На ті самі граблі:  80% чернівчан, які гріють воду бойлерами, уряд хоче змусити платити за світло ще більше

На ті самі граблі: 80% чернівчан, які гріють воду бойлерами, уряд хоче змусити платити за світло ще більше

28.11.2019, 21:07

У Кабміні планують підвищити тарифи на світло для тих, хто споживає понад 500 кВт-год на місяць.

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища ініціювало законопроект, в якому дефіцит коштів на оплату інвесторам за зеленим тарифом пропонується покрити, зокрема за рахунок підвищення тарифу на електроенергію для населення зі споживанням понад 500 кВт-год на місяць.

– Ми пропонуємо підвищити тариф для населення, яке споживає 500 кВт-год на місяць і вище. Більшість людей споживає близько 100 кВт-год, тому ті, хто споживає більше інших, повинні платити більше, – заявив заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Костянтин Чижик, пишуть Факти

Законопроект найближчим часом передадуть у Верховній Раді.

Нагадаємо, що Чернівці чи не єдиний обласний центр, де вже понад 20 років немає централізованого гарячого водопостачання і понад 80% населення користується електробойлерами для підігріву води. Водночас цю обставину не враховував жодний український уряд. Попри численні обіцянки політиків вирішити дане питання. Постанови НКРЕ, якими запроваджували в дію диференційовані тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, ніколи не враховували того факту, що  чернівчани, через незалежні від них обставини, змушені споживати електроенергії понад визначений пільговий ліміт на місяць. І таким чином вони і так сплачують за більшим тарифом, ніж громадяни, які використовують електроплити та електроопалювальні установки за пільговим лімітом. 

 

1