Чернівецький окружний адмінсуд відмовився задовільнити позов заставнівської 'Самопомочі' до районно виборчої комісії

Чернівецький окружний адмінсуд відмовився задовільнити позов заставнівської "Самопомочі" до районно виборчої комісії

27.03.2018, 10:34

20 березня 2018 року Чернівецький окружний адміністративний суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Заставнівської районної організації політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" до Заставнівської районної виборчої комісії, щодо буцімто порушень при її формуванні, жеребкуванні та інших процедурах, визнав позов, як безпідставний. Надані докази - недолугими, і відмовив у задоволенні позову.

Цим високий суд підтвердив, що Заставнівська районна виборча комісія формувалася з дотриманням необхідних процедурних норм та законодавства. Що жеребкування та включення кандидатур до Заставнівської міської виборчої комісії було законним і прозорим.

Більше того, Чернівецький адміністративний суд вирішив стягнути з Заставнівської районної організації політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" до Державного бюджету України 3 524,00 гривень судового збору за подання цього безпідставного позову.

Таким чином заставнівська "Самопоміч", котра після того, як її представник Микитей А. І. не ввійшов до складу Заставнівської міської територіальної виборчої комісії за результатами жеребкування, намагалася добитися його повтору.

Того, що дві кандидатури від "Самопомочі" Бурдейний І. М. та Дробчак А. В. увійшли до складу Заставнівського міського тервиборчкому, "Самопомочі" здалося замало. Але, як кажуть футболісти, фінт не пройшов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Заставні представники ВО «Батьківщина» оскаржують рішення міської виборчої комісії

Вибори в ОТГ є дуже цікавими для політичних партій з огляду на тест-драйв перед великим виборчим сезоном з одного боку, і прямим доступом, у разі проведення своїх кандидатів у депутати і керівництво ОТГ, до чималих коштів, що виділяються на нужди територіальних громад.

Через це й ставлення до виборів у ОТГ у містечкових партій навесні загострене. І летять вони на формування комісій, як оси на шипучку. Така запекла битва за кожне хлібне місце у виборчій комісії ще й тому, що сталінську тезу, що вибори роблять не ті, хто голосує, а ті, хто рахує, ще ніхто не відміняв. Тож паморочить голову свіжий вітер з Дністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Заставні не вщухають політичні баталії на перших виборах новоствореної Заставнівської ОТГ

Невдалий фальстарт заставнівської "Самопомочі" ще й можна пояснити бажанням попіаритися у переддень Великодня та квітневих виборів у ОТГ. Але за 3,5 тисячі гривень можна було б розмістити щонайменше 2 рекламні статейки у заставнівській районній газеті  "Голос краю", що було б у цьому сенсі ефективнішим.

Тепер ці гроші доведеться сплатити у якості судового збору за надуманий позов.

А у піст, на тверезу голову, виносити гроші з хати дуже тяжко.  

Леся Бойко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я вже понад два роки з людьми вичищаю те лайно з міста за ним і нема кінця і краю...": Василь Радиш про досягнення Ярослава Цуркана

1


КОМЕНТАРІ (1)

А чи може так званий високий суд винести правомірне рішення, коли провідний спеціаліст юридичного відділу Чернівецької  ОДА доводиться чоловіком голові суду Брезіній,. І як добиватись належного правосуддя, коли касація у Вищому адмінсуді розглядається більше двох років.

avatar

Прокурор

27 березня 2018 10:45