Донька Василя Продана  свідчитиме у суді проти Чернівецької ТВК

Донька Василя Продана свідчитиме у суді проти Чернівецької ТВК

05.01.2021, 17:29

У Чернівцях триває суд щодо оскарження проведення першої сесії ради нового скликання. 5 січня допитали свідків у справі.

Про це повідомляє Суспільне Буковини.

За словами секретаря виборчої комісії Василя Рачинського, результати виборів повідомили належним чином, а сесію призначили після того, як перевірили заяви та зареєстрували достатню кількість депутатів. Відтак перша сесія, на його думку, була правочинною.

Член виборчої комісії Ігор Баневський сказав у суді, що кожну заяву не перевіряли, голосували за пакет заяв від кандидатів, адже їх писали за одним зразком.

На судове засідання не змогла прийти голова виборчої комісії Анастасія Сімак, відтак розгляд продовжать 11 січня.

Раніше у коментарі Суспільному Сімак сказала, що рішення про скликання першої сесії дійсно могли прийняти з порушеннями, оскільки в одній з заяв була помилка. Втім члени комісії вирішили, що вона технічна.

У судовому засіданні оголосили перерву до 11 січня 2021 року. Там продовжать допитувати свідків по цій справі.

На наступне засідання суду у справі представниці партії «Команда Михайлішина» проти Чернівецької міської ТВК щодо невизнання протоколу про скликання першої сесії міськради, викликали журналістку телеканалу «Чернівецький промінь», доньку колишнього секретаря міськради Василя Продана Ірину. Про це з судової зали повідомляє кореспондент ІА АСС.

Під час сьогоднішнього засідання суду проводили допити свідків - членів територіальної виборчої комісії. Частина із них розповіли, що вперше побачили копію протоколу із помилками, який і став предметом судового позову, саме від журналістки телеканалу «Чернівецький промінь» Ірини Продан, яка є донькою колишнього керівника міськради, секретаря Василя Продана.

Відтак сторона позивача запропонувала на наступне засідання викликати Ірину Продан в якості свідка, щоб вона пояснила, звідки отримала копію протокола із помилками.

Також на наступне засідання викликали ще 4 членів ТВК, які сьогодні не з'явилися до суду та зобов'язали представника голови комісії Анастасії Сімак привести її до суду.

Наступне засідання суду призначили на 11 січня 2021 року о 10:00.

Нагадаємо, ще 19 грудня надійшов позов від представників партії «Команда Михайлішина» проти Чернівецької міської ТВК щодо визнання незаконності протоколу про скликання першої сесії міськради. Днем раніше від подібного позову відмовилися представники партії «Рідне місто».

Нагадаємо, до виборчої комісії позивається новообрана депутатка від партії "Команда Михайлішина" Аліна Олевич. На її думку, проведення першої сесії було незаконним, оскільки її скликали ще того, як завершився термін подачі заяв про реєстрацію. Відтак не всі новообрані депутати це зробили.

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

1