Іван Рибак: У разі виборів за закритими партійними списками громадяни не матимуть своїх представників у Верховній Раді України

Іван Рибак: У разі виборів за закритими партійними списками громадяни не матимуть своїх представників у Верховній Раді України

17.05.2019, 19:01

«Що стосується Закону про вибори, то я, як депутат обраний безпосередньо людьми, вважаю, що кожен регіон нашої держави має мати у Верховній Раді своїх представників, - наголосив в ефірі телеканалу «Громадське телебачення» народний депутат України Іван Рибак. - Відкриті регіональні списки надають можливості мати таких представників у тих обсягах, які громадян задовільняють. І цей законопроект в першому читанні за основу ми підтримали. Але і тут олігархічні партійні проекти намагаються обдурити виборців і під приводом боротьби за «чесні вибори» протягнути стару виборчу систему Кучми-Януковича більше за закритими партійними списками. Єдина відмінність у назві законопроекту будуть фігурувати слова про відкриті списки. А зміст?

- Ми навіть не говоримо про соціальні ліфти для молодих людей, бо олігархи їх у свої партійні списки не візьмуть, а у Верховній Раді будуть лише кишенькові депутати певних олігархічних чи фінансово-промислових груп, як це ми вже бачили. Масажисти, фітнесінструктори, банщики та «секретарки». От хто буде представляти у Парламенті народ України. Не піднімаємо питання шалених коштів, необхідних для входження у такі партійні списки, котрі стають клубами заможних людей, що абсолютно відірвані від потреб народу. Бо вартість того, щоби бути у прохідній частині таких списків складає мільйони, чи навіть десятки мільйонів доларів.

- У минулому році ми проголосували за основу у першому читанні новий Виборчий кодекс, який містить у собі 4 закони. Це питання, які стосуються ЦВК, виборів Президента, виборів Верховної Ради та місцевих виборів. Там чітко зазначене питання відкритих регіональних списків. Наголошую, регіональних.

- Сьогодні ж, у засобах масової інформації, починають розганяти замовлену істерію, що, мовляв, мажоритарка - це погано, і вибори необхідно проводити виключно за партійними списками. Але ніхто з них не уточнює, що згідно з Кодексом це мають бути регіональні відкриті списки, щоб люди могли голосувати як за партію, так і за конкретного кандидата. Якого знають, якому довіряють.

- Більше того, все ширше розганяється заклик повернутися до виборчої системи 2002 року, а тоді виборчі списки формувалися виключно партійними з'їздами та партійними босами. Саме вони сукупно набирали у партійні списки 450 кандидатів за принципами фінансової участі та особистої лояльності. І що найголовніше - на цей процес ніхто з виборців впливу не мав. Як і на порядок кандидатів у верхній чи нижній частині таких списків.

- Тому я закликаю не брехати людям, не підмінювати поняття справедливих і всенародних виборів. Якщо мова йде про списки, то вони мають бути абсолютно відкритими для наших громадян.

- Я поставив свій підпис в коаліційній угоді, в якій серед низки пунктів було зазначено необхідність виборів за відкритими списками. Ми розглядали різні варіанти. А крім того, у Верховній Раді є зареєстрований законопроект про 100% представництво українського народу їхніми представниками обраними у одномандатних виборчих округах.

- Тому я ще раз наголошую на необхідності дати можливість кожній людині голосувати за свого кандидата як її представника у вищому законодавчому органі.

- Сьогодні не потрібно обманювати виборця, потрібно говорити, що у разі прийняття цією чи наступною Верховною Радою виборчого законодавства на користь закритих виборчих списків, люди не будуть мати свого представника у вищому законодавчому органі. А тому, відповідно, ні звернутися, ні спитати не матимуть з кого", - наголосив народний депутат України Іван Рибак.

1


КОМЕНТАРІ (1)

Звідки, Ваня, ти узявся,
Відколи ти так прозрів, 
Що на Хими іменини
Підробку нарешті вздрів...

avatar

Антон

19 травня 2019 23:18