'Десять червоних ліній перемозі – так, капітуляції – ні': маніфест до влади і українських співвітчизників

"Десять червоних ліній перемозі – так, капітуляції – ні": маніфест до влади і українських співвітчизників

04.10.2019, 15:40

"10 ЧЕРВОНИХ ЛІНІЙ ПЕРЕМОЗІ – ТАК, КАПІТУЛЯЦІЇ – НІ

Маніфест до влади і українських співвітчизників

Україна в небезпеці!

Схвалення владою України так званої “формули Штайнмаєра” поставило під загрозу суверенність України. Передача згідно з цією формулою бюро ОБСЄ – організації, насиченій російською агентурою – суверенного права визначати ключові питання державного устрою України загрожує продажем інтересів України в результаті змови агресора та корумпованих політиків Європи, як це вже сталося в ПАРЄ.

Кремлю вдалося нав’язати свій порядок денний, користуючись популістичними обіцянками влади.

Причому жодних реальних підстав для поступок України нема – санкції, особливо з боку США, запроваджуються вже без участі України, а російська економіка заведена ними в довготривалу стагнацію.

Проте усім слід розуміти: капітуляція не несе жоден мир. Вона несе війну в значно тяжчих умовах, без союзників і на гірших рубежах.

Треба міцно заплющити очі, щоб не бачити, як Путін намагається перенести війну глибше в Україну, роблячи ставку на створення контрольованого Кремлем терористичного гнізда, яке блокуватиме всі позитивні зміни в Україні та рух нашої країни до ЄС і НАТО.

Тому ми ВИМАГАЄМО від президента Володимира Зеленського, Верховної Ради та всіх учасників переговорів з української сторони утримати непорушними інтереси України.

Мінські угоди та Женевська декларація від 17 квітня 2014 року дозволяють Україні захистити свої життєві інтереси.
Ми окреслюємо для влади “червоні лінії”, переступ за які буде розцінюватися як державна зрада.

Насамперед, пункт 10 Мінських угод від 12 лютого 2015 р. передбачає “виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під спостереженням ОБСЄ. Роззброєння всіх незаконних груп”.

1) ОТЖЕ, ВСІ ПРОРОСІЙСЬКІ ЗБРОЙНІ ФОРМУВАННЯ ДО ВИБОРІВ МАЮТЬ БУТИ РОЗПУЩЕНІ, ЯК НЕЗАКОННІ ГРУПИ, А ЇХНЯ ЗБРОЯ ЗДАНА ПРАВООХОРОННИМ ОРГАНАМ УКРАЇНИ АБО МІЖНАРОДНІЙ МИРОТВОРЧІЙ МІСІЇ.

2) ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ УКРАЇНИ ДО ВИБОРІВ НА ДОНБАСІ ПОВИННІ ПРОВЕСТИ НАДІЙНУ ПЕРЕВІРКУ МЕШКАНЦІВ РЕГІОНУ НА ВІДСУТНІСТЬ СЕРЕД НИХ РОСІЙСЬКИХ НАЙМАНЦІВ.

3) ВСЯ РОСІЙСЬКА ТЕХНІКА, ВІЙСЬКА І РОСІЙСЬКІ НАЙМАНЦІ, ЯК БИ ВОНИ НЕ НАЗИВАЛИСЯ, МАЮТЬ БУТИ ВИВЕДЕНІ З ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ.

4) УКРАЇНА ДО ВИБОРІВ НА ДОНБАСІ ПОВИННА ОТРИМАТИ МОЖЛИВІСТЬ НАДІЙНО ПЕРЕВІРИТИ ФАКТ ВИВЕДЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬК, НАЙМАНЦІВ І ВАЖКОЇ ТЕХНІКИ ТА УБЕЗПЕЧИТИСЯ ВІД ЇХНЬОГО ПОВЕРНЕННЯ ЗАВДЯКИ ВСТАНОВЛЕННЮ УКРАЇНСЬКОГО КОНТРОЛЮ ЗА КОРДОНОМ З РОСІЄЮ АБО ЧЕРЕЗ МІЖНАРОДНУ МИРОТВОРЧУ МІСІЮ НА КОРДОНІ.

