Мешканці села Санківці поскаржилися Бурбаку на свавілля сільського голови, яка перешкоджає створенню ОТГ

Мешканці села Санківці поскаржилися Бурбаку на свавілля сільського голови, яка перешкоджає створенню ОТГ

06.09.2017, 18:42

Народний депутат України від 204 в/о Максим Бурбак оприлюднив текст звернення на своє ім'я від мешканців села Санківці, які поскаржилися на протидію створенню ОТГ з боку сільського голови. 

- Розповідь про те як сільські голови протистояють децентралізації і створенню ОТГ. Зустрівся сьогодні з представниками ініціативної групи з села Санківці свого округу, які ратують за створення ще одної об'єднаної територіальної громади в Хотинському районі. Почув дуже багато цікавої інформації. У селі Санківці відбулись збори, де люди підтвердили, що громада хоче об’єднатися з Колінковецькою громадою. Але чомусь пані сільський голова відмовляється посвідчити протокол зборів печаткою і проводити об’єднання, як цього вимагає чинне законодавство. Ця пані добре розуміє, що в разі об’єднання її вже не оберуть головою.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Хотинському районі назрів конфлікт між селянами та представниками влади, які гальмують об'єднання громад (відео)

- У цій історії є ще один «герой» - місцевий фермер, який підрядився їй допомагати. Наприклад, він напередодні зборів роздавав по 100 кг зерна людям, щоб вони не голосували за об’єднання або просто погрожував селянам. Звісно, сільського голову можна зобов'язати через рішення суду посвідчити документ про бажання селян створити ОТГ, але адвокати, до яких звертались селяни, тихенько зізнаються, що у суді ця справа буде провалена.

- Тому що (тут з’являється ще одна, можливо, дійова особа) голова господарського суду Чернівецької області, вихідець із Санківців, зі слів заявників, теж на боці цієї пані сільського голови. 

- Наступного тижня я завітаю до цього села. Разом з керівництвом райдержадміністрації, місцевими депутатами і селянами проведемо зустріч із сільським головою, щоб знайти єдиний законний вихід із цієї штучно створеної проблеми. І одночасно довести їй та іншим таким сільським головам, що реформа децентралізації – це маховик, який не спинити круговою порукою своїх "нужних" людей. А обраний народом сільський голова повинен прислухатись до думки людей і виконувати норми закону, - сказав Максим Бурбак. 

Світлина від Maksym Burbak.

 

Світлина від Maksym Burbak.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.