'Ми підозрюємо, що 'Павлюки' продалися Ахметову': нардепів з орбіти скандального бізнесмена викликали на килим до Зеленського, він кричав на них, – ЗМІ

"Ми підозрюємо, що "Павлюки" продалися Ахметову": нардепів з орбіти скандального бізнесмена викликали на килим до Зеленського, він кричав на них, – ЗМІ

06.12.2019, 13:40

Президент України Володимир Зеленський викликав до себе на килим народних депутатів, які належать до великої групи всередині "Слуги народу", яка орієнтована на бізнесмена з Чернівецької області Іллю Павлюка.

Про це йдеться у публікації видання "Українська правда".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я - головний, я від президента". Як Ілля Павлюк з Буковини став впливовим політиком. Ненадовго

"Друга велика група – так звана група Іллі Павлюка. Сам Павлюк не є народним депутатом, він є бізнесменом із Чернівців, якого журналісти раніше називали "рішалою на митниці". За часів Януковича він був помічником скандального депутата-комуніста Ігоря Калєтніка, якого вважали "смотрящим" за митницею", – йдеться у публікації.

У статті йдеться, що Павлюк став відомим улітку цього року завдяки оприлюдненій під час виборчої кампанії переписці штабістів Зе, яку дістали журналісти Bihus.info.

"Під час президентських виборів він займався координацією та фінансовим забезпеченням регіональних представників Зе!команди. Зв'язки на місцях і контроль над фінансами дали Павлюку владу та колосальний успіх. Він зумів провести по округах Чернівецької, Тернопільської, Кіровоградської та Житомирської областей чимало депутатів", – пише Українська правда.

"Усі вони і склали досить чисельну групу Павлюка – донедавна в неї входило близько 30-40 депутатів. Серед них – фанат клітчастих костюмів та дорогого взуття Дмитро Соломчук, родич Максим Павлюк, бізнесмен з Калуша Олег Марусяк, професор політичних наук КНУ Валерій Колюх, який до цього був помічником народних депутатів Володимира Сівковича та Олександра Онищенка, Сергій Бунін, який раніше обирався до Київської обласної ради від партії "Самопоміч" та інші", – йдеться у публікації.

Також повідомляється, що група Павлюка стала першою, яка опинилась у центрі непублічного скандалу. Останній тиждень керівництво фракції та партії намагаються розпустити "павлюківців".

"До "розгону" був залучений і сам президент Володимир Зеленський", - пише УП.

"Вони спочатку ходили по залу і під'юджували всіх. Мовляв, а що це за закони? Чого ми їх голосуємо? Може, там є чийсь інтерес? А якщо є, то чому з нами не діляться?" – розповідає у розмові з УП один із депутатів "СН".

Потім сталось те, чого дуже боявся Зеленський.

"Ми підозрюємо, що "Павлюки" продалися Ахметову. Вони проявилися, коли бігали по залу і наших депутатів переконували, що закони Геруса працюють на інтерес Коломойського. Вони пробували збити закон №2233 (законопроєкт про ринок електроенергії, який може послабити монополію ДТЕК на енергетичному ринку). Також по голосуваннях було видно, що вони не додають голосів. Ну, і деякі депутати з групи Павлюка зізналися, що працювали на інтерес Ахметова," – каже один із лідерів "Слуги народу".

Одразу п'ять джерел розповіли УП, що депутатів з орбіти Павлюка викликали на килим до Зеленського.

"Володя кричав на них, що не допустить, щоб у його фракції були якісь паралельні групи впливу", – каже джерело, наближене до Офіса президента.

"Найцікавіше для нас, чи знав сам Ахметов, що від нього принесли гроші в Раду? У нього пряма розмова із Зе, перед ним виставили певні умови і їх дотримуються. Тому дивно, що він купує депутатів. Може бути, що це самі менеджери ДТЕК за старою пам'яттю", – додає один із впливових депутатів "СН".

3 грудня, у перший сесійний день після зустрічі у президента, "павлюківця" Соломчука звільнили з посади заступника голови фракції, а групу, яку він офіційно очолював, розпустили. Тож тепер у "Слузі народу" не 15, а 14 офіційних груп.

1