Чи можна робити ґешефт на крові під час війни?

Чи можна робити ґешефт на крові під час війни?

04.02.2015, 14:15

На Буковині планують тихцем закрити відділ виробництва препаратів крові Хотинського відділення Чернівецького обласного центру служби крові.  У наказах Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА процес скорочення експедиції, групи первинного функціонування через вивільнення 12,75 штатних одиниць скромно називають оптимізацією комунальної установи «Чернівецький обласний центр служби крові».  Хоча у самій службі крові переконані: з ситуації є кращий вихід. Зокрема, це задіяти фахівців Центру крові для отримання Свідоцтва про реєстрацію імунологічного медичного препарату розчину альбуміну 10%. Це не тільки дозволить продовжити роботу відділення виробництва препаратів крові,  але й вирішить чимало соціальних проблем мешканців так званих бессарабських районів області. Для початку заплановану чиновниками оптимізацію штатного розпису слід провести через скорочення тільки тих посад, що не пов’язані з виробництвом розчину альбуміну 10%.

Наразі 250 тисяч, необхідних для реєстрації  імунологічного медичного препарату розчину альбуміну 10% і придбання обладнання, є на спеціальному рахунку Центру крові. Проте щоб отримати їх потрібна добра воля казначейства. У Хотинському відділенні Чернівецького обласного центру служби крові також виробляють препарати плазми.  Яке значення ці препарати з крові  мають  для порятунку поранених пояснювати нікому не потрібно.  Проте брак фінансування ставить під загрозу виконання робіт державного значення. Згідно з інформацією головного лікаря ЧОЦСК В.М.Мігайчука,  ціна питання – 2 млн. 968,5 тис. грн. Кошти мають піти на придбання обладнання та річного запасу етилового спирту. (Див. перелік 1).

Фінансування подібних потреб з цільового фонду обласної ради прямо прописано у відповідному положенні. Адже в даному випадку йдеться про розвиток матеріально-технічної бази об’єктів спільної власності територіальних громад. Вказані суми не настільки критичні, щоб держава не могла їх виділити. Все, що може допомогти Україні вистояти і перемогти, має бути зроблене. 

Ситуацію навколо відділу виробництва препаратів крові Хотинського відділення ЧОЦСК взяв  під контроль  народний депутат України від 204 в/о Максим Бурбак, по допомогу до якого звернулися медичні працівники.

-         Ця ситуація не сьогоднішнього дня. Це наслідок цілеспрямованої діяльності за останні п’ять років. Все найкраще обладнання осідало в обласному центрі, а райони отримували списаний металобрухт. Не приведи Господи, в Сокирянському чи Хотинському районі трапиться серйозне ДТП. Куди везти поранених для переливання крові? До Чернівців? Але чи встигнуть! Тим часом досить незначної суми коштів, щоб Хотинське відділення служби крові стало найпотужнішим в Західній Україні, - каже народний депутат України Максим Бурбак. -  Мати такий центр особливо важливо в умовах війни. У Дніпропетровську люди тиждень стояли у черзі, щоб здати кров для поранених. А в Чернівецькій області закривають відділення виробництва препаратів з крові. Волонтери з області щодня вирушають на Схід. У разі потреби вони спроможні швидко доставити будь-яку кількість необхідних препаратів. От тільки після закриття відділення не буде що доставляти. І не вірте тому, хто каже, що в бюджеті на це немає коштів. Тільки минулого року з обласного бюджету не витратили 20 мільйонів гривень. Депутатам обласної ради треба не очі ховати сором’язливо, замовчуючи цю проблему, чи займатися політичними інтригами, рятуючи корупціонера, а негайно скликати  позачергову сесію і виділяти необхідні кошти. Не має часу на сесію, зробити це у міжсесійний період може голова обласної ради Михайло Гайничеру.  Головне хотіти, а вихід завжди  можна знайти.   

 

1


КОМЕНТАРІ (1)

 Хотинська  міжрайонна  станція  переливання  крові  була  заснована  в  1967 р., як  типова  станція, яка  мала стратегічне  значення.

