від області або держави. Про це йдеться у тексті аналітика громадської організації “Центр спільних дій”. 

 Він стверджує, що завдяки реформі децентралізації місцеві громади стали менш залежними від держави, області та району.

 У 2018 році міжбюджетні трансферти (субвенції та дотації з районного, обласного та державного бюджетів) були основним джерелом доходу для громад.

 Натомість, до 2021-го ситуація змінилася, і більшість коштів громади почали отримувати з податку на доходи фізичних осіб (тобто від самих людей, які проживають у громаді).  

 У Центрі спільних дій також пояснили, на що місцева влада витрачає кошти громад. За наведеною інформацією, найбільше грошей у всіх регіонах виділяється на сферу освіти. Видатки на цю сферу становлять щонайменше п’яту частину всього бюджету і щороку збільшуються

 Видатки на сферу охорони здоров’я у 2021 році зменшилися, попри пандемію коронавірусу COVID-19. Аналітики пояснюють це тим, що у рамках медичної реформи послуги медичних закладів тепер оплачує держава, а не громадаНатомість, місцева влада забезпечує ремонт лікарень, закупівлю нового обладнання та автомобілів швидкої допомоги. 

 Більше про те, на які сфери виділяє кошти місцева влада, можна дізнатися у відео Центру спільних дій.

 Джерело: Центр спільних дій

1