На обговорення Пієти прийшло утричі більше любителів «релігійних смаколиків», ніж міг вмістити зал

На обговорення Пієти прийшло утричі більше любителів «релігійних смаколиків», ніж міг вмістити зал

18.05.2017, 09:48

В середу, 17 травня, у приміщенні Центрального палацу культури, що на  Театральній площі, мали відбутися громадські слухання щодо електронних петицій про спорудження скульптурної композиції «Хрест Пієта» та демонтажу Хреста на Центральній площі. Ініціатором громадських слухань виступила Чернівецька міська рада.

Для участі у громадських слуханнях було запрошено депутатів Чернівецької міської ради, посадових осіб виконавчих органів міської ради, управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, представників релігійних конфесій міста, громадських організацій, ініціаторів петицій, мешканців Чернівців.

Дійство мало відбутися у Великій залі Центрального палацу культури Чернівців, яка вміщує до 380 чоловік, а організаційний комітет Громадських слухань заготував заздалегідь відповідну до цього кількість мандатів для голосування.

Дивно, але зазвичай навіть ця кількість мандатів є не те що великою, а й фантастично великою для тієї кількості слухачів, які відвідують подібні заходи. Цього ж разу в Центральний палац культури завітало близько 1000 осіб! Ще раз дивно, але релігія, як ми бачимо, продовжує створювати грандіозні міжконфесійні конфлікти, які викликають у громади Чернівців увагу, набагато більшу від направду актуальних та болючих питань для нашого міста.

Зазначимо, що на слухання завітали представники різних національних громад міста, а також, окрім священиків УПЦ та УГКЦ, на заході був присутнім і равін єврейської громади.

Зрозуміло, що невідповідність кількості заготовлених мандатів кількості тих, хто завітав на Громадські слухання, зробила неможливим проведення цих самих слухань, і заступник Чернівецького міського голови Володимир Середюк запропонував перенести збори. І не тільки збори, а й, найголовніше, змінити місце зборів, щоби на слухання попали всі охочі до «релігійних смаколиків»))

Після цього «велич» хваленої чернівецької толерантності продемонстрували віряни двох конфесій – УГКЦ та УПЦ. В залі виникли словесні сутички й конфлікти, які було загашено тільки завдяки зусиллям організаційного комітету Громадських слухань на чолі з Володимиром Середюком, головою НКР з питань охорони культурної спадщини Чернівців Іллєю Сучеваном та очільницею відділу охорони культурної спадщини ЧМР Оленою Пушковою.

Відтак, про дату та місце проведення наступних Громадських слухань щодо електронних петицій про спорудження скульптурної композиції "Хрест Пієта" та демонтажу дерев'яного хреста на Центральній площі буде повідомлено згодом.

 ЗОЛТАН КІРАЙ

 P.S. Як казали «таваріщі камуністи» свого часу, «Рєлігія – опіум для народа». Не можна не погодитись. Навіть той факт, що релігійні війни на планеті Земля знищили більшу частину людства протягом усієї історії існування самого людства, не лікує. «Релігійним війнам» бути?(((

Фото: Nataliya Feshchuk

1


КОМЕНТАРІ (2)

Хтось бачив, як горлопан-наркоман Пулатайко причалапав у білих шортанах і в'єтнамках на слухання по Пієті? Вірянин!!!))) Молиться Богу наркоманів, напевно)))

avatar

Джюнджі

18 травня 2017 14:38

та ви шо то права рука Валериевич сиротюка 

avatar

Тт

18 травня 2017 19:00

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.