На Буковині майже  півтори тисячі  учнів й студентів малювали на екологічну тематику

На Буковині майже півтори тисячі учнів й студентів малювали на екологічну тематику

11.01.2017, 15:33

У ході реалізації проекту 1535 «Покращення екологічної ситуації в басейнах річок Прут і Дністер через покращення систем очистки стічних вод в Чернівцях і Дрокії»  був проведений захід «Тижні збереження довкілля та раціонального використання води» (28 листопада – 15 грудня 2016 року), у ході якого був проведений Конкурс на екологічну тематику для учнів шкіл, ліцеїв, гімназій та студентів міста Чернівці з метою підвищення екологічної свідомості молоді та привернення уваги до місцевих екологічних проблем. Аналогічні заходи були проведені у Сучаві (Румунія) та Дрокії. (Республіка Молдова).

Конкурс відбувся за наступними напрямками:

* Для УЧНІВ 5-8-х КЛАСІВ у двох категоріях при створенні МАЛЮНКУ на екологічну тематику:

I категорія – учні 5-6 класів;

II категорія – учні 7-8 класів.

 * Для УЧНІВ 9-11-х КЛАСІВ у трьох категоріях при написанні ЕСЕ:

I –    учні 9-х класів;

II –   учні 10-х класів;

III – учні 11-х класів.

 * Для СТУДЕНТІВ навчальних закладів міста в написанні екологічних МІНІПРОЕКТІВ.

 У конкурсі було залучено близько 1500 учнів та студентів м. Чернівці, 40 кращих робіт було відібрано для нагородження. Журі конкурсу виступали вчителі та методисти Міського управління освіти Чернівецької міської ради, а також експерти проекту.

26 грудня 2016 року відбулося нагородження переможців конкурсу у Сесійній залі (каб. 207) Ратуші за участю Чернівецького міського голови Каспрука Олексія Павловича, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Середюка Володимира Богдановича, представників Міського управління освіти, Буковинського центру реконструкції і розвитку та команди проекту.

У номінації «малюнок» в категорії 5-6 класи було обрано 6 кращих робіт, автори якого отримали винагороду за 1-ше місце, 2-ге місце (два учасника) та 3-тє місце (3 учасника). У категорії 7-8 класи 1-ше місце отримав один учасник, за 2-ге місце було нагороджено двох дітей, за 3-тє – четверо. Також у даній номінації було визначено гран-прі за найкращий малюнок серед учнів 7-8 класів.

У номінації «есе» у кожній категорії було нагороджено одного учасника за 1 місце, двох – за 2-ге, трьох учасників – за 3-тє місце. Серед 10 класів було визначено гран-прі за найкраще есе серед учнів 9-11 класів.

У номінації «міні-проект» було нагороджено четверо студентів: за 1-ше, 2-ге місця та два за 3-тє місце відповідно.

Загалом було нагороджено більше 40 учасників, які отримали цінні призи у вигляді планшетів, букрідерів, павербанків, цікавих книжок, флешок, комп'ютерних мишок, тощо.

Також журі конкурсу нагородило окремих учасників заохочувальними призами за креативні ідеї та цікавий підхід до роботи.

 У рамках нагородження відбулася також коротка презентація цілей проекту і досягнутих результатів.

У нагороджені взяли участь:

- Каспрук Олексій Павлович, Чернівецький міський голова;

- Середюк Володимир Богданович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів;

- представники Міського управління освіти Чернівецької міської ради;

- Кирпушко Ярослав Васильович, виконавчий директор Буковинського центру реконструкції і розвитку;

- учні шкіл, ліцеїв та гімназій міста Чернівці, що перемогли в номінаціях «малюнок» та «есе»;

- студенти ВНЗ міста Чернівці, що перемогли в номінації «мініпроект на екологічну тематику»;

- представники місцевих мас медіа.

Інформація про переможців за посиланням:

http://clean.waters.cv.ua/uvaga-povidomlyayemo-rezul-taty-ekologichnogo-konkursu/

 Фотографії за посиланням:

http://clean.waters.cv.ua/26-grudnya-2016-roku-vidbulos-nagorodzhennya-uchasny-kiv-ekologichnogo-konkursu-u-ramkah-ty-zhniv-zberezhennya-dovkillya-ta-ratsional-nogo-vy-kory-stannya-vody/ 

 ДОВІДКОВО: 

З 19 грудня 2013 р. на території Чернівецької області (Україна), Сучавського повіту (Румунія) та Дрокійського району (Республіка Молдова) розпочався проект транскордонного співробітництва «Покращення екологічної ситуації в басейнах річок Прут і Дністер через покращення систем очистки стічних вод в Чернівцях і Дрокії», код MIS-ETC: 1535. Виконавцями проекту є Чернівецька міська рада (м. Чернівці, Україна) – Аплікант проекту, у співпраці з Буковинським центром реконструкції і розвитку (м. Чернівці, Україна) – Партнер 1, Сучавською повітовою радою (Румунія) – Партнер 2 і Районною радою Дрокії (Республіка Молдова) – Партнер 3. Проект впроваджується в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» (загальна вартість проекту становить 1.159.190 євро, а частка гранту ЄС – 1.043.040 євро).

Основна мета проекту полягає у покращенні екологічної ситуації в транскордонних басейнах річок Прут і Дністер через покращення управління та впровадження інноваційних підходів до очищення стічних вод в Чернівцях і Дрокії. У Чернівцях в рамках даного проекту було збудовано дві горизонтальні пісколовки потужністю 100 000 м3/добу на очисних спорудах каналізації для очищення стічних вод міста.

Період реалізації проекту: 19 грудня 2013 – 31 грудня 2016 року (36 місяців і 12 днів).

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.