5) У ТАКІЙ МИРОТВОРЧІЙ МІСІЇ В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ПОВИННІ БУТИ ПРЕДСТАВЛЕНІ АГРЕСОР, ЙОГО СОЮЗНИКИ ЧИ КРАЇНИ-САТЕЛІТИ.

Крім того, Мінські угоди від 12 лютого 2015 р. не передбачають існування “ДНР” і “ЛНР”, а лише “окремі райони Донецької і Луганської областей”.

6) ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ТЕРОРИСТИЧНІ УТВОРЕННЯ “ДНР” І “ЛНР” МАЮТЬ БУТИ ЛІКВІДОВАНІ І РОЗПУЩЕНІ, А ВИБОРИ НА ДОНБАСІ МАЮТЬ ПРОВОДИТИСЯ ВИКЛЮЧНО ДО РАЙОННИХ, МІСЬКИХ, СІЛЬСЬКИХ ТА СЕЛИЩНИХ РАД, НЕ ДОПУСКАЮЧИ СТВОРЕННЯ НА ОКУПОВАНИХ НИНІ ТЕРИТОРІЯХ ЖОДНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ОКРЕМИХ РАЙОНІВ ДОНЕЦЬКОЇ І ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ВИЩОГО РІВНЯ.

Важливо, що Женевська декларація від 17 квітня 2014 року, під якою стоїть підпис російського міністра Лаврова, передбачає, що “усім, хто… добровільно складе зброю, буде гарантована амністія, за винятком тих, кого буде визнано винним у скоєнні тяжких злочинів”.

7) ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО АМНІСТІЯ МОЖЕ БУТИ ЗАСТОСОВАНА ЛИШЕ І ВИКЛЮЧНО ДО ТИХ, ХТО СКЛАДЕ ЗБРОЮ ПРАВООХОРОННИМ ОРГАНАМ І НЕ ВЧИНИВ ТЯЖКИХ ЧИ ОСОБЛИВО ТЯЖКИХ ЗЛОЧИНІВ. ПРИЧОМУ ТЯЖКІСТЬ ЗЛОЧИНІВ МАЄ ВИЗНАЧАТИСЯ ЗГІДНО З КРИМІНАЛЬНИ КОДЕКСОМ УКРАЇНИ (ТОБТО ТЯЖКИМИ ВИЗНАЮТЬСЯ ЗЛОЧИНИ, ЗА ЯКІ НАСТАЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У 5 І БІЛЬШЕ РОКІВ УВ'ЯЗНЕННЯ). ВСІ ВИННІ В ТАКИХ ЗЛОЧИНАХ НЕ ПОВИННІ ОТРИМАТИ ЖОДНОЇ АМНІСТІЇ.

Крім того, Конституція України у статті 4 чітко стверджує, що «В Україні існує єдине громадянство».

8) ТОМУ МИ ВИМАГАЄМО ЗАКОНОДАВЧО ЗАБОРОНИТИ ДОПУСК ДО УЧАСТІ У МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ НА ДОНБАСІ В БУДЬ-ЯКІЙ ЯКОСТІ - ВИБОРЦІВ ЧИ КАНДИДАТІВ - ТИМ ОСОБАМ, ЩО ОТРИМАЛИ ПІД ЧАС ВІЙНИ З АГРЕСОРОМ РОСІЙСЬКЕ ГРОМАДЯНСТВО, І ТАКИМ ЧИНОМ ДЕ-ФАКТО ЗРЕКЛИСЯ ЄДИНОГО УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСТВА. ВИМАГАЄМО НАДІЙНО ПРОКОНТРОЛЮВАТИ ЦЮ ЗАБОРОНУ.

Щойно погоджена владою «формула Штайнмаєра» передбачає, що закон про спеціальний статус окремих районів Донбасу «буде діяти на тимчасовій основі з 20:00 в день голосування на місцевих виборах на Донбасі і до дня публікації підсумкової доповіді місії БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за виборами». Проте, ніде не вказано, що станеться, якщо вибори не будуть відповідати українським законам та міжнародим номам.

