Поки Оксана Продан керуватиме передвиборчим штабом Віталія Кличка, Каспрук організовуватиме 'партію мерів', - ЗМІ

Поки Оксана Продан керуватиме передвиборчим штабом Віталія Кличка, Каспрук організовуватиме "партію мерів", - ЗМІ

17.06.2020, 12:53

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук разом з мерами Дніпра, Миколаєва та Житомира увійшов до складу організаторів проекту "Пропозиція".

Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що у складі організаторів "партії мерівмери Борис Філатов (Дніпро), Олександр Сєнкевич (Миколаїв), Олексій Каспрук (Чернівці) та Сергій Сухомлин (Житомир).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Григорій Ванзуряк: «Якщо партія мерів буде створена, то в цьому є сенс»

У Києві побачили, що мери постворювали собі кишенькові партії і почали виборчу кампанію на тлі пандемії, але самі захищати інтереси громад на найвищому рівні не поспішають

За інформацією джерел "Дзеркала тижня", у п'ятницю буде офіційна презентація партії, оголошення програми дій і запрошення всіх колег до переговорів, а на третє липня призначено з'їзд.

"Є підтвердження, що навіть ті мери, які вже є членами інших партійних проектів, будуть присутні на з'їзді в якості почесних гостів, і в знак солідарності підпишуть декларацію про чесні вибори та спільні дії у випадку політичних переслідувань і свавілля правоохоронних органів".

Мери поводяться досить стримано, не коментуючи майбутню подію, пояснюючи свою позицію тим, що на них йде постійний політичний тиск, в тому числі з діями силових структур.

Йдеться про загальнонаціональний проект, який буде відстоювати інтереси місцевого самоврядування.

"Офіційно буде запропоновано вступати всім, хто за ідею, і будемо запрошувати на з'їзд всіх, - уточнює джерело. - У партії буде крило ОТГ. Представники дрібних громад дуже насторожено сприймали ідею, але коли їм сказали, що вони можуть створювати свою рівноправну фракцію, то дуже запалилися".

Кличко не бере участь у створенні проекту, однак теж буде запрошений на презентацію партії мерів.

Для реалізації проекту використана партія "Нова Європейська Україна", яка перереєстрована в Дніпрі і перейменована в "ПРОПОЗИЦІЮ".

Читайте також: У Мінюсті офіційно зареєстрували «Партію чернівчан»

"Слуги народу" запитають у своїх виборців, чи готові вони продовжити мандат чинного міського голови, а тоді вирішать чи мати з ним справу на виборах, - голова партії

Раніше ЗМІ так само повідомляли, що Колишня нардепка з Чернівців очолює передвиборчий штаб Віталія Кличка — ЗМІ

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що ініціаторами заснування нової політичної сили – партії мерів міст України з відповідною ідеологічною платформою є голова Асоціації міст України Віталій Кличко та Дніпровський міський голова Борис Філатов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова ОДА не керує виборчим штабом партії "Слуга народу" і не конкурує з мером у рамках виборчої кампанії, - голова партії "СН"

Чому це важливо: В останній час загострилися стосунки представників місцевої влади із центральною. Зокрема очільники міст критикували рішення Кабміну щодо жорстких карантинних обмежень в рамках боротьби з пандемією коронавірусу.

Передісторія:

  • Президент Володимир Зеленський ставить в один ряд із сепаратизмом бунт міських голів проти рішень центральної влади, бо вважає, що це шкодить не президенту, а Україні.
  • Місцева влада розкритикувала також рішення уряду наново поділити Україну на райони. Понад 200 представників місцевої влади України звернулися до Верховної Ради із закликом не голосувати за будь-які закони та постанови щодо реорганізації районів та оголошення виборів до райрад, поки не завершаться консультації щодо кінцевого бачення децентралізації.
1