Каспрук отримає гроші, щоб завершити те,  що почав Федорук

Каспрук отримає гроші, щоб завершити те, що почав Федорук

21.01.2015, 20:26

Кабмін надав гарантії для отримання кредиту від німецького Уряду на модернізацію водопостачання Чернівців.

Рішення, які дозволяють залучити позику від німецького Уряду через Німецький державний банк розвитку KfW для модернізації системи водопостачання Чернівців, прийнято сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив міський голова Олексій Каспрук, який спільно з в.о. голови Чернівецької облдержадміністрації Романом Марчуком беруть участь у засіданні Уряду, повідомляє прес-служба міської ради.

"Після завершення засідання Кабміну 21.01.15 Чернівецький міський голова Олексій Каспрук написав на своїй сторінці у соціальній мережі:

«Почуваюсь щасливим разом з Roman Marchuk!!! Вийшли з засідання Кабміну.

«Чернівціводоканал» очікує друге народження! Сьогодні Уряд затвердив механізм передачі німецького урядового кредиту безпосередньо комунальному підприємству «Чернівціводоканал» для проведення модернізації водопостачання міста та затвердив склад урядової делегації для підписання угоди.
На засіданні Кабміну дуже хвилювався. Бо від цього рішення залежала не лише доля цього найбільшого комунального підприємства Чернівців, а й те чи матимуть чернівчани і гості нашого міста комфортні умови життя.
Попереду важка праця, супротив тих хто звик «ловити рибку в мутній воді», інші виклики. Але я вірю в успіх цього грандіозного для Чернівців проекту, вірю що вода в Чернівцях буде чистою і в прямому і в переносному сенсі. Дякую всім хто допоміг, пройшов цей складний шлях. За цю справу не соромно перед пам’яттю батька…»

Вітаємо! І чекаємо реалізації цього перспективного проекту!

Спільними зусиллями;)"

Перше урядове рішення затверджує механізм передачі кредиту безпосередньо комунальному підприємству "Чернівціводоканал" та надає відповідні гарантії повернення кредиту. Другим рішенням затверджено склад Урядової делегації для участі у переговорах, Директиви делегації та її повноваження на підписання відповідних Угод з німецькими партнерами.


Підготовка проекту модернізації водопостачання Чернівців здійснювалася відповідно до Порядку ініціювання, підготовки та реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.

Проект реконструкції муніципального водного господарства обласного центру та окремих прилеглих районів Чернівецької області розроблено міською владою та МКП "Чернівціводоканал" із залученням досвідченого міжнародного консультанта та за фінансової підтримки спеціального фонду Уряду Німеччини. 

Техніко-економічне обґрунтування проекту виконав державний Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства. Зазначено ТЕО схвалено рішенням Уряду.

Проект модернізації водопостачання Чернівців – один із перших проектів, які реалізуються в Україні у рамках Муніципальної програми захисту клімату українсько-німецького міжурядового Фінансового співробітництва. Для його виконання залучається довгостроковий пільговий кредитний ресурс за рахунок отримання державних зовнішніх запозичень у сумі 17 млн. євро.

Тим часом працівники "Водоканалу" вимагають нового керівника

 

 

 

Техніко-економічне обґрунтування проекту модернізації водопостачання Чернівців передбачає диверсифіковані джерела водопостачання міста. Про це на прес-конференції 2010 року заявив тодішній міський голова Микола Федорук. Основний висновок експертів - для забезпечення надійного і якісного водопостачання Чернівців потрібно ефективно використовувати два існуючі водозабори – Дністровський і Прутський, при цьому зменшувати обсяги споживання дністровської води, а збільшувати обсяги споживання прутської. 

Проект передбачає пріоритетне інвестування заходів, спрямованих на скорочення втрат води, зменшення енергоспоживання на виробничих об’єктах Дністровського водогону та розвиток вже існуючих об’єктів Прутського водогону - наземного водозабору «Біла» та підземних джерел « Рогізна» і « Магала».

Обрання цього варіанту проекту модернізації системи водопостачання Чернівців враховує також важливість збереження вже існуючих абонентів КП «Чернівціводоканал», що користуються послугами Дністровського водогону за межами міста, зокрема мешканців Заставнівського району.

Першочергові заходи проекту передбачають заміну зношених труб на зсувних ділянках, а також внутрішньо-квартальних мереж і вводів, встановлення зон тиску у найбільш критичних районах, запровадження автоматичного контролю мережі, дотримання активної стратегії щодо комерційних втрат. Передбачено також задіяти наявні мережі колишніх підприємств ВПК, зокрема заводу «Кварц», які також дозволять розширити зони споживання прутської води. 

Вартість реалізації цього проекту, який дозволить знизити собівартість послуг водопостачання у Чернівцях вдвічі та значно покращити якість води, становить 15 млн.євро.

Кошти на його реалізацію місто має намір отримати за рахунок довготермінового кредиту у Німецького державного банку KfW під мінімальні відсотки. Про термін та відсотки кредиту переговори з банком ще тривають. Водночас,як повідомив міський голова Микола Федорук, вже є угода між Міністерством ЖКГ України та німецьким банком про відшкодування банку за рахунок державного бюджету відсотків кредиту на реалізацію проекту модернізації системи водопостачання Чернівців. Перші три роки місто сплачуватиме банку лише відсотки. 

