Депутат-'свободівець' Моклович  'не придумав нічого кращого, ніж воювати з мертвим батьком' Пелеха

Депутат-"свободівець" Моклович "не придумав нічого кращого, ніж воювати з мертвим батьком" Пелеха

24.11.2017, 11:23

Депутат Чернівецької міської ради від фракції "Свобода" Назар Моклович зареєстрував проект рішення, яким пропонується демонтувати пам’ятну дошку заслуженому журналісту Володимиру Пелеху, яка розміщена на фасаді будинку на вулиці Райса.

Про це депутат повідомив на власній Facebook-сторінці, пише molbuk.ua

У документі пропонується скасувати рішення виконавчого комітету міськради від 09.12.2014 року "Про встановлення меморіальної дошки Володимиру Пелеху", а міському голові Олексію Каспруку рекомендується дати доручення виконавчим органам щодо демонтажу пам’ятної дошки.



У коментарі до свого допису у Facebook депутат пригрозив синові Володимира Пелеха, керівнику телеканалу ТВА Вадиму Пелеху.

Світлина від Roman Stadnyk.

Але згодом видалив свій допис. 

Син Володимира Пелеха журналіст Вадим Пелех прокоментув ініціативу "свободівці" на своїй сторінці у ФБ. 

 

Довідка "МБ"

Пелех Володимир Григорович народився 12 червня 1939 року в селі Жогатин Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства, Польща.

Володимир Пелех віддав журналістиці майже пів-віку. Народився він на Лемківщині, у Польщі. У 1947 році був депортований на Україну в село Зубів Теребовлянського району Тернопільської області. Фах журналіста здобув у Львівському державному університеті імені Івана Франка. В пресі — з 1962 року. Пройшов шлях від літературного працівника до редактора обласної газети "Радянська Буковина", а згодом став власним кореспондентом Українського Національного інформаційного агентства "Укрінформ" (ТАСС-РАТАУ) у Чернівецькій області.

З-під пера журналіста вийшли сотні матеріалів на теми, актуальні як для нашого регіону, так і загальноукраїнського масштабу. Його інформаційні повідомлення з Буковини протягом десятків років прославляли Чернівці і весь наш край далеко за межами держави. Його політична позиція — на відстоювання української незалежної демократичної держави — була відома багатьом читачам. Лауреат премії імені Ярослава Галана та володар призу "Золоте перо". 1999 року отримав звання "Заслужений журналіст України". Автор публіцистичних книг "Буковина — край космічний" (1998), "Під тягарем подвійної моралі" (2006) та посмертної "Журналістика: Крізь розум і серце" (2009).

Журналіст помер 11 грудня 2006 року в Чернівцях.

Джерело: https://molbuk.ua/

1