9) МИ ВИМАГАЄМО НАДІЙНО ПЕРЕДБАЧИТИ В ЗАКОНОДАВСТВІ І В МІЖНАРОДНІЙ ПОЗИЦІЇ УКРАЇНИ, ЩО В РАЗІ НЕВІДПОВІДНОСТІ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ НА ДОНБАСІ УКРАЇНСЬКИМ ЗАКОНАМ І МІЖНАРОДНИМ НОРМАМ ДЛЯ ВІЛЬНИХ ВИБОРІВ, ЇХНІЙ РЕЗУЛЬТАТ НЕГАЙНО СКАСОВУЄТЬСЯ.

Нарешті, міжнародне право щодо демократичних виборів передбачає вільну і безперешкодну роботу ЗМІ і партій не лише в час виборчої кампанії чи в день виборів, але й на постійній основі.

10) ТОМУ МИ ВИМАГАЄМО ДО МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ НА ДОНБАСІ ВІДНОВЛЕННЯ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ ІНФОРМАЦІЙНОГО І ПОЛІТИЧНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ, ЩО МАЄ ДІЯТИ ВПРОДОВЖ ТРИВАЛОГО ЧАСУ (РОКІВ) ПІСЛЯ ВИВЕДЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ОКУПАЦІЙНИХ ВІЙСЬК ТА ЇХНІХ МАРІОНЕТОК І ДО МОМЕНТУ ПРОВЕДЕННЯ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ НА ДОНБАСІ, А ТАКОЖ ПІСЛЯ НИХ.

Ми закликаємо владу не дати себе одурити і не намагатися ошукати Український народ.

Ми поважаємо владу як вибір Українського народу, якщо вона поважає право Українського народу на життя і свободу на своїй землі. Патріоти завжди були, є і будуть міцною опорою України та її державних інституцій.
Але забудьте навіть думати чи заїкатися про поступки чи капітуляцію!

Відступ від цих пунктів буде розцінюватися нами як зрада України.

Шість років тому Україна була в незрівняно гірших умовах, ніж нині, і виграла ту битву завдяки вірі і завзяттю українців. Тим більше шансів у нас зараз.
Українці мають право на гідне, заможне і безпечне європейське життя у власній країні. Мають право на надійний захист, що не досягається милістю ворога, якої не було і ніколи не буде, а здобувається власною рукою і союзами з нашими справжніми друзями.

Ми зробимо все, щоб не дати змарнувати історичний шанс нашого народу. Ми готові захищати нашу Вітчизну ділом і словом.

Задля цього ми утворюємо Комітет захисту України задля планування й організації наступних дій.

Нині ми закликаємо всіх українців підтримати червоні лінії для влади, викладені в цьому Маніфесті.

Закликаємо киян прийти на Віче проти капітуляції, що почнеться на Майдані Незалежності в Києві в неділю, 6 жовтня, о 12-00, і висловити свою підтримку цим вимогам!

МАНІФЕСТ "10 ЧЕРВОНИХ ЛІНІЙ ПЕРЕМОЗІ – ТАК, КАПІТУЛЯЦІЇ – НІ"

ПІДПИСАЛИ:

Андрій ГЕРГЕТ («Червень»), заступник командира Української Добровольчої Армії, командир 8-го окремого батальйону «Аратта»

Яна ЗІНКЕВИЧ, командир Медичного батальйону «Госпітальєри», народний депутат

Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ, голова Донецької військово-цивільної адміністрації в 2015-2018 рр., голова партії «Республіканська платформа»

Дмитро ЯРОШ, Командувач Української Добровольчої Армії

Ніна БРАНОВИЦЬКА, мати убитого в полоні Героя України Ігора Брановицького

Вахтанг КІПІАНІ, журналіст, головний редактор «Історичної правди»

Олександр ПАЛІЙ, історик і політолог

Брати КАПРАНОВИ, письменники

Карл ВОЛОХ, політичний аналітик, блогер

Руслан КУЛЬКА, полковник, командир 23 Мотопіхотного батальйону в 2014-2015 рр. (Запоріжжя)

