Голова Рукшинської ОТГ Олег Горбатюк: «Держава – це ми. Ми повинні зрозуміти, що нам ніхто нічого не винен»

Голова Рукшинської ОТГ Олег Горбатюк: «Держава – це ми. Ми повинні зрозуміти, що нам ніхто нічого не винен»

11.04.2019, 18:18

«Я хотів би розказати, який може бути секрет нашого успіху. По-перше, ми маємо любити нашу державу. По-друге, маємо бути відповідними громадянами, відчувати власну відповідальність за державу. По-третє, маємо сумлінно робити свою справу, бо кожен з нас робить внесок у розвиток держави. Тому я закликаю усіх сьогодні осмислити і для себе визначити, що Україна – це не просто місце на карті, а це наш дім, майбутнє якого залежить саме від нас» (В.Гройсман)

Рукшинська ОТГ, що на Хотинщині - один з кращих прикладів децентралізації в Чернівецькій області. Її голова Олег Горбатюк – колишній викладач ЧНУ, доброволець АТО  – один з тих українців, які взяли свою долю у власні руки і вже сьогодні змінюють життя в нашій країні на краще.

 У 2015 році був обраний головою Рукшинської ОТГ. Цій громаді є чим пишатись – вона довірила можливість розбудовувати своє майбутнє Олегу Горбатюку. І не помилилась.

"Україна - це не просто місце на карті" 

Правильно визначив секрет успіху України прем’єр-міністр Володимир Гройсаман. Він простий і зрозумілий. По-перше, потрібно любити свою країну. По-друге, бути відповідальним громадянином, відчувати власну відповідальність за державу. По-третє, сумлінно робити свою справу, бо кожен з нас робить внесок у загальний розвиток держави.  Будь-які зміни під силу зробити тільки разом – через свою відповідальність і відповідальність мільйонів. Україна – це не просто місце на карті. Україна – це велика європейська країна з безмежними можливостями.

 "Люблю Україну, люблю за те, що вона така, яка є"

 Голова Рукшинської громади Олег Горбатюк переконаний, що громадянам країни потрібно позбутися будь-яких відчуттів, пов'язаних з меншовартістю, із песимізмом, із тим, що в України щось може не вийти. У нас не тільки може вийти, вже виходить! Олег Горбатюк наполегливо, крок за кроком покращує життя своїм землякам. І на подібних прикладах переконуєшся, що реформу вже не спинити.

Як Ви прийшли до Вашої нинішньої справи? Чи довгим був цей шлях?

Своє життя пов’язав з викладацькою та науковою роботою. Саме університетське середовище Чернівецького національного  університету імені Юрія Федьковича сформувало мій нинішній світогляд. Після завищених сподівань на Помаранчеву революцію 2004 року і наступного великого розчарування до мене прийшло усвідомлення необхідності самовідданої праці для своєї країни ? для свого майбутнього. Ніхто не прийде і за нас нічого не зробить. Я давно не вірю у дива, але знаю – ніхто один не може змінити ситуацію. Ми можемо це зробити тільки разом. \

Демобілізувавшись вирішив для себе, що зміни потрібно починати і робити самому. Коли почалися вибори, десь вибираючи свій майбутній шлях, я подумав, що це дуже гарна перспектива для того, щоб насправді щось змінити у цьому суспільстві, тому що люди не готові до змін. Для того щоб зробити ці зміни треба з людьми працювати, пояснювати, переконувати і треба мати певні риси характеру, щоб це зробити і зробити це відкрито, зробити це чесно по відношенню до громадян. Я не йшов працювати за зарплату, а тому, що я хочу змін в моїй країні.

Чого Вам вдалося досягнути за останні роки?

Це впроваджені енергозберігаючі заходи та підвищення енергоефективності дитячих садочків та школи, будівництво дитячих майданчиків, створення комунального підприємства та закупівля техніки на суму понад 3,5 млн гривень для поточного ремонту та експлуатації доріг громади, а також участь в спільних проектах з партнерами з ЄС. Найбільшим успіхом вважаю створення „кістяка” у колективі молодих спеціалістів, групи однодумців, які повірили у реформу децентралізації. Завдяки задекларованій відкритості ми доводимо громаді, що зміни можна творити зараз, що думка і голос мешканців можуть бути врахованими. 

Завдяки чому його вдалось досягнути?

Спільне бачення з людьми. Без рішення громади нічого не буде, а я маю їх переконати і показати, що це краще. Є частина людей, які хочуть допомагати, є частина людей, які вичікують, але в основному надіються і коли я говорю з людьми постійно, є цей момент, що ми за вас голосували, ми надіємося, що ви щось зміните.  Я тепер докладаю максиму зусиль, щоб не підірвати довіру людей, які повірили в цю реформу.

Чи думали Ви про еміграцію? Чому можете реалізувати себе в Україні в повній мірі?

Скажу відверто, думав. Навіть довелося попрацювати за кордоном. Ключовими стали події 2013 ? 2014 років. Після Майдану і війни в нашій країні почались процеси, які дають людям можливість  реалізуватися тут, долучитись до формування правової, демократичної й успішної України.

          Назвіть п’ять речей, за які Ви любите Україну?

Україна ? земля моїх предків: тут вони жили, мріяли, працювали, вмирали. Вивчаючи історію і культуру нашого народу, я відчуваю історичну відповідальність перед моїми пращурами і перед моєю дитиною. Тому у мене немає 5 речей, за які я люблю Україну, я її люблю за те, що вона така, яка є.

          Назвіть головні мрії у вашому житті.

Хочу реалізуватися і прожити цікаве повноцінне життя, написати книгу і зняти фільм.

          Що Ви хотіли б побажати молодим українцям?

Бути відкритими до знань, пізнавати світ, навчитись бути щасливими і гордими, що ми є українці. Держава – це ми. Напевно, такий в мене характер. Я вважаю, що так повинно бути. Фактично політику держави формує іноді менше 10 % людей. Якщо у нас ця критична маса активних, ми зробимо ту державу, якою ми хочемо її бачити. Якщо ми будемо чекати, що нам хтось дасть, нам ніхто нічого не дасть. Ми повинні зрозуміти – нам ніхто нічого не винен.

Олександр ПОТАПЧУК

 www.uawelove.org 

1