До  Хотинської  міжрайонної  станції крові  були прикріплені  такі райони, як Новоселицький, Кельменецький та  Сокирянський. На  той час ці  райони заготовляли  кров.  Відділ  препаратів крові  один  на всю область забезпечував  препаратами  крові. Та  у  вересні  2009р. (09.09.2009р.) станцію позбавили  статусу  станції переливання крові  і приєднали  до  обласної  станції  переливання  шляхом  реорганізації,  утворилось  Хотинське  відділення  Чернівецького  обласного центру служби крові (ЧОЦСК). З цього часу  пішов  відлік  знищення  Хотинського  відділення, працюючих  скоротили з 83,5 ставок до  39, але  в цей  час  в  Чернівцях   штат  робітників  збільшувався. Через  дуже  короткий період  від Хотинського  відділення  забрали райони, які до того часу  отримували  компоненти і препарати крові, це Кельменецький та  Сокирянський, потім  закрили  клінічну  лабораторію, а  згодом  і  СНІД-лабораторію, обладнання якої перевезли  до Чернівців, а відділення  заготівлі  крові перевели  до центральної  районної  лікарні. За  цих 5 років не  поновлювалося  обладнання, а ремонтувалось  за    власні кошти і своїми силами. Ніхто не проводив навіть  косметичного ремонту приміщення, холодового обладнання на -40ºі  нижче катастрофічно не вистачає, апарат стерелізуючої  фільтрації за  5-ть років так і  недоукомплектували. Віварій, де утримуються  кролики, щодня  харчуються  за кошти  самих працівників та  на  спонсорській  допомозі, жодної  одиниці транспорту  для  потреб  відділення не залишилось – списали. Обіцянки головного   лікаря  ЧОЦСК В.М.Мігайчука – «що  ми    будемо  працювати не дивлячись у  вікно, бо не  буде  часу» залишились  його  гарною обіцянкою.

    На  вулицю після  звільнення піде майже 40 чоловік без заробітної плати, а за спиною  кожного   сімя, діти, родина.  Містечко наше не велике, з працевлаштуванням  важко. Крім  цього у відділенні залишається  багато  напівпереробленої  продукції  з плазми  крові людини. Це  20  осадів  альбуміна вартістю  більше мільйона  грн., ліофілізованих порошків 9-ть  серій, теж не  малою  вартістю, плазми, яка потребує  негайної переробки бо спливає термін  зберігання.

Колектив, вся медична  спільнота і всі  жителі  району обурені  таким  антидержавним  рішенням.

На  сході  країни знищує  виробництво  один ворог, а  на заході  інший  - головний  лікар ЧОЦСК  В.М.Мігайчук.

   Відділення закривають-це злочин проти народу, особливо в сьогоднішній час коли є особлива потреба в препараті альбуміна 10% для поранених бійців з важливими крововтратами, з опіками та і пологові будинки весь час потребують розчин, а головний лікар В.М. Мігайчук не читає Міністерських наказів « Про ведення мараторія на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров,я №772-YІІ  від 23.02,2014 року»   він бездарно знищує те що роками працювало, виготовлялось, допомолгало людям,та хіба це лікар, справжні лікарі роблять все щоб рятувати життя людей.

   І ще головний лікар мотивує закриття відділення тим, що застаріле обладнання, але на такому ж обладнанні   працюють більшість станцій на  Україні, нехай не новітнє - алеж працює, і тут же хочеться запитати  гол.лікаря ЧОЦСК що він зробив для того щоб щось поновити у Хотині ?  П,ять років потрібно було В.М. Мігайчуку нічого не робити,щоб знищити остаточно Хотинське відділення.

   На вулицю після звільнення піде майже 40 чоловік без заробітної плати, а за спиною кожного сім,я, діти родина. Містечно наше не велике з працевлаштуванням важко. Крім цього у відділенні залишається багато напівпереробленої продукції з плазми крові людини це 20 сирих осадів альбуміна вартісттю біля мільона грн. Ліофілізованих порошків 6 серій теж не малою вартістю , плазми яка потребує негайної переробки, бо спливає термін зберігання.

   Весь коллектив Хотинського відділення ЧОЦСК просить підтримки у збереженні структурної одиниці відділення препаратів крові, бо кров людська не водиця так написав  М. Стельмах, отож закрити,звільнити, забути легко, та чи так швидко все відновити !?                         

 

avatar

ЧОЦСК Звернення

06 лютого 2015 16:47