Чернівецький міський голова заявив про підтримку законних вимог громадян, які протестують проти підвищення тарифів на газ та електроенергію

Чернівецький міський голова заявив про підтримку законних вимог громадян, які протестують проти підвищення тарифів на газ та електроенергію

12.01.2021, 00:07
«Облгази» не можуть  безконтрольно експлуатувати надра і чхати на правила цивілізованого співіснування та співпраці.
 
Чернівецький міський голова Роман Клічук відреагував на ситуацію з підвищенням тарифів на енергоносій для населення. 
 
- Сьогодні цілий день готувалися до завтрашньої позачергової сесії, яка скликається через введення локдауну. Та локдаун – це не єдина економічна проблема, з якою зіткнулись наразі практично всі українці. З 1 січня, після надзвичайно складного для країни року, підвищились тарифи на газ та електроенергію. І мене, як і всіх чернівчан, обурює таке ставлення держави до своїх громадян.
 
- Я переконаний: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повинна негайно переглянути свою постанову від 30 грудня 2020 р. «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Чернівцігаз». Тому що, якщо говорити спрощено, склалася абсурдна ситуація: чим менше люди споживають, тим вищий для них тариф.
 
- По-перше, це несправедливо по суті, бо фактично людину карають за те, що вона, приміром, економить чи впроваджує технології енерго- і теплозбереження.
 
- По-друге, давайте згадаємо, що НКРЕКП може встановлювати нові тарифи лише після громадських слухань. Останніми роками ці слухання перетворились на формальність, і зараз точно настав час це змінити. НКРЕКП та Кабінет міністрів України мусять нарешті почути людей.
 
- Ми всі розуміємо, що АТ «Чернівцігаз», як і всі «облгази», – це приватна власність. Але це не означає, що вони можуть безконтрольно експлуатувати надра і чхати на правила цивілізованого співіснування та співпраці.
 
- Я знаю, що на площах багатьох українських міст відбуваються протестні виступи громадян, і я хочу заявити про свою підтримку тим, хто налаштований системно захищати свої законні права.
 
1