Буковина не потрапила до переліку областей-лідерів за формуванням спроможних територіальних громад

Буковина не потрапила до переліку областей-лідерів за формуванням спроможних територіальних громад

20.06.2017, 18:28

Чернівецька область посіла 8-ме місце у рейтингу «Формування спроможних територіальних громад», який розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА.

Загальний Рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад очолили Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області. 

 Презентація відбулась сьогодні у Києві за участі голів та заступників голів ОДА, представників регіональної влади та органів місцевого самоврядування.

 Моніторинг розроблений Мінрегіоном за чотирма параметрами, зокрема:

 -  кількість об’єднаних територіальних громад;

 -  площа об'єднаних територіальних громад;

 -  територіальні громади, що об'єдналися;

 -  кількість ОТГ, з чисельністю менше 5000 осіб.

Ми запровадили чотири основні параметри ефективності та спроможності об’єднаних громад, - наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час виступу на панельній дискусії щодо результатів реформи децентралізації.

За його словами, першим параметром є загальний рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. «Для нас важлива не тільки кількість громад, але і їхня спроможність здійснювати повноваження, брати на себе відповідальність, забезпечувати якість життя громадян», - зазначив він.

Другим параметром, на його думку, є кількість ОТГ, що дозволяє визначити якісний рівень реформи децентралізації на території кожної області. «Третій параметр – площа об’єднаної громади. Масштабніша територія дозволяє реалізувати більшу кількість інфраструктурних об’єктів. Від цього залежить перспектива громади щодо залучення інвестицій і загалом – її конкурентоздатність. Четвертий критерій – це кількість людей, які об’єднуються в ОТГ. Ми зацікавлені у більшій кількості громад, які входять у нову ОТГ», - зауважив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що прийнятий Закон про добровільне приєднання дає можливість чинним ОТГ приєднувати до себе нові громади і таким чином збільшувати територію і кількість населення, а відтак – власну спроможність надавати якісні послуги.

За словами Зубка, окрім згаданих параметрів, запроваджується фінансовий моніторинг спроможності ОТГ. «Перший показник – обсяги у бюджеті громади власних ресурсів на одного мешканця. Він дозволяє бачити перспективу доходів за рахунок обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий показник – залежність громади від фінансування із держбюджету, рівень її економічної самодостатності. І третій – це витрати громади на управлінський персонал. Ефективність влади визначається якістю життя у громаді. Якщо зростають доходи на управлінський персонал, мають зростати і видатки на інфраструктурний розвиток», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, на підставі фінансових показників будуть складатися моніторинги ефективності ОТГ. «Це дасть можливість визначити потреби у залученні інвестицій та трудових ресурсів, управлінські рішення щодо охорони здоров’я, планування територій, розвитку адміністративних послуг. Такий моніторинг допоможе ОТГ правильно оцінити соціально-економічні перспективи розвитку своєї громади», - наголосив Геннадій Зубко.

1


КОМЕНТАРІ (2)

avatar

Иван Титов

20 червня 2017 21:07

avatar

Сергей Доценко

20 червня 2017 21:09