Журналісти чи весільні оператори Ляшка?

Журналісти чи весільні оператори Ляшка?

14.06.2018, 20:41
Журналісти каналу «Україна» показали глядачам усе «найцікавіше»: вручення свідоцтва про шлюб, взаємні компліменти молодят, «так» та «гірко» Олега Ляшка

Одруження Олега Ляшка 2 червня стало чудовою ілюстрацією особливих стосунків  каналу «Україна» та лідера «Радикальної партії». Але щоб повноцінно їх оцінити, варто почати з того, як великий день політика висвітлювали на «1+1».

Було б дивно, якби в «ТСН» пройшли повз подібної «жовтої» теми, чи якби розповідали про неї інакше: «Він у волошковому костюмі і червоній краватці, вона в літній сукні в тон краватки», «За здоров'я молодих гості пили італійське "Просекко" по 500 гривень за пляшку», «Олег Валерійович виходить у сонцезахисних окулярах у колір костюма». Згадали навіть про те, як політик почав ранок із караоке та спортзалу, і не забули про іміджеві «уколи»: «Вони сіли в броньований позашляховик і невеликим кортежем із трьох машин поїхали в заміську резиденціюОлега Ляшка, тобто в той маєток, який радикал придбав торік за 15 млн.грн»Акцентували також на охороні присутніх, яка, зокрема, не пустила журналістів «плюсів» всередину РАГСУ: «На розпис із собою радикал запрошує лише гостей і охоронців»−заявляє кореспондентка Валерія Ковалінська. 

Не знаємо, до якої з цих категорій належать журналісти «України», але в сюжеті на телеканалі Ріната Ахметова були кадри виключно з РАГСУ. Ведуча Олена Кот максимально лаконічно, за 30 секунд, описала суть події і ще хвилину глядачі «Сегодня» без коментарів спостерігали: моменти історичних «так» Олега та Росіти Сайранен, вручення їм свідоцтва про шлюб, взаємні компліменти молодят і перше офіційне «гірко». Усе це настільки нагадувало типове весільне відео, що незрозуміло: чи то Рінат Ахметов вирішив подарувати радикалу зйомку, чи то радикал «скинув» журналістам матеріал для сюжету. А от зайвої інформації про багатства політика на «Україні» вирішили не озвучувати: «После торжественной части новая семья отправилась праздновать домой, от ресторана отказались», − повідомила ведуча Олена Кот.

Ця ситуація нагадує попередню новину «весільного циклу» на «Україні», коли ведуча Анна Панова за 16 секунд розповіла про суть події (Ляшко освідчився) і ще 50 секунд глядачі дивилися незмонтоване реаліті-шоу про нардепа та його сім’ю. І, насправді, більшість новин про Ляшка в «Сегодня» за структурою саме такі, просто на безглуздих сімейних сценах це особливо помітно. Роль кореспондентів чи ведучих у сюжетах про «радикала» зводиться виключно до озвучення короткого вступу: що й де робить політик. Далі нардеп отримує повну свободу творчості (тривалішу за начитку журналістів): від обговорення свого важкого дитинства до пропозицій оплачувати корову «кожній сільській родині».

Отже, головна різниця між «Україною» та колегами полягає у філософії подачі інформації. Поки інші обирають з подій Ляшка те, що може бути цікавим для глядачів (факти про вартість речей чи неординарні вчинки політика), «Сегодня» подають в ефір просто Ляшка, буцімто будь-що в його виконанні уже є новиною, будь-які заяви не потребують перевірки та контексту, а будь-які дії вартують ефірного часу самі по собі. Загалом, «1+1» розповідає про подію - весілля Олега Ляшка, «Україна» − про Олега Ляшка, у якого сьогодні було весілля.

І, ймовірно, особливе ставлення взаємне. «Головний радикал» не лише, як стверджують ЗМІ, допомагає Рінату Ахметову, він ще й, судячи з усього, запросив на своє весілля журналістів «України» ексклюзивно.

Детальніше про це та те, як Петро Порошенко хвалився силою молитви, а в «Інтера» звів піар до одного шаблону, читайте в публікації Виправдана неправда. Моніторинг новин 28 травня – 3 червня 2018 року.

Ярослав Зубченко

Джерело: http://ms.detector.media/tv_radio/1411981046/zhurnalisti_chi_vesilni_operatori_lyashka/

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.