Чернівецька міська рада не хоче звільнення Тимошенко (+ відео)

Чернівецька міська рада не хоче звільнення Тимошенко (+ відео)

26.09.2013, 18:56

На сьогоднішіній 40-й сесії Чернівцької міської ради VI скликання голосувалося протокольне доручення про зверення депутатів до Верховної Ради України щодо щодо підтримки євроінтеграційного курсу країни та підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Відповідну пропозицію вніс головуючий на сесії секретар міської ради Віталій Михайлішин.

Депутатам Чернівцької міської ради VI скликання запропонували звернутися до своїх колег з пропозицією сприяти євроінтеграції України шляхом ухвалення відповідних законів. Необхідність такого кроку обгрунтовується важливим цивілізаційним вибором, який стоїть перед Україною, врешті шансом для України приєднатися до цивілізованих країн світу. 

До проекту звернення надійшло дві пропозиці - стилістична від депутата Г.Ходоровського (фракція Партії регіонів) та депутата Олексія Каспрука (фракція "Фронту Змін"). Регіонал чіткіше сформулював вираз про євроінтеграційні прагнення України та її місце у світі, а колишній "фронтовик" - тепер член ВО "Батьківщина" - запропонував чітко визначити перелік євроінтеграційних законів і найголовніше - припинити в країні практику вибіркового правосуддя. Свідченням цього мало би стати звільнення Юлії Тимошенко. 

Пропозицію Ходоровського депутати підтримали, а Каспрука - провалили. 

З 50 зареєстрованих на сесії депутатів "за" звільнення Юлії Тимошенко проголосували лише 16 чоловік, проти - 2, утрималися - 8, 24 - не голосували. 

Редакції газети "Час" та сайту "BukNews" провели експрес-опитування депутатів фракції "Батьківщина", які потрапили до ради дякуючи авторитету Юлії Тимошенко, про те, як вони голосували. Пропонуємо відеозвіт цього опитування. 

Текст Звернення:

Україна знаходиться перед надважливим вибором, який на роки визначить місце України у сучасному цивілізованому світі. У листопаді цього року Україна може зробити історичний крок на шляху до становлення провідною європейською державою. Підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом стане логічним продовженням багаторічної співпраці між нашою країною та Європейським Співтовариством, поверненням України до європейської сім’ї народів.

Саме Чернівці та його мешканці не на словах знають переваги європейських стандартів, принципів та життєвих цінностей, які формувалися та вдосконалювалися століттями. Результати європейського походження міста можна й нині спостерігати на вулицях Чернівців. Неперевершена архітектура, унікальна культура та славнозвісна толерантність й повага мешканців міста один до одного, громади, до інших націй є результатами цього впливу.

Інтеграція України до Європейського Союзу сприятиме усім містам нашої держави у поглибленні співпраці з європейськими партнерами, активному залученні досвіду та інвестицій для розвитку інфраструктури, приведенні соціально-економічної сфери до стандартів ЄС.

Сьогодні ми стоїмо на порозі епохальної події в історії незалежної України. Усвідомлюючи перспективи, які відкриваються перед громадою міста, Чернівецька міська рада від імені усіх чернівчан закликає депутатів Верховної Ради України докласти максимум зусиль у підготовці та прийнятті необхідних законів та проявити свої найкращі якості для досягнення великої геополітичної перемоги – підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю

1