Чернівецька область за два місяці скотилась на восьме місце відколи Гостюк не курує процес децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування

Чернівецька область за два місяці скотилась на восьме місце відколи Гостюк не курує процес децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування

23.10.2018, 08:46

У чому лідирують, а у чому відстають регіони, як розподіляються і використовуються кошти державної підтримки, що відбувається в секторі медицини, освіти, молодіжної та соціальної політики, адміністративних послуг – у щомісячному моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Мінрегіону станом на 10 жовтня (ЗАВАНТАЖИТИ).

Згідно з оприлюдненими даними, за два місяці Чернівецька область скотилася на восьме місце процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. 

Нагадаємо, у серпні цього року Чернівецька область вперше піднялась в «зелену зону» щомісячного рейтингу Мінрегіону!  (Реформа, яку в Чернівецькій ОДА курує Гостюк, вивела Чернівецьку область на лідируючі позиції в Україні). Зокрема, тоді Чернівецька область потрапила на шосту позицію рейтингу регіонів щодо формування об’єднаних територіальних громад. І тоді ж голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук перерозподілив обов`язки поміж своїми заступниками і забрав у Василя Гостюка кураторство над децентралізацією.

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д BukNews.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

На Сокирянщині триває саботаж реформи децентралізації

Земельні латифундисти блокують створення ОТГ на Кельменеччині (ВІДЕО)

 Віце-прем'єр-міністр уже прямим текстом називає відсутність ОТГ у районах саботажем, а Фищук і Швець вдають ніби не про них йдеться

В трьох областях України не залишилось жодного району, де не створено ОТГ, Чернівецька до них не належить

Кельменецький район, де не утворено жодної ОТГ після 4 років реформи децентралізації, - це саботаж, — Зубко 

«Не розумію, чому голова Чернівецької ОДА Фищук підтримує незаконні дії Козака»: поправки до перспективного плану, які ОДА повторно подала на розгляд облради, вже було скасовано у суді

ДОВІДКОВО

Житомирщина - лідер серед регіонів у формуванні об’єднаних громад. На Полтавщині та Вінниччині громади найкраще використовують інструментами співробітництва. На Хмельниччині та Тернопільщині обрано найбільше старост. На Волині, Житомирщині та Запоріжжі не залишилося жодного району без ОТГ. На Київщині громади найактивніше приєднуються до міст обласного значення. Також у столичному регіоні найбільше громад перебрали на себе повноваження ДАБІ… 

«Моніторинг – це не просто узагальнені дані про перебіг реформи. Це показники реальних, відчутних для людей змін у містах та селах. І ці показники вперто демонструють, що у громадах, а отже і в країні загалом, стають більш якісними та доступними соціальні, освітні, медичні, адміністративні та комунальні послуги, оновлюються дороги та комунальна інфраструктура – тобто змінюється якість життя людей. Звичайно, найшвидше ці зміни відбуваються у великих містах та об’єднаних громадах», - прокоментував дані моніторингу перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

Він також наголосив, що громад, які досі займають вичікувальну позицію і не поспішають об’єднуватися, усе ще багато. За даними моніторингу, громади у 110 районах з 490 (крім 25 тимчасово окупованих) досі не беруть участі у процесах об’єднання.

«Цей рік громади, які не об’єднуються, вже згаяли – втратили і час, і передбачені реформою можливості для розвитку. Але важливим для них буде наступний рік, коли віршуватиметься питання подальшої добровільності у процесі формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування. Тобто у громад ще є шанс стати частиною історії успіху, яку зробили вони самі, а не хтось за них», - сказав перший заступник Міністра.

Він також наголосив, що майбутнє громад, їх віра у реформу і мотивація до змін залежить і від рішень на центральному рівні, а особливо від рішень Центральної виборчої комісії: «Впевнений, що оновлена ЦВК буде прибічником децентралізації, і її позиція щодо виборів в ОТГ надихатиме громади ставати на шлях об’єднання».

За даними моніторингу, 479 ОТГ вже отримали у комунальну власність землі за межами населених пунктів, загалом - 938,7 тисяч гектарів. До кінця року землю отримають усі 665 ОТГ, створені у 2015-2017 роках. «Це – один з показників, які доводять незмінність позиції уряду щодо максимального розширення і посилення повноважень спроможних громад», - зазначив В’ячеслав Негода. (https://decentralization.gov.ua/news/9863?fbclid=IwAR3VtLiURHzZtmSEOZ9hd7gfGYRusU576sIJnoQcze-2sG2I6kkFbDQ2tX8)

1


КОМЕНТАРІ (1)

А хто зараз в ОДА курує процес децентралізації? 

avatar

хто куратор?!

23 жовтня 2018 20:02