Деякі місцеві ради Чернівецької області повинні скасувати рішення про функціонування регіональних мов, - мовний омбудсмен

Деякі місцеві ради Чернівецької області повинні скасувати рішення про функціонування регіональних мов, - мовний омбудсмен

19.11.2020, 17:56

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь очікує, що після виборів деякі місцеві ради скасують рішення про функціонування регіональних мов. Він також просить генпрокурора Ірину Венедіктову через суд скасувати відповідні рішення.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Facebook.

 Кремінь зазначив, що незважаючи на те, що закон "Про засади державної мовної політики" визнаний неконституційним ще у лютому 2018 року, рішення окремих обласних, міських, сільських та селищних рад у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Херсонській та Чернівецькій областях досі не скасовані.

 Омбудсмен нагадав, що відповідно до частини 7 статті 1 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який набрав чинності 16 липня 2019 року, статус української мови як єдиної державної передбачає обов’язковість її використання на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування. 

Він також підкреслив, що окремі органи місцевого самоврядування досі ведуть діловодство не українською мовою - це пряме порушення чинного закону.

"Відповідно до закону, усі органи державної влади та місцевого самоврядування, мали у шестимісячний термін з дня набрання чинності цього закону, забезпечити приведення своїх нормативних актів у відповідність. Проте, окремі органи місцевого самоврядування й досі цього не зробили, а в деяких з них ведеться діловодство та навіть прийняття рішень здійснюється виключно регіональною мовою, що є прямим порушенням чинного законодавства", - підкреслив Кремінь.

Нагадаємо, в Одесі вже скасували статус російської мови як регіональної.

1