Юрій ВИННИЧУК, письменник

Андрій ШИШУК («Сєвєр»), сержант 90 Окремого батальйону ДШВ у 2014-2015 рр., учасник оборони Донецького Аеропорту

Олена МОНОВА, блогер

Тарас КОМПАНІЧЕНКО, кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька»

Сергій ІЛЬНИЦЬКИЙ, начальник штабу Української Добровольчої Армії, золотий медаліст і капітан команди війскьових інвалідів 2018 року в Сіднеї

Артем ПОЛЕЖАКА, поет

Віталій БАРАНОВ («Біба»), підполковник 90 Окремого батальйону ДШВ, учасник оборони Донецького аеропорту в 2014-2015 рр.

Анатолій СВИРИД («Спартанець»), старшина 90 Окремого батальйону ДШВ у 2014-2015 рр., учасник оборони Донецького Аеропорту

Тарас ЧУХЛІБ, історик, доктор історичних наук

Денис КЛІЩЕВСЬКИЙ («Клещ»), лейтенант 93 ОМБр в 2014-2015 рр., учасник оборони Донецького Аеропорту

Іван ПЕТРОВИЧ, командир батальйону ОУН

Євген ТЕРЕЩЕНКО, старший сержант 90 Окремого батальйону ДШВ, учасник оборони Донецького аеропорту в 2014-2015 рр.

Роман КОВАЛЬ, президент Історичного клубу “Холодний Яр”, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, академік Академії наук вищої освіти України

Тарас МАЦЮК, голова проводу ГО «Золоті леви Чорної Сотні», командир добровольчого підрозділу «Чорна Сотня»

Володимир ГОРБАЧ, експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва

Євген КОВТУН («Пузо»), молодший сержант 93 ОМБр в 2014-2015 рр., учасник оборони Донецького Аеропорту

Володимир ГОЛОДНЮК, волонтер, батько Героя України, Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка

В’ячеслав ПАНЧЕНКО («Солдат»), молодший сержант 90 Окремого батальйону ДШВ, учасник оборони Донецького аеропорту в 2014-2015 рр.

Сашко ЛІРНИК, письменник, сценарист і актор

Галина ОДНОРОГ, волонтер (Маріуполь)

Ігор СЕМИВОЛОС, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень

Олександр КАНІБОР, художник, старший лейтенант, доброволець АТО в 2014-2017 рр.

Оксана КОРЧИНСЬКА, волонтер, народний депутат 8 скликання

Валентина БАЗЕЛЮК, керівник Волонтерської організації Хмельницької області

Олександр ПРИТУЛА, голова Всеукраїнської організації "Спас" (Запоріжжя)

Григорій КУЧЕРЕНКО, капітан, заступник командира 23 ОМПБ у 2014 р.

Андрій КОКОТЮХА, письменник і сценарист

Михайло ПРЯДКО, командир розвідувального взводу 23 ОМПБ у 2014 р.

Руслан ЯГНІЦЬКИЙ, головний сержант взводу механізованої роти 9 ОМПБ 59ОМПр в 2014-2019 рр.

Марічка ПОДИБАЙЛО, доброволець 79 ОМБр ДШБ, волонтер (Маріуполь)

Олег МИРОНЕНКО, боєць 79 АОМБр, батальйону «Фенікс» у 2014-2015 рр.

Марк ГОРДІЄНКО, блогер, голова ГО «Рада громадської безпеки» (Одеса)

Раїса ШМАТКО, волонтер Всеукраїнського волонтерського руху «Жінки за вільну Україну»

Анджей ІВАШКО, голова Польсько-Українського культурного товариства в м. Маріуполь

Тарас СТЕЦЬКІВ, народний депутат 1-4 та 6 скликань

Тетяна ІГНАТЧЕНКО, військовий журналіст

ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ В ПОВНОМУ СКЛАДІ: ??

ГО «Серця Кіборгів»
ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів АТО»
ГО «90 батальйон. Об’єднані війною»
ГО «Кіборги Полісся»

1