Книжку про архітектуру Чернівців підготував міжнародний колектив авторів з України, Румунії і Молдови

Книжку про архітектуру Чернівців підготував міжнародний колектив авторів з України, Румунії і Молдови

09.02.2019, 22:42

Книга "Чернівці. Архітектура європейська. Архітектура румунська. 1860-1940" створена міжнародним колективом авторів з України, Румунії і Молдови

Про це повідомила одна з авторів книги, відома чернівецька архітекторка Ирина Коротун

Тема архітектури Чернівців дуже популярна в наш час. І це - об`єктивний факт. Сьогодні усвідомлення унікальності історичної забудови міста все глибше проникає не лише у світогляд науковців, але й його мешканців. Тим більш цінний фаховий погляд і аналіз архітекторів про архітектуру міста. Книга "Чернівці. Архітектура європейська. Архітектура румунська. 1860-1940" створена міжнародним колективом авторів з України, Румунії і Молдови. Що важливо - 4 з 5 авторів - архітектори за фахом. На період, який розглядається у виданні, припадає бурхливий розвиток міста і виникнення найбільш значимих архітектурних об`єктів, які, власне, і створили його унікальне архітектурне обличчя і, що не менш важливе - його середовище.

Значна частина з наведених у книзі архітектурних об`єктів збудована за проектами архітекторів-випускників Чернівецької промислової школи, яка, безумовно, синтезувала власну манеру і методолочну базу містобудування і архітектурного проектування. Для неї характерним є синтез мистецтва, широке використання арсеналу засобів і стилів європейської архітектури і особлива увага до організації простору. Здобутки Чернівецької архітектурної школи до цього часу ще не отримали, відповідної її глобальному заченню, оцінки дослідників. 

Отже, саме середовище і окремі його складові - громадські і житлові будинки являють унікальний матеріал для дослідження і наслідування і чекають наступних допитливих і закоханих в архітектуру Чернівців науковців. Тут надаються унікальні архівні документи і авторькі креслення, що зберігаються у Чернівецькому обласному державному архіві. Ці документи дослідив і вводить у науковий обіг Драгош Олару. Особлива і унікальна цінність видання поляє у тому, що вперше наводяться автори видатних споруд, а кількість таких імен перевищуе два десятки та їх власноручно зроблені плани і фасади будівель.

Думаю, що видання невдовзі стане об`єтом гострої цікавості краєзнавців і архітекторів. Приємного прочитання книги. Успіхів у навчанні і майбутній архітектурній діяльності, шановні студенти архітектурного, образотворчого і будівельного фаху.

1