На Буковині газівники запевняють, що обіцяне Гройсманом здешевлення газу для буковинськіх споживачів насправді обернеться його подорожчанням

На Буковині газівники запевняють, що обіцяне Гройсманом здешевлення газу для буковинськіх споживачів насправді обернеться його подорожчанням

14.05.2019, 17:14

Про це повідомляє ТОВ «ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ». 

Уряд, НКРЕКП та Нафтогаз нарешті врегулювали ціну газу для побутових споживачів з 1 травня 2019 року. Її розмір для Чернівецької області в травні складає – 8424.77 грн за тис. куб. м, а в червні - 8804,84 грн за тис. куб. м.

 Коливання ціни пов’язане виключно із групою Нафтогаз: по-перше, змінилась оптова ціна газу від НАК «Нафтогаз України», по-друге, для «Укртрансгазу» введені нові тарифи на транспортування газу. Саме через зміну цих тарифів з 1 травня кожен регіон отримує свою ціну газу для населення.

 У додаткових угодах, які НАК "Нафтогаз України" надіслав на адресу ТОВ «ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ» як постачальника зі спеціальними обов’язками, оптова ціна газу, за якою Нафтогаз продає газ для потреб населення з 1 травня 2019 року становитиме 7 188,00 грн за тис. куб.м, а з 1 червня по 7 558,80 грн за тис. куб.м.

 У свою чергу НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) встановила для АТ "Укртрансгаз" нові тарифи на послугу транспортування газу. У зв’язку зі зміною тарифів «Укртрансгазу» кінцева ціна газу для побутових споживачів буде різною на всій території України.

 Враховуючи зміну зазначених складових, ціна газу для мешканців Чернівецької області із 1 травня складає 8424.77 грн за тис. куб.м, а в червні 8804,84 грн за тис. куб.м.

 До цього нововведення ціна газу була єдина для споживачів у всіх областях, тому що діяв однаковий загальний тариф на доставку газу. Загальний тариф на доставку складався з тарифу на транспортування для «Укртрансгаз» та тарифу на розподіл для операторів ГРМ. Тож із 1 травня для кожного регіону буде діяти свій тариф на доставку газу.

 Кожен клієнт «ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ» отримує інформацію про всі складові ціни газу в рахунках за газ.

ДОВІДКОВО:

Уряд прийняв рішення, яким удосконалено умови для зниження ціни на природний газ, зокрема для побутових споживачів та теплопостачальних організацій. 

Постанову підписано 8 травня. 

Відповідно до постанови, вартість газу становить 8,2 гривні за куб. 

"Реалізація акта, за попередніми розрахунками, дозволить забезпечити зниження ціни природного газу, зокрема, для побутових споживачів та теплопостачальних організацій до 8 247 грн. за тис. кубічних метрів природного газу", - йдеться у постанові.

Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 травня 2019 року.

Нагадаємо, що за попередньою постановою з 1 травня варітьс газу мала зрости з 8,5 грн. за куб до 9,7 грн. за куб.

1


КОМЕНТАРІ (1)

Так що ці глитаї з "Чернівцігазу" терендять? Чому здорожчання? Оте, шо з 1 червня, чи ще якась химера?

avatar

Антон

14 травня 2019 21:48