Керівники збиткових комунальних підприємств, які роками паразитують на кишенях чернівчан і бюджеті, задекларували велетенські доходи

Керівники збиткових комунальних підприємств, які роками паразитують на кишенях чернівчан і бюджеті, задекларували велетенські доходи

05.06.2020, 15:51

За оцінкою фахівців у минулому році збитковими у Чернівцях були такі комунальні підприємства “Чернівціводоканал”, “Спецкомунтранс”, “Чернівцітеплокомуненерго”, “Міжнародний аеропорт Чернівці”, “Чернівецьке тролейбусне управління”, пише ІА АСС.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сотні мільйонів гривень громади на проїдання, а не на розвиток: міська рада збільшила фінансову підтримку комунальним підприємствам до 1,35 млрд грн

Найвища зарплата

Тимчасово виконуючий обов'язки начальника комунального підприємства "Чернівецьке тролейбусне управління" Михайло Олексюк у своїй декларації на сайті НАЗК вказав, що у минулому році він заробив 728 тисяч 748 гривень заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи у тролейбусному управлінні. Це приблизно 60 тисяч гривень щомісяця. Ще 55 тисяч гривень доходу Михайло Олексюк отримав зі своєї пенсії.

Керівник тролейбусного управління також задекларував автівку AUDI А4 2012 року випуску, яку придбав у 2018 році. Із нерухомості Михайло Олексюк із дружиною володіють квартирою на 61 квадратний метр у Чернівцях, житловим будинком у 219 квадратів у селі Стрілецький Кут Кіцманського району та двома земельними ділянками у цьому ж селі та в селі Панка Сторожинецького району.

Майже 600 тисяч з двох місць роботи

Чималу зарплату одразу з двох основних місць роботи задекларував керівник іншого збиткового підприємства міста "Чернівцітеплокомуненрго" Олександр Меленчук. Зокрема, у 2019 році керівник на своєму підприємстві отримав майже 250 тисяч гривень зарплати, а з іншого основного місця роботи у Чернівецькій облдержадміністрації Олександр Меленчук заробив ще 340 тисяч гривень. І майже 40 тисяч гривень він отримав пенсії. Таким чином, у 2019 році директор "Чернівцітеплокомуненерго" заробив понад 625 тисяч гривень доходу - це приблизно 52 тисяч гривень у місяць.

Дружина Олександра Меленчука у 2019 році принесла трохи більше 5 тисяч гривень доходу. Але саме вона володіє єдиним автомобілем у сім'ї комунальника NISSAN X-TRAIL 2008 року випуску, який придбав ще у 2011 році.

Із нерухомості родина Олександра Меленчука володіє житловим будинком площею 165 квадратних метрів у Чернівцях, кімнатою, отриманою з Чернівецького цегельного заводу №3 у 2018 році на 14,8 квадратних метри також у Чернівцях та двома земельними ділянками.

У Чернівцях дружина Олександра Меленчука є власницею землі на тисячу квадратів, а у селі Веренчанка Заставнівського району вона володіє ділянкою площею 7168 квадратних метри. Також Олександр Меленчук задекларував недобудований житловий будинок на 132,1 квадратних метри у Чернівцях.

Із заощаджень керівник "Чернівцітеплокомуненерго" тримає 6 тисяч доларів у готівці.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виробництво продукції не зросло, а прибутки збільшилися: водоканали, як і теплокомуненерго, є природними локальними монополіями, і своїм позаконкурентним становищем користуються сповна

Квартира у Києві та понад 600 тисяч гривень доходу

Із трохи меншою зарплатою, але разом із пенсією та отриманою платою за здачу в оренду квартири у Києві не меншим загальним доходом пережив 2019 рік директор КП "Міжнародний аеропорт Чернівців імені Леоніда Каденюка" Борис Морський. Згідно його декларації на сайті НАЗК, керівник аеропорту заробив майже 400 тисяч гривень зарплати, 182 тисячі гривень пенсії та 55 тисяч гривень доходу від надання в оренду майна у місті Київ. Там Борис Морський є власником квартири 29 квадратних метри, яку придбав ще 2005 року. Таким чином, у 2019 році керівник аеропорту отримав майже 630 тисяч гривень доходу - близько 52 тисяч гривень щомісяця.

