Бурбак нагадав, як після домовленостей у Відні Порошенка з Фірташем Чернівці віддали команді Продана, а Куліш з Максимюком розкладали політичні  пасьянси, займалися базарною торгівлею посадами і голосували земельні шкурняки

Бурбак нагадав, як після домовленостей у Відні Порошенка з Фірташем Чернівці віддали команді Продана, а Куліш з Максимюком розкладали політичні пасьянси, займалися базарною торгівлею посадами і голосували земельні шкурняки

15.09.2020, 15:51

Коментуючи передвиборну активність голови фракції «ЄС» у Чернівецькій міськраді Василя Максим’юка, політичний діяч Максим Бурбак в ефірі телеканалу TVA пригадав обранцю різницю між справді державницькими рішеннями та дволикістю й містечковим політиканством.

  • Я пам’ятаю, що у 2015 році було ухвалене важке рішення, але воно було вкрай відповідальне і державницьке – його аргументував Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк під час чергового з’їзду, що задля непоборювання патріотичних сил, а для того, щоб коаліція продовжувала працювати, щоб не допустити реваншу прокремлівських сил, ми не пішли на чергові місцеві вибори у 2015 році, а були готові співпрацювати із фракцією БПП, аби якісно наповнити місцеві фракції.
  • Пам’ятаю ці нелегкі перемовини, це не секрет, і пан Василь Максимюк також вів їх з нами, і Володимир Куліш також вів їх з нами, і пані Наталя Якимчук також вела їх з нами, тому, що з кожним мажоритарником ми проводили зустрічі. Адже, шановні, для того, щоб підняти рейтинг БПП, який не є таким високим у Чернівецькій області, будемо правдиві, ми були готові делегувати тих хлопців, які є двигунами виборчого процесу, за яких люди голосують. Вони є потужними господарниками, які працюють і помітний результат їхньої роботи, вони мають патріотичну позицію.
  • Відбулися перемовини у Чернівцях, куди я пропонував наших кандидатів (це була ініціатива Миколи Трохимовича Федорука, який тоді був народним депутатом від 201 виборчого округу), – більшість наших кандидатів не пройшли, їх відхилила партійна конференція, в шахи тоді вже гралися.
  • Ми розуміємо, що домовленість у Відні щодо мерів міст Чернівці та Київ продовжувалася по Чернівцях (ідеться про таємну зустріч Петра Порошенка та Віталія Кличка з олігархом Дмитром Фірташем у 2014 році, про що писала австрійська преса – ред.). Тоді Чернівці знову віддали команді Продана і це все керувалося з Адміністрації Президента.
  • Я все це пам’ятаю, це все факти. І коли до мене підходить представник команди БПП і говорить: «Максиме Юрійовичу, давайте так. Ми готові Вам надати можливість повністю сформувати список кандидатів до Чернівецької міської ради взамін на прихильність Вашої фракції під час голосування за деякі кадрові призначення в Конституційному Суді». Так воно було. Це не була розмова тет-а-тет, Микола Трохимович може це підтвердити. Я сказав, що ніколи такою візантійщиною займатися не буду. Є вибори до місцевих органів самоврядування, будь ласка, – давайте відкрито та прозоро. Вам не подобаються наші кандидати, – будь ласка, мастіть собі голову і плечі! Але займатися базарною торгівлею я не буду. Тим паче, коли будуть обирати суддів Конституційного Суду.
  • Вони вже тоді розкладали свої пасьянси і тепер це продовжується. Я хотів би запитати, а судді хто?
  • Пан Василь Максимюк, якого зараз пропонують першим місцем у «Європейській солідарності»? А на центральному рівні хочуть узурпувати, що це єдина сила, яка представляє національно-патріотичний рух і національно-патріотичні партії в органах місцевого самоврядування? Перепрошую, – не ви одні, чесно кажучи. Я вже всіх вас бачив. І в 2011 році, коли голосував персонально Максим’юк за зняття міського голови Федорука, – ви так тоді захищали місцеве самоврядування? І коли голосували за призначення представника «Партії регіонів» Михайлішина на посаду секретаря, коли зняли Федорука, в обмін на посаду директора Калинівського ринку. Ми це пам’ятаємо, Ви тоді були щирим патріотом чи Ви зараз патріот? Наступне, грудень 2013 року, Революція Гідності, ми неодноразово про це згадували, в мене дуже добра пам`ять, пане Василю, коли Ви особисто підписувались під зверненням у Чернівецьку прокуратуру щодо притягнення до відповідальності студентів, які, нібито, заблокували Вам роботу, коли Ви не хотіли визнавати злочини Януковича на Майдані і побиття наших дітей. Так Ви тоді були патріотом?
  • І що Вам заважало останні 5 років перебування у цій каденції відкрито критикувати Продана і його кліку? Ви ж з ними за всі земельні питання голосували до останнього року передвиборчого, коли стали таким відвертим опозиціонером Продана.
  • Тому, не перекладайте з хворої голови на здорову! Я завжди за свої слова відповідав і, будь ласка, якщо є якісь запитання до мене, звертайтеся! – резюмував Максим Бурбак.

Джерело: http://bukovyna.com.ua/

1