Громада Новодністровська вірить, що тільки нардеп Бурбак захистить її від екологічної катастрофи

Громада Новодністровська вірить, що тільки нардеп Бурбак захистить її від екологічної катастрофи

24.06.2013, 18:58

Громада міста ененргетиків Новодністрвоська вірить, що нардеп Бурбак допоможе їм зупинити незаконне будівництво асфальтного заводу, який зводять на відстані 600 м від ліцею і багатоповерхового житлового будинку

"Упродовж останнього тижня отримав десятки телефонних дзвінків від мешканців міста Новодністровська, які стурбовані тим, що в місті хтось будує асфальтний завод, який є небезпечний для людей. Особливо громада міста чекає на приїзд в місто енергетиків 25 червня народного депутата України Бурбака М.Ю., який допоможе їм зупинити беззаконня. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив колишній мер Новодністровська Руслан Панчишин.

Що мені вже вдалося встановити, - написав екс-мер. - Насправді, «пролетарськими» темпами в населених межах міста (на відстані 600 м. від ліцею і багатоповерхового житлового будинку) хтось зводить асфальтний завод. Хоча згідно з генпланом м.Новодністровська будівництва такого заводу на цьому місці , не передбачено. Переглянув всі рішення, розміщенні  на сайті Новодністровської міської ради, проте  не знайшов серед них жодного рішення сесії чи виконкому Новодністровської міської ради про надання дозволу на будівництво такого заводу в місті.

Не встиг міський голова від регіонів Мельник В. офіційно приступити до виконання обов’язків, як вже встановили екологічно небезпечний об’єкт в житловій зоні міста, без відповідних погоджень. Я впевнений, що правоохоронні органи з’ясують, хто це будує і хто видавав (якщо видавав) дозволи для будівництва такого небезпечного об’єкту.

Чому небезпечного? Така асфальтнозмішувальна установка типу ДС-168, яка встановлена, несе підвищену екологічну небезпеку для людей і  в рази підвищить індекс викиду гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин в повітря. А як відомо, рівень забруднення атмосферного повітря і ґрунтів є одним з головних факторів великого ризику для здоров’я населення. Доведено прямий зв'язок між інтенсивністю забруднення повітря і станом здоров'я, а також ростом хронічних захворювань, зокрема таких як атеросклероз, хвороби серця, рак легенів. Забруднене повітря значно знижує імунітет. Забруднення впливає на органи дихання, сприяючи виникненню респіраторних захворювань, катарів верхніх дихальних шляхів, ларингіту, ларинготрахеїту, фарингіту, бронхіту, пневмонії. Забруднення повітря негативно відбивається на генетиці людини. Це призводить до зниження народжуваності, народження недоношених і ослаблених дітей.

Мене дивує пасивна поведінка новодністровських депутатів і членів виконкому, які самі живуть в цьому місті. Яка ціна їхнього мовчання? Невже вам байдужа доля міста в якому живуть ваші діти і внуки. Якщо запрацює цей завод, то цими викидами будете дихати ви і ваші родини. Невже вас так залякали, що ви не можете захисти хоча б своїх дітей? Чому не можна вийти і сказати, що ми не дозволимо цього незаконного і екологічно небезпечного будівництва біля житлових будинків? Боїтеся? А не соромно?

 Я в свою чергу закликаю всіх небайдужих людей, екологів, політиків і журналістів долучитися до з’ясування цієї проблеми. Не дозволити різним ділкам і горе чиновникам знущатися над людьми.  Також хочу наголосити і нагадати окремим посадовим особам, що екологічна безпека є складовою національної безпеки нашої держави, пише екс-мер Новодністровська.

1