Газ коштує 8,55 за кубометр, все інше – шахрайство постачальників

Газ коштує 8,55 за кубометр, все інше – шахрайство постачальників

08.12.2018, 20:10

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звертається до Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з вимогою провести перевірки постачальників енергоресурсів на місцях і виправити ситуацію із встановленням тарифів, вищих за прогнозовані. Про це Глава Уряду сказав під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

«Я стурбований ситуацією. Звертаюся до громадян: платіть тільки за фактично спожитий газ по ціні 8,55 грн за кубометр. Все інше – шахрайство з боку постачальників, – сказав Володимир Гройсман. – Я підготував доручення, звернуся до Міненерговугілля та НКРЕКП… Треба підтримати НКРЕКП з точки зору контролю і штрафувати облгази… Облгази виходять за межі своїх повноважень, а люди страждають».

Глава Уряду також ініціював створення спеціальної робочої групи з перевірки облгазів. «Зробимо групу і почнемо їх приводити до тями», – зазначив Прем’єр-міністр.

ДОВІДКОВО: 

Газорозподільні компанії звернуться до антимонопольного комітету з проханням перевірити дії «Укртрансгазу», спрямовані на посилення монопольного становища групи Нафтогаз.

 Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, готують звернення до Антимонопольного комітету України з проханням перевірити дії «Укртрансгазу», які спрямовані на дискредитацію конкурентів і посилення монопольного становища групи Нафтогаз на ринку.

 Протягом листопада-грудня газорозподільні компанії (Оператори ГРМ), що працюють під брендом РГК зіткнулися з некоректною роботою інформаційної платформи для добового балансування і регулярними проблемами в отриманні номінацій від «Укртрансгазу».

 Газорозподільні компанії почали щоденне інформування клієнтів про відсутність номінацій на корпоративних сайтах і в соціальних мережах. У тому числі не мають номінацій понад 2 тисячі шкіл, дитячих садків, лікарень та інших об'єктів соціальної інфраструктури. Згідно з постановою НКРЕКП №788 від 27.07.18 такі номінації повинні бути оброблені «Укртрансгаз» до 25 числа місяця попереднього місяця постачання, як передбачено Кодексом ГТС в редакції станом 27.07.18. Відзначимо, що в шести з цих 15 областей введено військовий стан. Тому споживачі в цих областях не можуть бути відключені через відсутність номінації.

 Відзначимо, що помилки й перебої з наданням номінацій в листопаді й грудні торкнулися в першу чергу операторів ГРМ, які працюють під брендом РГК. Такі дії «Укртрансгазу» носять ознаки навмисного зловживання функціями оператора ГТС, який діє в інтересах зміцнення монопольного положення своєї материнської структури - НАК «Нафтогаз України» - і витіснення з ринку незалежних газових трейдерів.

 Укртрансгаз звинувачує операторів ГРМ групи РГК в дестабілізації інформаційної платформи, яка сталася через задвоєння номінацій по 100 споживачам. Платформа добового балансування створена й адмініструється Укртрансгазом. Вона не повинна допускати можливості подавати більше однієї номінації на одного споживача. І ніхто з операторів ГРМ не може технічно втручатися в роботу платформи.

 Задвоєння номінацій - це постійна проблема роботи оператора ГТС. Ще в листопаді в десяти регіонах України дублювалися номінації у 25 великих споживачів газу. Причому у всіх випадках "Укртрансгаз" оформив другу номінацію на материнську компанію - НАК «Нафтогаз України».

 Такі факти ще раз підтверджують, що Укртрансгаз не може налагодити коректну роботу інформаційної платформи й намагається перекласти відповідальність за свої недоробки на учасників ринку. Слід зазначити, що інформаційна кампанія з боку Нафтогазу в ЗМІ й соцмережах спрямована виключно проти операторів ГРМ, які працюють під брендом РГК.

 Оскільки оператори ГРМ не впевнені, що інформація про відсутність номінації у споживача газу є об'єктивною, а не навмисною помилкою з боку адміністраторів інформаційної платформи, вони просять НКРЕКП роз'яснити, як їм діяти в такому випадку. Оскільки законодавство передбачає беззастережне відключення споживача від газу в разі відсутності у нього номінації.

 Оператори ГРМ також звертають увагу на свою повну готовність до введення добового балансування, перехід на яке в черговий раз зривається з вини непрофесійних дій групи Нафтогаз.

1