Іван Рибак маланкував у Кіцмані, Вашківцях і Красноїльську (ОНОВЛЕНО)

Іван Рибак маланкував у Кіцмані, Вашківцях і Красноїльську (ОНОВЛЕНО)

15.01.2018, 12:53

Традиційно на Старий Новий рік і свято Василя на Буковину з’їжджаються тисячі гостей з різних куточків України, щоб подивитися на феєричне дійство – народний фестиваль “Маланка”.

Буковинці готуються до нього протягом всього року. Заздалегіть придумуть нові образи, шиють костюми та виготовляють маски.

Особливо багата традиціями “переберія” у селі Вашківці, що на Вижниччині. І сьогодні у центрі міста знову зібралася неймовірна кількість колективів, переодягнених у фолькльорних та казкових персонажів.

- З радістю завітав на урочисте відкриття фестивалю “Вашківецької Маланки”, адже масштаби та яскравість цього театрального дійства насправді вражають, - написав Іван Рибак у ФБ.

- Привітав учасників та гостей заходу з святами та побажав гарного настрою протягом всього року!

  - Вітаю всіх іменинників з Днем святого Василія Великого! Нехай Ангел Хранитель оберігає Вас та ваші сім’ї від усіх негараздів, дарує щастя, мир і злагоду у кожному домі! - побажав голова ЧОО ПП "БПП-Солідарність", народний депутат України Іван Рибак

Світлина від BukNews.

  На Кіцманщині сьогодні також народні святкування.

Маланкові гурти та фольклорні колективи зібралися у Кіцмані, щоб продемонструвати театралізовані дійства, обрядові костюми, а також заколядувати і защедрувати разом із мешканцями та гостями краю.

- Приємно, що вдалося зробити гарні подарунки для жителів району до свят, адже Уряд підтримав мою ініціативу і з державного бюджету були виділені кошти на оновлення та пошиття сценічних костюмів для Кіцманського районного будинку народної творчості та дозвілля, а також на придбання сцени для проведення культурно-масових заходів в громадах району, - повідомив голова ЧОО ПП "БПП-Солідарність", народний депутат України Іван Рибак.

Автентичне свято Маланка має вікову історію. Тому необхідно підтримувати проведення таких заходів, адже вони допомагають зберігати і розвивати традиції, звичаї та обряди українського народу.

Світлина від BukNews.

Такого розмаху святкування Маланки, як на Буковині, немає в жодному іншому куточку України.

Продовжив голова ЧОО ПП "БПП-Солідарність", народний депутат України Іван Рибак

У Красноїльську, що на Сторожинеччині, свої традиції святкування, які залишаються майже незмінними протягом століть. Для його мешканців це свято є невід’ємною частиною життя, адже традиції та звичаї вони зберігають та передають від дідів та прадідів впродовж багатьох років. На відміну від Маланки у Вашківцях та Кіцмані, тут вона румуномовна, адже селище розміщене в прикордонній зоні з Румунією і більшість його мешканців – це етнічні румуни.

Красноїльськ ділиться на п’ять кутів і, відповідно, кожний з них збирає свій велетенський маланковий колектив. Протягом всього року вони готують маски, обладунки, костюми, а також роблять із соломи величезних ведмедів із багатометровими крилами, адже ведмідь – один із головних персонажів дійства.

Традиційно гучні гуляння розпочалися ще в суботу ввечері. Всю ніч Маланка ходила від хати до хати, щоб прогнати з подвір’я злі сили, привітати господарів зі святом та отримати винагороду за спів і танці.

І вчора, після обходу усіх обійсть, маланкарі зібралися в центрі селища, де з музикою і танцями змагалися за звання найкращого колективу. Тисячі людей також прийшли сюди помилуватися народними традиціями.

Всього колориту свята не передати словами – це потрібно побачити на власні очі!

1