До Чернівців прибув патріарх Святослав. Онлайн трансляція

До Чернівців прибув патріарх Святослав. Онлайн трансляція

09.12.2018, 12:58
Патріарх очолив Літургію у соборі Успіння Пресвятої Богородиці.

9 грудня 2018 року до Чернівців прибув глава УГКЦ, патріарх Святослав (Шевчук). Його візит приурочений 1-ій річниці створення Чернівецької єпархії УГКЦ та освяченню святилища у Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці.

Патріарх очолив урочисту Літургію в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях. Також він освятить головну частину храму – святилище, – яке нещодавно було реконструйоване і розписане у сучасному стилі. Цього дня Блаженніший Святослав поблагословить ще й приміщення єпархіального управління – єпископської курії.

Це  вже другий візит Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви у Чернівці. Вперше Патріарх приїздив у наше місто у листопаді 2017 року, коли було урочисто проголошено про створення Чернівецької єпархії УГКЦ і відбулася інтронізація владики Йосафата (Мощича) на правлячого єпископа єпархії.  

- Влітку львівські іконописці під керівництвом магістра іконопису Святослава Владики зробили сучасний розпис святилища собору, – розповідає владика Йосафат (Мощич). – І це, власне, стало приводом, аби запросити Блаженнішого Святослава ще раз до Чернівців. Нам приємно, що цей візит співпав також з першою річницею створення нашої єпархії. Всі наші парафіяни, чернівчани, туристи вже мали можливість оглянути розписане святилище. Також, як вже всі знають, цього року наша Чернівецька Чудотворна ікона Богородиці «Надія безнадійним» отримала особливий статус від Папи Римського. Папа Франциск надав їй повний відпуст. Тобто, з цього часу всі, хто молиться перед іконою Матері Божої Чернівецької, отримуватимуть прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта у сповіді. Аби зробити Богородицю ближчою, скажемо так, для усіх чернівчан, ми зробили спеціальний вхід до місця, де знаходиться Чудотворна ікона. Тепер, аби помолитися перед образом, можна буде заходити через бічні двері храму – одразу з вулиці Руської. Ми назвали цей вхід «Милосердя двері». Цей вхід до храму був відкритий ще у довоєнні часи і тепер ми повертаємо те, що було. Хочу також додати, що на своє історичне місце ми повернули і саму Чудотворну ікону – у бічний вівтар.

Після того, як був здійснений розпис святилища, у соборі також було здійснено реконструкцію двох бічних вівтарів: їм повернено вигляд, який був до закриття церкви в радянські часи. Всі оновлення у храмі, в тому числі новий престіл у святилищі, зроблено винятково за кошти жертводавців.

Джерело: https://pogliad.ua/

1