Із нерухомості Борис Морський задекларував дві земельні ділянки у Чернівцях загальною площею 1250 квадратних метрів та дачний будинок на 30 квадратних метри. Їздить Борис Морський на автомобілі NISSAN X-TRAIL 2011 року випуску, який придбав у 2015 році.

Також він має готівкою 7 тисяч доларів, а його дружина ще тисячу євро.

Найменші зарплати та найбільші заощадження

З усіх керівників найзбитковіших комунальних підприємства міста найменші зарплати минулого року отримували директор "Чернівціспецкомунтранс" та начальник "Чернівціводоканалу". Зокрема, згідно декларації Олександра Летучого, керівник "Спецкомунтрансу" у 2019 році заробив 325 тисяч гривень зарплати та 2690 гривень матеріальної допомоги. А це приблизно 27 тисяч гривень на місяць.

Щоправда, він із дружиною тримають у готівці майже пів мільйона гривень.

Олександр Летучий їздить на власному автомобілі Toyota Auris 2013 року випуску, який придбав у 2016 році, а його дружина володіє авто Fiat-500 2010 року випуску. Із нерухомості подружжя Летучих задекларувало дві квартири у Чернівцях загальною площею 141,2 квадратних метри, та житловим будинком також у Чернівцях.

Крім того, Олександр Летучий є власником земельної ділянки у селі Мигове Вижницького району площею 1200 квадратних метрів.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На кінець січня 2020 року у Чернівецькій області жодне з чотирьох підприємств теплопостачання не зробило перерахунку тарифів за опалення та гарячу воду у зв'язку зі зниженням цін на газ

Відносно невелику зарплату за 2019 рік задекларував і керівник "Чернівціводоканалу" Борис Максимюк. Зокрема, минулого року він заробив лише 260 тисяч гривень зарплати у водоканалі та 43,3 тисячі зарплати за сумісництвом у фермерському господарстві "Іванківське". Саме це фермерське господарство минулого року повернуло Борису Максимюку 310 тисяч гривень взятої раніше позики. Таким чином, разом із поверненою позикою керівник водоканалу отримав у 2019 році 613 тисяч гривень доходу. Це складає приблизно 51 тисячу гривень за місяць.

Незважаючи на найменшу офіційну зарплату серед керівників 5 найзбитковіших підприємств Чернівців, саме Борис Максимюк володіє найбільшими заощадженнями. Він тримає готівкою один мільйон 50 тисяч гривень та 18 тисяч доларів. Ще понад 150 тисяч гривень він позичив третім особам.

А дружина комунальника, яка працює в Іванковецькій сільській раді та отримувала минулого року майже 20 тисяч гривень щомісячної зарплати, тримає у готівці 330 тисяч доларів.

Їздить керівник "Чернівціводоканалу" на автомобілі MITSUBISHI PAJERO SPORT 2008 року випуску, який придбав у цьому ж 2008 році. Також він має сільськогосподарську техніку Беларус-892, придбану у 2016 році майже за пів мільйона гривень.

Із нерухомості Борис Максимюк володіє квартирою у Чернівцях, житловим будинком у селі Іванківці Кіцманського району та трьома земельними ділянками у цьому ж селі загальною площею 41,5 тисяч квадратних метри. Ще дві ділянки має у своїй власності дружина керівника водоканалу Анжеліка Максимюк - одна ділянка в Іванківцях на 7,2 тисяч квадратних метри, а інша - у Кіцмані на тисячу квадратів.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надійшло майже на 2 млн менше, ніж позаторік: скільки Чернівці "заробляють" на комунальних підприємствах, п'ять із яких є збитковими?

1