Чернівчанам підкинули агітки із запитаннями до Федорука невідомого походження

Чернівчанам підкинули агітки із запитаннями до Федорука невідомого походження

09.09.2012, 19:23

В ніч з 08 на 09 вересня 2012 року в одному із мікрорайонів міста Чернівці (проспект Незалежності) невідомі розкидали в під'їздах багатоповерхівок агітаційні листівки, оформлені в стилі «чорного піару». На них поставлено ряд провокаційних питань, нібито, від кандидата по 201 виборчому округу Віктора Довганича до іншого кандидата в цьому окрузі – Миколи Федорука. Контрагітаційні матеріали не містять жодних вихідних даних про замовника, тираж тощо.

Текст листівок (додаються) оформлений у вигляді «Відкритого звернення до Миколи Федорука» і містить ряд питань, які за своїм змістом мали б наштовхнути на думку про псевдоопозиційність кандидата, який висувається від Об’єднаної опозиції. Наприклад, автори листівки запитують: «Чому у ході Помаранчевої революції Ви не зробили жодної публічної заяви на підтримку опозиції?». Також на листівках міститься надпис: «ОБЕРЕЖНО - БРЕХНЯ!».

ОПОРА звернулася за коментарем з даного приводу до кандидата в народні депутати України в 201 виборчому окрузі Віктора Довганича (самовисуванець), який повідомив наступне:

«Не маю жодного відношення до цих листівок і навіть їх ще не бачив. Окрім того, що вони проти Миколи Федорука, ця листівка направлена і проти мене. Вбачаю, що в майбутньому на основі неї будуть робити спроби зняти мене з реєстрації».

Кандидат від Об’єднаної опозиції Микола Федорук прокоментував ОПОРІ факт розповсюдження листівок наступним чином: «До мене бруд не пристає. Ним мастяться ті, хто його робить».

У ст. 74, ч. 22 Закону «Про Вибори народних депутаів України» зазначається наступне: «Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

За коментарями звертайтесь:

Назар Тимощук,

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,

063 628 67 71, n.tymoshchuk@opora.org.ua

Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,

Григорій Сорочан

063 628 67 72, g.sorochan@opora.org.ua

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.

1


КОМЕНТАРІ (6)

А шо до такого як він бруд не пристає, то тут Федорук на 100% правий. Аксіома

avatar

Діоген

09 вересня 2012 14:28

Эти материалы разбросаны по улицам: С.-Щедрина, Герцина, Боярка, Буковинская

avatar

Избиратель

09 вересня 2012 19:31

Очевидно, у конкурентів Федорука здають нерви. А здоровий глузд і вміння боротись чесно вони давно втратили (або не мали.)

avatar

Буковинець

09 вересня 2012 19:32

Та, ні. Довганич просто дебіл і все!

avatar

буковинець6

09 вересня 2012 20:15

avatar

Viktor Dovganyhc

10 вересня 2012 00:54

довганич иди лечись!

avatar

доктор

11 вересня 2012 00:26