На Руському цвинтарі у Чернівцях відреставрували унікальні польські надгробки

На Руському цвинтарі у Чернівцях відреставрували унікальні польські надгробки

25.11.2021, 10:10
На Християнському кладовищі відреставрували три надгробки, які мають культурне значення.
 
Над їх відновленням працювала польсько-українська група реставраторів.
 
Йдеться про гробницю родини Абрахамовичів, що є однією з найстаріших на кладовищі, а також про надгробки Гжегожа Задуровича та священника Флоріана Мітульського.
 
Реставрацію профінансували за підтримки Інституту польської культурної спадщини за кордоном «ПОЛОНІКА».
 
ДОВІДКОВО:
 
Наразі на єврейському та християнському кладовищах облаштовують дві алеї, якими найчастіше проходять туристичні групи. Одна алея веде від основного входу, де розташовується меморіал, інша ж прокладає шлях до братської могили, де розстріляли 900 мирних жителів Чернівців.
 
Кладовища на Зеленій – наповнені історіями та таємницями. Тут похоронені громадські та політичні діячі, письменники, а також ті, хто зробив значний внесок в політичний, економічний і культурний розвиток міста. Навіть їх пам'ятники та гробниці доклалися до цього розвитку, адже вони становлять неабияку культурну цінність.
 
Наша історія повинна цінуватися та зберігатися для майбутніх поколінь. Саме тому розробили програму розвитку. Заплановано побудувати додаткові алеї, відновити огорожу та чимало інших елементів благоустрою, аби кладовища мали належний вигляд. Наразі програма знаходиться на експертизі в департаменті соціально-економічного розвитку та стратегічного планування.
 
Дякуємо депутатам, що проголосувати за виділення коштів необхідних для відновлення алей, адже наша історія повинна зберегтись для майбутніх поколінь. Роботи багато, але облаштування алей - лише перший крок, - НАПИСАВ У ФБ Ігор Крохмаль. 
  
 
На зображенні може бути: пам’ятник
 
На зображенні може бути: на відкритому повітрі та пам’ятник
1