Керівник проекту з розробки техніко-економічного обґрунтування проекту водопостачання Чернівців, представник данського концерну COWI Чеслав Младеновські відзначив, що у ході розробки ТЕО у Чернівцях було здійснено аналіз моделей виробництва та споживання води, соціально-економічної ситуації, інвентаризацію наявних ресурсів, проведено водний аудит та баланс, енергоаудит, підготовлено карту мереж та здійснено гідравлічне моделювання системи водопостачання, що дозволило прийняти оптимальне технічне рішення. Він подякував за сприяння, яке отримували консультанти під час роботи у Чернівцях від муніципалітету та безпосередньо колективу КП «Чернівціводоканал» та відзначив,що, маючи досвід роботи в багатьох містах різних країн лише в Чернівцях зустрів таку зацікавленість до вирішення проблеми. Консультант зазначив,що групі експертів було приємно працювати у Чернівцях, де вони зустріли багато кваліфікованих фахівців у сфері водопостачання , що також сприяло прийнятту найбільш оптимального технічного та економічно ефективного рішення.

За словами Чеслава Младеновські, КП « Чернівціводоканал» вже в ході розробки ТЕО розпочав реалізацію найбільш нагальних заходів,спрямованих на зменшення втрат води та зменшення енергоспоживання. Зокрема, вже на 50% впроваджено заходи з реконструкції та модернізації насосно-силового обладнання на насосній станції 3-гопідйому « Шубранець» Дністровського водогону, де освоєно 3,5 млн. грн. У жовтні ц.р з міського бюджету 1,2 млн. грн. спрямовано на встановлення регуляторів тиску , заміну запірної арматури, встановлення насосів для підвищення тиску холодної води в житловій забудові, що свідчить про готовність міської влади реалізувати цей і важливий для чернівчан проект у стислі строки. 

Міський голова Микола Федорук подякував консультантам –експертам за добросовісну роботу над розробкою ТЕО та висловив впевненість, що запропоноване ними рішення є найбільш оптимальним для Чернівців як в економічному ,так і в технічному, екологічному та соціальному аспекті. 

Довідково. Німецький державний банк KfW вже 15 років співпрацює з Україною. За цей час він проінвестував майже 500 мільйонів євро у реалізацію інноваційних проектів в сфері житлово-комунального господарства, енергозбереження та фінансів. У 2008 році представники банку відвідали 20 міст України, у 15 з яких провели ґрунтовні дослідження. За результатами цих досліджень для співпраці у розвитку інновацій банк обрав Чернівці, Львів та Кременчук. Чернівці зацікавили банк готовністю до конструктивної співпраці та наявністю конкретних інноваційних проектів, одним з яких є проект модернізації системи водопостачання міста. 

В рамках програми розвитку міської інфраструктури за фінансової підтримки спеціального фонду Німецького уряду, німецький банк розвитку KfW, проаналізувавши соціально-економічний розвиток міста, надав Чернівецькій міській раді у 2010 р. фінансовий внесок у розмірі 500 тис. євро для розробки Техніко-економічного обґрунтування проекту модернізації водопостачання Чернівців. 

За результатами кваліфікаційного відбору, у якому брали участь вісім компаній із Німеччини, Австрії, Данії, міжнародного відкритого тендеру, для розробки ТЕО проекту модернізації водопостачання Чернівців було обрано Консорціум КОВІ А/С (Данія, головний партнер), ГФА Консалтингову групу (Німеччина) та Інститут місцевого розвитку (Україна) (далі Консультант). Попередню версію техніко-економічного обґрунтування проекту модернізації водопостачання Чернівців консультанти-експерти надали у липні цього року.

19-20 жовтня 2010 р. з технічною місією щодо експертизи попередньої версії ТЕО Чернівці відвідали представники Німецького банку розвитку KfW ( Миколай Туст – старший проектний менеджер Департаменту комунальної інфраструктури, головний офіс KfW у Франкфурті , Томас Вольф – технічний інженер Департаменту комунальної інфраструктури, головний офіс KfW у Франкфурті та Сергій Горбачов – проектний менеджер, KfW бюро в Києві). Їх висновок був позитивний і дав можливість Чернівецькій міській раді розпочати переговори з німецьким банком про виділення кредиту для реалізації проекту.

1


КОМЕНТАРІ (5)

Себто докрасти недокрадене?

avatar

До загловка

21 січня 2015 18:33

Перший коментатор так спішив сказати "фе", що навіть в простенькому слові "заголовок" зробив помилку.

avatar

Чернівчанин

21 січня 2015 18:37

А спробуйте про це щось знайти у Гугл - Німеччина. Нічого. Блеф. Банкрутам гроші не дають.

avatar

Kurt

21 січня 2015 22:30

avatar

21 січня 2015 22:43

У тебе з часів Михайлішина так і залишилось слово-домінанта "розікрасти". Мей зупинися , спробуй переналаштуватись на інші слова.

Так само і у Башлея, , бігом би засунути свого прихлєбатєля в начальники водоканалу. А оворилось про створення громадської ради, обговорення кандидатки.... .Чи то, як завжди, був (видалено адміном) та самопіар ?

avatar

До головки

22 січня 2015 11:49

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.